سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: باگ‌های تک‌میکر پچ‌شده  (دفعات بازدید: 6570 بار)

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
پاسخ : رفع باگ‌های تک‌میکر 3 دسامبر
« پاسخ #15 : ژانویه 14, 2010, 04:04:16 pm »
لینک دانلود خراب است
لینک تصحیح شد.

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
« پاسخ #16 : ژانویه 16, 2010, 02:05:51 am »
متاسفانه همانطور که قبلا گفته بودم تاخیر در رفع باگها پیش آمد. :-[
  و اما در این پست فایل اجرایی ورژن جدید را گذاشتم تا دوستانی که باگهایی را گزارش کرده بودند این ورژن را آزمایش کنند تا اگر باگ و یا مشکل بزرگی نداشت آنگاه  فایلهای نصبی ویندوز و لینوکسی را هم آماده و آپلود کنم.
‎بهبودها‎ و رفع باگها:‎‎‎
‎1‎- با زدن دکمه ‎Backspace‎ در هر حالت حرف ماقبل مکان‌نما پاک می‌شود و در واقع از روی کاراکترهای ‎LRM‎ ‎‎ رد می‌شود.‎‎‎
‎2‎- باگ مربوط به ‎Comment‎‎‎ و ‎ ‎Uncomment‎‎ ‎رفع‎ شد.‎‎‎
‎3‎- باگ مربوط به قرارگیری محل مکان نما در استفاده از میان‌برهایی مانند ‎C‎trl+B یا ‎C‎trl+‎I‎ ‎‎ و یا کلیک بر روی نمادهای ریاضی رفع شد.‎‎‎
‎4‎- قسمتی از کدهای جدیدا اضافه شده در ورژن ‎3‎ دسامبر با قسمت ‎Highlighter‎ تداخل داشت که این مشکل هم رفع شد.
5- (ویندوز) تایپ «$» بهبود پیدا کرده است: یعنی اگر ‎زبان‎‎ کیبورد فارسی باشد و ‎Shift‎+‎4‎ ‎‎ را بزنید «$» تایپ خواهد شد و زبان بطور خودکار انگلیسی خواهد شد و اگر زبان انگلیسی نصب نباشد اولین زبان چپ به راست که روی سیستم نصب می‌باشد فعال خواهد شد و بعد از تایپ قسمت ریاضی با زدن دوباره ‎Shift‎+‎4‎ ‎‎ زبان کیبورد دوباره به حالت قبل از تایپ ریاضی برخواهد گشت.‎‎‎
http://rghost.net/830864
فایل اجرایی داخل فایل ‎zip‎ را باید در پوشه نصب ‎texmaker‎ با فایل ‎texmaker‎.‎exe‎ موجود جایگزین کنید.(می‌توانید برای اطمینان از ‎texmaker‎.‎exe‎ یک کپی پشتیبان تهیه کنید.)
سید جان،
همه چیز عالی شده مخصوصاً ویژگی شماره ۵. دستت درد نکنه. فقط یه مشکل با تایپ index و cite و ref وجود داره. مثلاً وقتی پشت سر هم از index و ref استفاده می‌کنی و  چند حرف اولشون رو تایپ می‌کنی، وقتی تک‌میکر این کلمات رو پیشنهاد می‌کنه و اینتر رو می‌زنی، مکان‌نما به بیرون آکلاد می‌ره.

یه مشکل مهم دیگه وجود داره و اون اینه که بعضی مواقع بین حروفی که بهم چسبیده، نمی‌شه فاصله ایجاد کرد. مثلا فایل ضمیمه شده رو باز کن و سعی کن که بین حروف «ه» و «ا» یه فاصله بذاری. می‌بینی که نمی‌شه ???
ممنون
« آخرين ويرايش: ژانویه 16, 2010, 02:22:58 pm توسط وحید دامن افشان »

