سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: اشکالاتی در مورد نوشتن پایان نامه با زی پرشین  (دفعات بازدید: 15662 بار)

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
بسیار عالی است. اگر با همکاری سایر دوستان و مخصوصا آقا مسعود و آقا وحید که قبلاً فایلهایی برای پایان نامه درست کرده بودند و آقا وفا و آقا  مهدی، بتوان یک استیل مناسب شبیه استیل اولیه‌ای که آقا وفا تهیه نموده بود فراهم شود بسیار خوب خواهد شد.
من در خدمتم، اما مشکل اینجاست که فرمت پایان‌نامه‌های دانشگاه‌های مختلف با هم فرق داره. مثلاً فرمت دانشگاه ما با دانشگاه شریف کاملا فرق داره.
من فکر می‌کنم استفاده از زی‌پرشین برای پایان‌نامه فراگیرتر از سایر امور است.
و البته سمینار و پروپوزال.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
بله استیل‌ها با هم فرق دارند. منظور من ایجاد یک کلاس شبیه کلاس اولیه آقا وفا و البته با لحاظ کردن مواردی دیگر که معمول دانشگاهها می‌خواهند (مثل صفحه نام اساتید داور) بود. این کلاس باید به نحوی باشد که افراد بتوانند از آن به عنوان قالب کلی استفاده کنند.
همچنین ممکن است در حال حاضر کلاسهای آماده شده توسط شما، امیرمسعود و آقای چهارسوقی تفاوتهایی در نام‌گذاری‌ها (مانند متغیر مربوط به نام استاد مشاور و نام فایل‌های کمکی) یا ساختار کلی فایل اصلی داشته باشند که هماهنگ کردن آنها کار توسعه و اشکالزدایی‌های آتی را آسان‌تر خواهد نمود.
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین sina

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 2
    • ديدن مشخصات
سلام
من برای فعال کردن بسته ی  ntheorem  همراه با بسته ی  xepersian  با مشکل مواجه شدم. فکر کنم با هم همخوانی ندارند. البته من از نسخه ی قدیمی xepersian  استفاده می کنم.
اگه میشه در این مورد منو راهنمایی کنید. میخوام شماره محیط های قضیه و تعریف و ... اولاً با هم شمرده بشن بعدش شمارشون اول بیاد.
با تشکر

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
سلام
من برای فعال کردن بسته ی  ntheorem  همراه با بسته ی  xepersian  با مشکل مواجه شدم. فکر کنم با هم همخوانی ندارند. البته من از نسخه ی قدیمی xepersian  استفاده می کنم.
اگه میشه در این مورد منو راهنمایی کنید. میخوام شماره محیط های قضیه و تعریف و ... اولاً با هم شمرده بشن بعدش شمارشون اول بیاد.
با تشکر
مثال؟

آفلاین sina

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
    • ديدن مشخصات
سلام .
اشکالی که میگیره
 ! LaTeX Error: Command \theoremstyle already defined.
               Or name \end... illegal, see p.192 of the manual.

See the LaTeX manual or LaTeX Companion for explanation.
Type  H <return>  for immediate help.

دستوراتی رو که وارد میکنم هم
\usepackage[amsmath]{ntheorem}
\usepackage{xepersian}

شما هم می تونید امتحان کنید. احتمالا همین اشکال رو میگیره. پیشاپیش از کمکتون ممنونم.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
سلام.
۱- لطفاً چک کنید بدون زی‌پرشین هم خطا می‌گیرید یا نه.
۲- پیوست کردن یک مثال کوچک که مشکل شما را نشان دهد، احتمال جواب گرفتن شما را زیادتر می‌کند.به نظر شما، دیگران با یک مثال آماده، راغب‌تر به کمک نخواهند بود؟
۳- بهتر است مشکل اصلی خود را بیان کنید، چه بسا راه حل شما درست نباشد یا راه بهتری هم وجود داشته باشد. شاید مطالب این پســــــــــت بدرد مشکل اصلی شما بخورد.

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
سلام
با تشکر
در section 3.2 راهنمای ntheorem گفته شده که این بسته مزاحم amsthm و amsmath هستش و اگه می‌خواین از بسته amsmath
استفاده کنین، باید اونو بصورت
\usepackage[amsmath,...]{ntheorem}
استفاده کنین.
 اما در مورد شماره قضیه‌ها و چیزای دیگه‌ای که گفتین، لازم نیست از ntheorem استفاده کنین. همون بسته amsthm کارتون رو راه می‌اندازه. کافیه
دستورات زیر رو بکار ببرین.

