سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: درخواست از دکتر امید علی برای برگشت به تالار  (دفعات بازدید: 4390 بار)

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
جای خالی دکتر امید علی در تالار هست و من از نبود ایشون می‌رنجم
به نوبه خودم ازشون معذرت خواهی می‌کنم چون یکی از دلایل اصلی ترک تالار از جانب جناب دکتر امید علی را پست های خودم می‌دونم
از اعضا تقاضا دارم در این روند مرا کمک کنند تا دوباره از وجود ارزشمند جناب دکتر ایمد علی در تالار بهره ببریم و گروه با نشاط‌تر و فعال‌تری و علمی تری از نظر لاتک داشته باشیم
باز هم از دکتر امید علی برای برگشت به تالار عاجرانه تقاضا دارم

آفلاین سید مهدی موسوی

• Full Member
  • -دریافت شده: 57
  • ارسال: 245
    • ديدن مشخصات
    • گروه دانشجویی ابوالوفا بوزجانی
بنده هم به لطف ایشون با تک آشنا شدم اما متاسفانه جز اوایل حضورم توفیق استفاده از محضرشونو نداشتم حالا هم که گاهی می‌بینم تو تالارند ولی فقط به ملاحظه تالار بسنده می‌کنند واقعا متاسف می‌شم از این که شرایط طوری شده که صلاح نمی‌دونن حضورشون‌رو پر رنگ کنن، آقا هادی از ابتکارتون ممنونم و حقیر هم از آقای دکتر خواهش می‌کنم که اگه امکانش هست دوباره مثل قبل ادامه بدهند که جای خالی‌شون به شدت احساس می‌شه.
همیشه سخت‌ترین کارها آنهایند که ما در یافتن راه‌های ساده برای انجام آنها کوتاهی کرده‌ایم.

آفلاین محسن

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 7
  • ارسال: 6
    • ديدن مشخصات
من هم فکر می کنم زمانی که آقای «امید علی» اینجا فعال بودند, فضای بهتری در تالار احساس می شد.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
من هم فکر می کنم زمانی که آقای «امید علی» اینجا فعال بودند, فضای بهتری در تالار احساس می شد.
جای خالی آقای امیدعلی به روشنی محسوس است. اما فضای بهتر را می‌توانید بیشتر توضیح بدهید؟

آفلاین محسن

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 7
  • ارسال: 6
    • ديدن مشخصات
فضای بهتر را می‌توانید بیشتر توضیح بدهید؟
کمک کردن به کاربرهای «لاتک» و «بسته زیپرشین» علاوه بر معلومات تخصصی احتیاج به صبر و حوصله زیادی داره.  به نظر من آقای امیدعلی علاوه بر دانش لازم, صبر و شکیبایی لازم برای جواب دادن به سوالات بعضا سطحی, تکراری یا عجیب و غریب کاربرهای کم تجربه و تازه کار رو هم داشتند. به همین دلیل قبلا بحث ها و سوال و جواب ها به شکل دوستانه تری پیش می رفت.

البته این نظر شخصی من هست, چون شما توضیح خواستید مطرح کردم.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
کمک کردن به کاربرهای «لاتک» و «بسته زیپرشین» علاوه بر معلومات تخصصی احتیاج به صبر و حوصله زیادی داره.  به نظر من آقای امیدعلی علاوه بر دانش لازم, صبر و شکیبایی لازم برای جواب دادن به سوالات بعضا سطحی, تکراری یا عجیب و غریب کاربرهای کم تجربه و تازه کار رو هم داشتند. به همین دلیل قبلا بحث ها و سوال و جواب ها به شکل دوستانه تری پیش می رفت.

البته این نظر شخصی من هست, چون شما توضیح خواستید مطرح کردم.
کاملاً حق با شماست

آفلاین مهدی امیدعلی

• Administrator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 109
  • ارسال: 337
    • ديدن مشخصات
دوستان لطف کردند و مطالبی رو در مورد من گفتند که از همگی ممنونم. من هراز گاهی سری به سایت می‌زنم و از مطالب قدیمی و جدید استفاده می‌کنم. من فقط فعالیتم رو کم کردم اگر نه توی سایت عضو هستم. دلیل اصلی این کم کردن فعالیت این بود که مجبور می‌شدم گاهی اوقات تصمیم‌گیریهایی کنم که یا دوستان ممکن بود از من ناراحت بشوند و یا اینکه به روی خودم نیارم که با عقاید من در تضاد بود. امیدوارم که دوستان از این اشاره کوتاه من قلب مطلب رو بگیرند و من رو به خاطر این موضوع ببخشند. در ضمن معتقدم که با زحمات وفا، زیپرشین و بیدی به مرحله‌ای از تکامل رسیده که دیگه واقعاً راحت می‌شه از اونها استفاده کرد. در این مدت هم کارهایی کردم که امیدوارم بتونم بعدا ارائه کنم. از جمله اینکه یک سری از قلم‌های بسیار خوب رو که اشکالات کوچکی داشتند اصلاح کردم (از جمله قلم میترا که مورد علاقهٔ منه) و همچنین قلم ریاضی بر اساس XITS Math‌ درست کردم (برای استفاده شخصی فعلا) که مشکلات استفاده از قلم ریاضی setdigitfont  رو نداره. دوست دارم راحی پیدا کنم که بدون دستکاری در قلم XITS Math بشه بعضی از کاراکترهای اون رو تغییر داد (با استفاده از امکانات زیتک که ظاهرا فعلا موجود نیست ولی لواتک ویژگی fontfallback را برای اینکار دارد).

