سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: شکستن متن در جدول  (دفعات بازدید: 4053 بار)

آفلاین fzerorubigd

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 2
    • ديدن مشخصات
شکستن متن در جدول
« : آوریل 23, 2010, 12:53:12 pm »
سلام
من سعی کردم یه جدول ایجاد کنم با این کد (البته فقط کد جدول هست و من از پکیج multirow هم استفاده کردم )
‎\begin{tabular}‎{|c|‎‎p{169pt‎}‎|r|}
\hline
الگو & معنی & بخش مربوطه \\
\hline \hline
* & همه عناصر را انتخاب میکند & انتخابگر عمومی \\
\hline
\lr{E} & همه عناصر \lr{E} را انتخاب میکند & انتخابگر نوع \\
\hline
\lr{E F} & همه عناصر \lr{F} که نواده\footnote{شاید واژه نواده چندان واژه مناسبی نباشد. در هر صورت منظور از نواده فرزندان مستقیم یک عنصر و فرزندان دیگر نواده های عنصر هستند.} یک عنصر \lr{E} باشند را انتخاب میکند. &  انتخابگر نواده \\
\hline
\lr{E $>$ F} & همه عناصر \lr{F} که فرزند مستقیم یک عنصر \lr{E} باشد. &  انتخابگر فرزند \\
\hline
\lr{E:first-line} & عنصر \lr{E} را انتخاب کند اگر عنصر \lr{E} فرزند اول پدرش باشد. & کلاس مجازی \lr{:first-line} \\
\hline
\lr{E:link} & \multirow{2}{*}{عنصر \lr{E} را انتخاب میکند اگر که \lr{E} یک پیوند باشد  که مقصدش‎ توسط کاربر دیده نشده باشده \lr{(:‎link)} یا اینکه کاربر قبلا مقصد را دیده باشد \lr{(:visited)}} & \multirow{2}{*}{کلاس}\\
\lr{E:visited} & & \\
\hline
‎\end{tabular‎‎}

اینجوری جدول اندازه داره ولی سلول جدول از جدول میزنه بیرون.
این دقیقا اصل کده. من از texlive 2009 روی آرچ و ابونتو (هر دو دیسترو رو امتحان کردم) استفاده میکنم. امکان استفاده از ویندوز هم ندارم.
نکته دیگه هم اینکه من از tabular* استفاده کردم و یه راه حلی که تو وب دیدم (یه آرگومان دیگه اضافه میکنه)‌ولی کلا برنامه texmaker قفل میشد و تا xepersian رو kill نمیکردی این مساله حل نمیشد.
یه مشکل دیگه هم این پاورقی هم که دیده میشه توی صفحه ایجاد نمیشد و اصلا دیده نمیشد

ممنون از کمک شما (پیشاپیش)
« آخرين ويرايش: آوریل 23, 2010, 12:55:59 pm توسط fzerorubigd »

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
پاسخ : شکستن متن در جدول
« پاسخ #1 : آوریل 23, 2010, 01:11:57 pm »
سلام
من سعی کردم یه جدول ایجاد کنم با این کد (البته فقط کد جدول هست و من از پکیج multirow هم استفاده کردم )
‎\begin{tabular}‎{|c|‎‎p{169pt‎}‎|r|}
\hline
الگو & معنی & بخش مربوطه \\
\hline \hline
* & همه عناصر را انتخاب میکند & انتخابگر عمومی \\
\hline
\lr{E} & همه عناصر \lr{E} را انتخاب میکند & انتخابگر نوع \\
\hline
\lr{E F} & همه عناصر \lr{F} که نواده\footnote{شاید واژه نواده چندان واژه مناسبی نباشد. در هر صورت منظور از نواده فرزندان مستقیم یک عنصر و فرزندان دیگر نواده های عنصر هستند.} یک عنصر \lr{E} باشند را انتخاب میکند. &  انتخابگر نواده \\
\hline
\lr{E $>$ F} & همه عناصر \lr{F} که فرزند مستقیم یک عنصر \lr{E} باشد. &  انتخابگر فرزند \\
\hline
\lr{E:first-line} & عنصر \lr{E} را انتخاب کند اگر عنصر \lr{E} فرزند اول پدرش باشد. & کلاس مجازی \lr{:first-line} \\
\hline
\lr{E:link} & \multirow{2}{*}{عنصر \lr{E} را انتخاب میکند اگر که \lr{E} یک پیوند باشد  که مقصدش‎ توسط کاربر دیده نشده باشده \lr{(:‎link)} یا اینکه کاربر قبلا مقصد را دیده باشد \lr{(:visited)}} & \multirow{2}{*}{کلاس}\\
\lr{E:visited} & & \\
\hline
‎\end{tabular‎‎}

