سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: kile  (دفعات بازدید: 8721 بار)

آفلاین علی مس فروش

• Jr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 1
  • ارسال: 89
    • ديدن مشخصات
kile
« : مه 01, 2010, 12:23:28 am »
سلام
من چون بخش kile وجود نداشت پست را در اینجا گذاشتم.
من امروز ابونتو ۱۰.۰۴ را نصب کردم.
تک لایو ۲۰۰۹ هم ره هم از طریق مخازن اوبونتو نصب کردم.
در آخر هم  kile را نصب کردم
در kile می توان فارسی نوشت و با ذی لاتک هم می توان فایل را کامپایل کرد. به خوبی کار می کند. فقط  راست چین نیست.
آیا این مشکل حل شده است؟

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
پاسخ : kile
« پاسخ #1 : مه 01, 2010, 03:39:18 pm »
سلام
من چون بخش kile وجود نداشت پست را در اینجا گذاشتم.
من امروز ابونتو ۱۰.۰۴ را نصب کردم.
تک لایو ۲۰۰۹ هم ره هم از طریق مخازن اوبونتو نصب کردم.
در آخر هم  kile را نصب کردم
در kile می توان فارسی نوشت و با ذی لاتک هم می توان فایل را کامپایل کرد. به خوبی کار می کند. فقط  راست چین نیست.
آیا این مشکل حل شده است؟
کار فوق‌العالده خطرناکی رو انجام دادید. تک‌لایو موجود در مخازن اوبونتو نسخه ناقص آزمایشی تک‌لایو ۲۰۰۹ است که در آن write18 فعال می‌باشد و سیستم شما از نظر security شدیداً در خطر قرار دارد. بگذیریم از اینکه ابونتو نسخه آزمایشی و ناقص تک‌لایو را قرار داده و حتی tlmgr یعنی راه به روز کردن تک‌لایو را هم مسدود کرده

آفلاین امیرمسعود

• مدیر تالار
  • Full Member
  • **
  • -دریافت شده: 42
  • ارسال: 235
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : مه 01, 2010, 06:30:42 pm »
کار فوق‌العالده خطرناکی رو انجام دادید. تک‌لایو موجود در مخازن اوبونتو نسخه ناقص آزمایشی تک‌لایو ۲۰۰۹ است که در آن write18 فعال می‌باشد و سیستم شما از نظر security شدیداً در خطر قرار دارد. بگذیریم از اینکه ابونتو نسخه آزمایشی و ناقص تک‌لایو را قرار داده و حتی tlmgr یعنی راه به روز کردن تک‌لایو را هم مسدود کرده
از کجا می‌دانید؟ یعنی این همه ذوقی که کردیم که در اوبونتوی ۱۰٫۰۴ زی‌پرشین به آسانی نصب می‌شود همه‌اش الکی بود؟ آیا قرار است در به‌هنگام‌سازی‌های ۱۰٫۰۴ درست شود یا همین است که هست؟

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : مه 02, 2010, 06:05:33 am »
از کجا می‌دانید؟ یعنی این همه ذوقی که کردیم که در اوبونتوی ۱۰٫۰۴ زی‌پرشین به آسانی نصب می‌شود همه‌اش الکی بود؟ آیا قرار است در به‌هنگام‌سازی‌های ۱۰٫۰۴ درست شود یا همین است که هست؟
۱- چی رو از کجا می‌دونم؟ اینکه در اوبنتو نسخه ناقص آزمایشی تک‌لایو ۲۰۰۹ هست؟ این که راحته، کافیه repository اوبنتو lucid رو برای تک‌لایو ۲۰۰۹ نگاه کنید و همه چیز اون موقع معلوم می‌شه. اگر هم به حرف من اعتماد ندارید می‌تونید خودتون امتحان کنید. اینکه در نسخه ابونتو write18 فعال هست؟ خوب اینم خودتون نصب کنید و امتحان کنید. اینکه از کجا می‌دونم write18 برای security خطرناک هست؟ این رو همهٔ عالم می‌دونند. نگاهی به این مقاله بیندازید:

http://www.usenix.org/events/leet10/tech/full_papers/Checkoway.pdf

حتی فکر می‌کنم ترجمهٔ این مقاله خیلی مفید هستش که در ویکی باشه.
۲- شما چه ذوقی کردید؟ واقعاً درک این مطلب برای من خیلی سخته؟ آیا واقعاً نصب تک‌لایو مستقیاً اینقدر سخته؟ من که فکر نمی‌کنم.

۴- احتمالاً همینه که هست تا شاید در نسخه بعدی ابونتو آن را درست کنند.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : مه 02, 2010, 06:22:02 am »
تا جایی که یادم می‌آید آقای امیدعلی روش نصب‌تکلایو را در لینوکس قدم به قدم و بصورت خیلی آسان توضیح داده‌اند که حتی یک نوزاد هم می‌تواند با استفاده از آن راهنما تک‌لایو را به راحتی در لینوکس نصب کند.