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
دوستان لطف کردند و مطالبی رو در مورد من گفتند که از همگی ممنونم. من هراز گاهی سری به سایت می‌زنم و از مطالب قدیمی و جدید استفاده می‌کنم. من فقط فعالیتم رو کم کردم اگر نه توی سایت عضو هستم. دلیل اصلی این کم کردن فعالیت این بود که مجبور می‌شدم گاهی اوقات تصمیم‌گیریهایی کنم که یا دوستان ممکن بود از من ناراحت بشوند و یا اینکه به روی خودم نیارم که با عقاید من در تضاد بود. امیدوارم که دوستان از این اشاره کوتاه من قلب مطلب رو بگیرند و من رو به خاطر این موضوع ببخشند. در ضمن معتقدم که با زحمات وفا، زیپرشین و بیدی به مرحله‌ای از تکامل رسیده که دیگه واقعاً راحت می‌شه از اونها استفاده کرد. در این مدت هم کارهایی کردم که امیدوارم بتونم بعدا ارائه کنم. از جمله اینکه یک سری از قلم‌های بسیار خوب رو که اشکالات کوچکی داشتند اصلاح کردم (از جمله قلم میترا که مورد علاقهٔ منه) و همچنین قلم ریاضی بر اساس XITS Math‌ درست کردم (برای استفاده شخصی فعلا) که مشکلات استفاده از قلم ریاضی setdigitfont  رو نداره. دوست دارم راحی پیدا کنم که بدون دستکاری در قلم XITS Math بشه بعضی از کاراکترهای اون رو تغییر داد (با استفاده از امکانات زیتک که ظاهرا فعلا موجود نیست ولی لواتک ویژگی fontfallback را برای اینکار دارد).
جناب دکتر امید علی گرامی؟ من واقعا از دیدن پست شما ذوق زده و خیلی خوشحال شدم. من حاضرم اگر با رفتن من در تالار پست بزنید و تلاشهایتان را در اختیار جامعه علمی و دانشجویی ایران عزیز قرار دهید. (آخه یک دلیل ترک تالار پست های زیاد من و سوالهای زیاد من بود به نظرم)
من صادقانه حاضر به حذف کاربری خودم از سایت هستم
حضور شما را خیلی با ارزش‌تر می‌دانم
باز خیلی ممنون

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
) که مشکلات استفاده از قلم ریاضی setdigitfont  رو نداره.
مشکل setdigitfont در حال حاضر چیست؟

آفلاین مهدی امیدعلی

• Administrator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
مشکل setdigitfont در حال حاضر چیست؟
همون مشکل mathbf و غیره. البته یه راه دیگه هم می‌تونه این باشه که من قلمی درست کنم که تنها کاراکترهای اعداد درحالت عادی، خوابیده، سیاه، وسیاه خوابیده را داشته باشه  و بعد شما در فایل mathdigitspec تغییراتی ایجاد کنید (در حقیقت کاراکترهای جدید را اضافه کنید) تا مشکل به صورت ریشه‌ای حل شود. این کاراکترها از شماره یونیکد 1D7CE است تا 1D7FF و در این صورت همه مشکلات به نظرم حل خواهد شد.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
همون مشکل mathbf و غیره. البته یه راه دیگه هم می‌تونه این باشه که من قلمی درست کنم که تنها کاراکترهای اعداد درحالت عادی، خوابیده، سیاه، وسیاه خوابیده را داشته باشه  و بعد شما در فایل mathdigitspec تغییراتی ایجاد کنید (در حقیقت کاراکترهای جدید را اضافه کنید) تا مشکل به صورت ریشه‌ای حل شود. این کاراکترها از شماره یونیکد 1D7CE است تا 1D7FF و در این صورت همه مشکلات به نظرم حل خواهد شد.
در حال حاضر مشکلی که قبلاً وجود داشت نیست. برای حل مشکل همان کاری را کردم که تک‌پارسی انجام داده بود یعنی برای اعداد از \mathord استفاده کردم. در اینصورت مشکل قبلی وجود ندارد و اعداد داخل mathbf و غیره بصورت پارسی ظاهر می‌شوند اما خوب سیاه نیستند.

آفلاین مهدی امیدعلی

• Administrator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
در حال حاضر مشکلی که قبلاً وجود داشت نیست. برای حل مشکل همان کاری را کردم که تک‌پارسی انجام داده بود یعنی برای اعداد از \mathord استفاده کردم. در اینصورت مشکل قبلی وجود ندارد و اعداد داخل mathbf و غیره بصورت پارسی ظاهر می‌شوند اما خوب سیاه نیستند.
دقیقا همین مشکل مورد نظرم بود که اعداد در mathbf به صورت سیاه نمایش داده نمی‌شوند.

زیرمجموعه‌ای برای موضوعات فنی مربوط به خود تالار

نویسنده امیرمسعودانجمن عمومی

پاسخ ها: 4
مشاهده: 3556
آخرين ارسال اكتبر 11, 2009, 03:30:42 pm
توسط امیرمسعود
چرا هر بار برای ورود به تالار باید دوباره لاگین کنم؟

نویسنده امیرمسعودانجمن عمومی

پاسخ ها: 5
مشاهده: 2080
آخرين ارسال مارس 17, 2010, 01:01:23 am
توسط d.edalat
افزایش حداکثر اندازه مجاز فایل برای ضمیمه کردن در پست‌های تالار گفتگو

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن عمومی

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1597
آخرين ارسال ژوئیه 30, 2010, 10:30:29 am
توسط محمود امین‌طوسی
مجوز آپلود راهنمای زیلاتک دکتر امید علی و راهنمای زیپرشین