اینجوری جدول اندازه داره ولی سلول جدول از جدول میزنه بیرون.
این دقیقا اصل کده. من از texlive 2009 روی آرچ و ابونتو (هر دو دیسترو رو امتحان کردم) استفاده میکنم. امکان استفاده از ویندوز هم ندارم.
نکته دیگه هم اینکه من از tabular* استفاده کردم و یه راه حلی که تو وب دیدم (یه آرگومان دیگه اضافه میکنه)‌ولی کلا برنامه texmaker قفل میشد و تا xepersian رو kill نمیکردی این مساله حل نمیشد.
یه مشکل دیگه هم این پاورقی هم که دیده میشه توی صفحه ایجاد نمیشد و اصلا دیده نمیشد

ممنون از کمک شما (پیشاپیش)
یک فایل نمونه تک بفرستید که بدون زی‌پرشین قبل نمی‌شود ولی با زی‌پرشین قفل می‌شود؟

در مورد زیرنویس بستهٔ bidiftnxtra را بعد از زی‌پرشین فرابخونید تا مشکل زیرنویس حل بشه در محیط جدول. بصورت معمول زیرنویس در جدول نشان داده نخواهد شد در لاتک استاندارد اما بستهٔ bidiftnxtra این مشکل را حل می‌کند برای لاتک استاندارد.

آفلاین fzerorubigd

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 2
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : آوریل 23, 2010, 03:19:32 pm »
سلام
مشکل این قضیه توی پکیج multirow بود و فقط با حذفش حل شد. (یعنی دیگه درست متن سلولها رو میشکنه)
اما در مورد اون قضیه دوم که گفتم گیر میکنه، ‌سعی میکنم دوباره ایجادش کنم بعد میفرستمش. (اگر موفق شدم) اما این پکیج که میگید تو توزیع من نیست.
texlive2009-20091107
از اسم فایل برمیاد که مربوط باشه به ۷/۱۱/۲۰۰۹ من از این توزیع استفاده میکنم.
یه سوال دیگه بی ربط به این موضوع. آیا texlive توی Repository های استاندارد لینوکس xepersian رو دارن؟ کسی میدونه؟

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
« پاسخ #3 : آوریل 24, 2010, 08:10:26 am »
در مورد زیرنویس بستهٔ bidiftnxtra را بعد از زی‌پرشین فرابخونید تا مشکل زیرنویس حل بشه در محیط جدول.
سلام، من با یکی از مثالهای قبلی امتحان کرده بودم و اگر  بستهٔ bidiftnxtra را بعد از زی‌پرشین فراخوانی می‌کردم؛ زیرنویس در عنوان بخش کار می‌کرد ولی در جدول نه. آنرا قبل از زی‌پرشین فراخوانی کردم درست شد. آیا کار من ایراد دارد؟ مثال به پیوست است.
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
« پاسخ #4 : آوریل 24, 2010, 08:13:55 am »
یه سوال دیگه بی ربط به این موضوع. آیا texlive توی Repository های استاندارد لینوکس xepersian رو دارن؟ کسی میدونه؟
در مورد اوبونتو این موضـــــــــــــــــــــــوع را ببینید.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : آوریل 24, 2010, 12:27:34 pm »
سلام، من با یکی از مثالهای قبلی امتحان کرده بودم و اگر  بستهٔ bidiftnxtra را بعد از زی‌پرشین فراخوانی می‌کردم؛ زیرنویس در عنوان بخش کار می‌کرد ولی در جدول نه. آنرا قبل از زی‌پرشین فراخوانی کردم درست شد. آیا کار من ایراد دارد؟ مثال به پیوست است.
bidiftnxtra فقط مشکل زیرنویس را در محیط جدول لاتک استاندارد حل می‌کند. threeparttable احتیاجی به این ندارد زیرا که می‌توان به راحتی زیرنویس را با دستورات فراهم شده توسط بستهٔ فوق ایجاد کرد.

شکستن متن در جدول

نویسنده ابوالفضل دیانتانجمن گرافیک، جدول و شکل

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1718
آخرين ارسال نوامبر 20, 2011, 11:09:30 pm
توسط حسن ذاکری
شکستن نوشته طولانی داخل یک ستون جدول

نویسنده marziebakhtiaryانجمن گرافیک، جدول و شکل

پاسخ ها: 1
مشاهده: 2030
آخرين ارسال اوت 04, 2012, 02:14:28 am
توسط هادی صفی‌اقدم