آفلاین امیرمسعود

• مدیر تالار
  • Full Member
  • **
  • -دریافت شده: 42
  • ارسال: 235
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : مه 02, 2010, 09:12:53 am »
۱- چی رو از کجا می‌دونم؟ اینکه در اوبنتو نسخه ناقص آزمایشی تک‌لایو ۲۰۰۹ هست؟ این که راحته، کافیه repository اوبنتو lucid رو برای تک‌لایو ۲۰۰۹ نگاه کنید و همه چیز اون موقع معلوم می‌شه. اگر هم به حرف من اعتماد ندارید می‌تونید خودتون امتحان کنید. اینکه در نسخه ابونتو write18 فعال هست؟ خوب اینم خودتون نصب کنید و امتحان کنید. اینکه از کجا می‌دونم write18 برای security خطرناک هست؟ این رو همهٔ عالم می‌دونند. نگاهی به این مقاله بیندازید:

http://www.usenix.org/events/leet10/tech/full_papers/Checkoway.pdf

حتی فکر می‌کنم ترجمهٔ این مقاله خیلی مفید هستش که در ویکی باشه.
۲- شما چه ذوقی کردید؟ واقعاً درک این مطلب برای من خیلی سخته؟ آیا واقعاً نصب تک‌لایو مستقیاً اینقدر سخته؟ من که فکر نمی‌کنم.

۴- احتمالاً همینه که هست تا شاید در نسخه بعدی ابونتو آن را درست کنند.
از اطلاعاتی که دادید بسیار ممنونم. حتماً مقاله رو می‌خونم تا ببینم دنیا دست کیه. از توصیه‌تان برای گذاشتن ترجمهٔ مقاله در ویکی هم ممنونم. امیدوارم وقت کنم و در ویکی ترجمه‌اش کنم یا کس دیگری این کار را بکند.

ذوق من فقط برای کاربران تازه‌کار بود که مجبور نباشند یک DVD را تهیه کنند و از روی یک راهنما نصبش کنند. وگرنه من که می‌دانم به آسانی می‌شود تک‌لایو ۲۰۰۹  را نصب کرد و خودم هم همین کار را کرده‌ام. ذوقم فقط در این بود که با یک خط در ترمینال می‌شد زی‌پرشین را نصب کرد.

تا جایی که یادم می‌آید آقای امیدعلی روش نصب‌تکلایو را در لینوکس قدم به قدم و بصورت خیلی آسان توضیح داده‌اند که حتی یک نوزاد هم می‌تواند با استفاده از آن راهنما تک‌لایو را به راحتی در لینوکس نصب کند.

این راهنما الان روی ویکی هم هست.

مدیریت: تصحیح لینک ویکی
« آخرين ويرايش: ژوئیه 15, 2012, 01:58:24 am توسط هادی صفی‌اقدم »

آفلاین علی مس فروش

• Jr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 1
  • ارسال: 89
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : مه 03, 2010, 11:32:05 pm »
در حال حاضر که همه چیز کاملا پایدار است و به بهترین شکل ممکن کار می کند.
تا ببینیم چی پیش میاد

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #7 : مه 04, 2010, 07:41:39 am »
در حال حاضر که همه چیز کاملا پایدار است و به بهترین شکل ممکن کار می کند.
تا ببینیم چی پیش میاد
اصلاً موضوع این نیست. الحمدالله که همه چیز خوب کار می‌کند اما حرف من چیز دیگری بود. تک‌لایو ۲۰۱۰ هم تا چند وقت دیگر خواهد آمد و بنابراین در راهنماهایی که من می‌نویسم فقط نصب مستقیم آخرین نسخه موجود تک‌لایو یا میک‌تک توصیه خواهد شد.

آفلاین FarhadMehrvarzi

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 5
  • ارسال: 40
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : دسامبر 29, 2010, 05:15:55 pm »
نقل قول
چکیده مقاله ای را که در پیوست قرار داید میگه
ویروسی را برای ویندوز اکس پی نوشتن .
من نمی دونم این ویروس چی کار می کنه؟
آیا با فعال بودن فایر وال ِ اوبونتو باز هم خطری وجود دارد؟
سیستمم
اوبونتو ۱۰.۱۰
تکلایو ۲۰۱۰
انسان چیزی ست که بر او چیره می باید شد برای چیره شدن بر او چه کرده اید؟ باشندگان همه تاکنون چیزی فراتر از خویش آفریده اند اما شما می خواهید فرو نشستن این مَد بزرگ باشید و بس؟

Kile

نویسنده علی مس فروشانجمن عمومی

پاسخ ها: 4
مشاهده: 1802
آخرين ارسال نوامبر 03, 2009, 10:56:30 pm
توسط مهدی امیدعلی