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #17 : ژانویه 16, 2010, 02:26:26 pm »
متاسفانه همانطور که قبلا گفته بودم تاخیر در رفع باگها پیش آمد. :-[
  و اما در این پست فایل اجرایی ورژن جدید را گذاشتم تا دوستانی که باگهایی را گزارش کرده بودند این ورژن را آزمایش کنند تا اگر باگ و یا مشکل بزرگی نداشت آنگاه  فایلهای نصبی ویندوز و لینوکسی را هم آماده و آپلود کنم.
‎بهبودها‎ و رفع باگها:‎‎‎
‎1‎- با زدن دکمه ‎Backspace‎ در هر حالت حرف ماقبل مکان‌نما پاک می‌شود و در واقع از روی کاراکترهای ‎LRM‎ ‎‎ رد می‌شود.‎‎‎
‎2‎- باگ مربوط به ‎Comment‎‎‎ و ‎ ‎Uncomment‎‎ ‎رفع‎ شد.‎‎‎
‎3‎- باگ مربوط به قرارگیری محل مکان نما در استفاده از میان‌برهایی مانند ‎C‎trl+B یا ‎C‎trl+‎I‎ ‎‎ و یا کلیک بر روی نمادهای ریاضی رفع شد.‎‎‎
‎4‎- قسمتی از کدهای جدیدا اضافه شده در ورژن ‎3‎ دسامبر با قسمت ‎Highlighter‎ تداخل داشت که این مشکل هم رفع شد.
5- (ویندوز) تایپ «$» بهبود پیدا کرده است: یعنی اگر ‎زبان‎‎ کیبورد فارسی باشد و ‎Shift‎+‎4‎ ‎‎ را بزنید «$» تایپ خواهد شد و زبان بطور خودکار انگلیسی خواهد شد و اگر زبان انگلیسی نصب نباشد اولین زبان چپ به راست که روی سیستم نصب می‌باشد فعال خواهد شد و بعد از تایپ قسمت ریاضی با زدن دوباره ‎Shift‎+‎4‎ ‎‎ زبان کیبورد دوباره به حالت قبل از تایپ ریاضی برخواهد گشت.‎‎‎
http://rghost.net/830864
فایل اجرایی داخل فایل ‎zip‎ را باید در پوشه نصب ‎texmaker‎ با فایل ‎texmaker‎.‎exe‎ موجود جایگزین کنید.(می‌توانید برای اطمینان از ‎texmaker‎.‎exe‎ یک کپی پشتیبان تهیه کنید.)
راستی سید جان،
خاصیت auto save رو به صورت پیش فرض برداشتی یا من اشتباه می کنم؟ اگه میشه به صورت پیش فرض غیرفعالش کن. چون تا حالا چند مورد رو دیدم که باهاش مشکل داشتن. بعلاوه هر کی بخواد می تونه خودش فعالش کنه.
ممنون

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
« پاسخ #18 : ژانویه 17, 2010, 10:00:31 pm »
وحیدجان ممنون از توجهت :)، این فایل test.tex که فرستاده بودی عالی بود چون موجب شد که بصورت اتفاقی باگ autosave را هم ببینم و رفعش کنم باگی را هم که گفته بودی درست کردم بعد از بهبود قسمت تایپ $ فایلهای نصب را خواهم فرستاد پس اگر باگی دیدید یا پیشنهادی داشتید تا دو یا سه روز آینده پست بدهید.

آفلاین مجتبی برخورداری

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 1
  • ارسال: 45
    • ديدن مشخصات
پاسخ : باگ‌های تک‌میکر پچ‌شده
« پاسخ #19 : ژانویه 18, 2010, 11:02:19 am »
امكان انتخاب بخش طولاني از متن (چه با استفاده از موس و چه صفحه كليد) وچود ندارد. در واقع بعد از اينكه بخش بيشتري  از متن را انتخاب مي‌كنيم بخش قبلي به طور عجيبي از حالت انتخاب در مي آيد.

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #20 : ژانویه 20, 2010, 02:08:11 am »
اگر باگی دیدید یا پیشنهادی داشتید تا دو یا سه روز آینده پست بدهید.
سید جان،
آیا این امکان وجود داره که پس از وارد کردن \ زبان سیستم، به صورت اتوماتیک انگلیسی بشه؟ چون تقریبا در تمامی حالات (بجز وقتی که می خوایم 2 تا \\ وارد کنیم) بعد از وارد کردن \ یه دستور رو وارد می کنیم که مجبوریم زبان سیستم رو به انگلیسی تغییر بدیم. یا حداقل می تونی یه گزینه واسه فعال کردن یا غیرفعال کردن این حالت، توی یکی از منوها بذاری.
ممنون

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
« پاسخ #21 : ژانویه 26, 2010, 06:07:28 pm »
سید جان،
آیا این امکان وجود داره که پس از وارد کردن \ زبان سیستم، به صورت اتوماتیک انگلیسی بشه؟ چون تقریبا در تمامی حالات (بجز وقتی که می خوایم 2 تا \\ وارد کنیم) بعد از وارد کردن \ یه دستور رو وارد می کنیم که مجبوریم زبان سیستم رو به انگلیسی تغییر بدیم. یا حداقل می تونی یه گزینه واسه فعال کردن یا غیرفعال کردن این حالت، توی یکی از منوها بذاری.
ممنون
متاسفانه چند وقتی است که به اینترنت دسترسی درست و حسابی ندارم
در مورد پیشنهادتون فقط یک نکته آیا همیشه اتمام یک دستور با زدن یک فاصله خالی یا Tab یا enter اتفاق می‌افتد؟ یعنی به عبارت دیگر کی باید زبان دوباره به حالت قبل برگردد؟