‎\swapnumbers‎
‎\theoremstyle{definition}‎
‎\newtheorem{definition}{تعریف}[section]‎
‎\theoremstyle{theorem}‎
‎\newtheorem{theorem}[definition]{قضیه}‎
‎\newtheorem{lemma}[definition]{لم}‎
‎\newtheorem{proposition}[definition]{گزاره}‎
‎\newtheorem{corollary}[definition]{نتیجه}‎
‎\newtheorem{remark}[definition]{ملاحظه}‎
‎\theoremstyle{definition}‎
‎\newtheorem{example}[definition]{مثال}‎

اگه سوال دیگه‌ای داشتین، بپرسین.

آفلاین مهدی امیدعلی

• Administrator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 109
  • ارسال: 337
    • ديدن مشخصات
سلام
با تشکر
زی‌پرشین هیچ مشکلی با ntheorem نداره. بازبینی ۱۱ از persian-thesis به این موضوع پرداخته.
svn checkout http://subversion.assembla.com/svn/persian-thesis

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
زی‌پرشین هیچ مشکلی با ntheorem نداره. بازبینی ۱۱ از persian-thesis به این موضوع پرداخته.
svn checkout http://subversion.assembla.com/svn/persian-thesis
راستی زمانی که از بسته hyperref استفاده می‌کنید نمی‌توانید ماکروهای تک را داخل \section و امثالش به کار ببرید چون ماکروهای تک در pdf string نادیده گرفته می‌شوند و ایجاد خطا خواهند کرد و در ثانی bookmark شما عبارت missing left brace را خواهد نشان داد که چندان خوشایند نیست. اگر در  فایل style خود این کد را قرار دهید مشکلی وجود نخواهد داشت یا اینکه می‌توانید از ماکروی \texorpdfstring استفاده کنید:
\makeatletter
\pdfstringdefDisableCommands{%
\let\lr\@firstofone
}
\makeatother

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
همچنین کد زیر برای کتاب‌نامه حاشیه نادرست درست خواهد کرد:
\begin{thebibliography}{1}
\Latin
\bibitem{first} sldk
\end{thebibliography}
اگر همهٔ موارد کتاب‌نامه لاتین است می‌توانید از این استفاده کنید که حاشیه درست را می‌دهد:
\setLTRbibitems
\begin{thebibliography}{1}\resetlatinfont
\bibitem{first} sldk
\end{thebibliography}
و اگر کتاب‌نامهٔ شما مخلوطی اط موارد فارسی و انگلیسی است می‌توانید برای داشتن حاشیه درست آن را بصورت زیر به کار ببرید:
\newenvironment{latinitems}{\begin{LTRitems}\resetlatinfont}{\end{LTRitems}}
\begin{thebibliography}{99}
\begin{latinitems}
\bibitem{first} sldk
\end{latinitems}
\bibitem{second} این دومی است.
\begin{latinitems}
\bibitem{third} This is third
\end{latinitems}
\bibitem{fourth} این چهارمی
\end{thebibliography}

آفلاین amirjadidi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
    • ديدن مشخصات
مطمئنا بسیاری از افرادی که در این گروه هستند از xepersian برای طراحی پایان‌نامه استفاده می‌نمایند. بنابراین درصورتیکه دوستان همت کنند و یک استایل نسبتا کامل طراحی نمایند، کاربرد بسیاری خواهد داشت.

آفلاین negarins

• Newbie
  • *
  • ارسال: 34
    • ديدن مشخصات
بله استیل‌ها با هم فرق دارند. منظور من ایجاد یک کلاس شبیه کلاس اولیه آقا وفا و البته با لحاظ کردن مواردی دیگر که معمول دانشگاهها می‌خواهند (مثل صفحه نام اساتید داور) بود. این کلاس باید به نحوی باشد که افراد بتوانند از آن به عنوان قالب کلی استفاده کنند.
همچنین ممکن است در حال حاضر کلاسهای آماده شده توسط شما، امیرمسعود و آقای چهارسوقی تفاوتهایی در نام‌گذاری‌ها (مانند متغیر مربوط به نام استاد مشاور و نام فایل‌های کمکی) یا ساختار کلی فایل اصلی داشته باشند که هماهنگ کردن آنها کار توسعه و اشکالزدایی‌های آتی را آسان‌تر خواهد نمود.

با سلام. کاملا با این پیشنهاد موافقم. در مورد تفاوت ها میشه تغییراتی داد ولی در کل فرمت اغلب دانشگاه ها یکسان است. مثل: صفحه اول، داوران، فهرست ها، فصل ها، شماره گذاری ها، مراجع ....
من دارم روی کلاس Tabriz-Thesis کار میکنم و یه سری از کاستی ها که داشت رو تغییر میدم ولی چون حرفه ای نیستم شاید خیلی خوب از آب در نیاد. و مشکلات و سوالات زیادی دارم. اگر بخواهید این مورد رو تکمیل کنیم؟ و یه مورد دیگه که باید اشاره کنم من با xepersian کار نکردم. biditexmaker استفاده میکنم البته بعد از تمام شدن متن کامل تزم میخوام تغییر بدم و بیام xepersian. باز هرچه نظر اساتیده.
با تشکر.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
با سلام. کاملا با این پیشنهاد موافقم. در مورد تفاوت ها میشه تغییراتی داد ولی در کل فرمت اغلب دانشگاه ها یکسان است. مثل: صفحه اول، داوران، فهرست ها، فصل ها، شماره گذاری ها، مراجع ....
من دارم روی کلاس Tabriz-Thesis کار میکنم و یه سری از کاستی ها که داشت رو تغییر میدم ولی چون حرفه ای نیستم شاید خیلی خوب از آب در نیاد. و مشکلات و سوالات زیادی دارم. اگر بخواهید این مورد رو تکمیل کنیم؟ و یه مورد دیگه که باید اشاره کنم من با xepersian کار نکردم. biditexmaker استفاده میکنم البته بعد از تمام شدن متن کامل تزم میخوام تغییر بدم و بیام xepersian. باز هرچه نظر اساتیده.
با تشکر.
فعلا تنها بسته یا سیستم TeX که میشه با ادیتور bidiTeXmaker کار کرد، این زی‌پرشین هست. پس درستش اینه که بگین با زی‌پرشین کار می‌کنین.
زی‌پرشین در صدها ادیتور که utf-8 رو ساپورت می‌کنه، میشه ازش استفاده کرد.
« آخرين ويرايش: ژوئیه 01, 2014, 07:57:51 pm توسط هادی صفی‌اقدم »

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
با تشکر.
سلام. قالب پایان نامه‌های دانشگاه‌های مختلف تفاوتهای زیادی با هم دارد که به نظر می‌رسد یکی کردن آنها نه آسان باشد و نه منطقی.
پیشنهاد من این است که شما از استیل دانشگاه تبریز به عنوان نمونه اولیه برای استیل یک دانشگاه خاص استفاده فرمایید. هنگامی‌که این کارتان تمام شد می‌توانید روی یک دانشگاه دیگر و سپس امکان ادغام آنها تامل داشته باشید.

آفلاین negarins

• Newbie
  • *
  • ارسال: 34
    • ديدن مشخصات
سلام. قالب پایان نامه‌های دانشگاه‌های مختلف تفاوتهای زیادی با هم دارد که به نظر می‌رسد یکی کردن آنها نه آسان باشد و نه منطقی.
پیشنهاد من این است که شما از استیل دانشگاه تبریز به عنوان نمونه اولیه برای استیل یک دانشگاه خاص استفاده فرمایید. هنگامی‌که این کارتان تمام شد می‌توانید روی یک دانشگاه دیگر و سپس امکان ادغام آنها تامل داشته باشید.
در حال حاظر دارم این کار رو انجام میدم ولی مشکلات زیادی دارم که دو مورد را در در فروم مطرح کردم.
ممنون بابت پاسختان.

کلاس‌های مختلف برای نوشتن پایان نامه

نویسنده habib_seifانجمن سبک نوشتار

پاسخ ها: 10
مشاهده: 4965
آخرين ارسال اوت 14, 2010, 11:40:37 am
توسط habib_seif
مشکل از راست به چپ نوشتن مراجع و پاورقی لاتین در پایان نامه

نویسنده pichak65انجمن مراجع و بیب‌تک BibTeX

پاسخ ها: 13
مشاهده: 11272
آخرين ارسال ژانویه 19, 2011, 11:20:45 pm