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
پاسخ : باگ‌های تک‌میکر پچ‌شده
« پاسخ #22 : ژانویه 26, 2010, 06:11:11 pm »
امكان انتخاب بخش طولاني از متن (چه با استفاده از موس و چه صفحه كليد) وچود ندارد. در واقع بعد از اينكه بخش بيشتري  از متن را انتخاب مي‌كنيم بخش قبلي به طور عجيبي از حالت انتخاب در مي آيد.
ممنون. تا چند روز دیگر نسخه بدون باگ را خواهم فرستاد.

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #23 : ژانویه 27, 2010, 02:45:48 pm »
آیا همیشه اتمام یک دستور با زدن یک فاصله خالی یا Tab یا enter اتفاق می‌افتد؟
تا جاییکه من یادمه، هیچ دستوری توی لاتک نداریم که بینش فاصله باشه. بنابراین بعد از زدن \ و وارد کردن دستور دلخواه، باید دوباره زبان سیستم رو به فارسی تغییر بدیم و شروع کنیم به تایپ فارسی (البته بعد از زدن یک فاصله).
عبارت دیگر کی باید زبان دوباره به حالت قبل برگردد؟
بعد از وارد کردن یک فاصله. تا فرد بتونه به فارسی تایپ کردنش ادامه بده.
البته سید جان اینجا ممکنه یه مشکلی پیش بیاد و اون وقتی هست که طرف بخواد از گزینه localise زی‌پرشین استفاده کنه که چون در این حالت، کاربر همش از حروف فارسی استفاده می کنه، این فاصله زدن نباید باعث تغییر زبان سیستم بشه. بنابراین پیشنهاد می کنم که این امکان رو به صورت اختیاری توی یکی از منوها بذاری تا فرد به دلخواه خودش فعال یا غیرفعالش کنه.
ممنون

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
رفع باگ‌های تک‌میکر 28JAN
« پاسخ #24 : ژانویه 28, 2010, 06:48:51 pm »
خوب فعلا فایل اجرایی را فرستادم تا سر فرصت installer ها رو بسازم و آپلود کنم.
باگهای گفته شده در بالا یعنی:
1- ایجاد فاصله بین حروفی که در بین آنها نیم فاصله قرار دارد.
2- اشکال در AutoSave  که در بعضی مواقع  خطای ذخیره فایل می داد.
3- انتخاب بخش زیادی از متن که دارای باگ بود.
4- باگی در قسمت highlighter تک‌میکر که اگر در حالت تایپ دستوری باشید و کلید Tab را بزنید باز ادامه متن رنگ دستور خواهد بود.
اضافه شدن یک گزینه به منوی Bi-Directional که اگر فعال باشد بعد از تایپ «\» زبان سیستم بصورت خودکار به انگلیسی تغییر می‌کند و بعد از اینکه دستور
 لاتک به انتها رسید (با زدن کلیدهایی مانند Space, Tab, Enter, $ , %) زبان سیستم به حالت قبل برمی‌گردد.
نکته: اگر در تایپ «$» که زبان سیستم را بصورت خودکار عوض می‌کند یک «$» تایپ شد را پاک کنید الگوریتم تغییر زبان سیستم دچار اشکال می‌شود که سعی می‌کنم این اشکال را تا چند روز دیگر رفع کنم.
در ضمن تا چند روز آینده این ورژن را آزمایش کنیدو اگر مشکلی بود گزارش دهید.
لینک:
http://rghost.net/902729
ممنون

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
پاسخ : رفع باگ‌های تک‌میکر 28JAN
« پاسخ #25 : ژانویه 29, 2010, 01:47:38 am »
خوب فعلا فایل اجرایی را فرستادم تا سر فرصت installer ها رو بسازم و آپلود کنم.
باگهای گفته شده در بالا یعنی:
1- ایجاد فاصله بین حروفی که در بین آنها نیم فاصله قرار دارد.
2- اشکال در AutoSave  که در بعضی مواقع  خطای ذخیره فایل می داد.
3- انتخاب بخش زیادی از متن که دارای باگ بود.
4- باگی در قسمت highlighter تک‌میکر که اگر در حالت تایپ دستوری باشید و کلید Tab را بزنید باز ادامه متن رنگ دستور خواهد بود.
اضافه شدن یک گزینه به منوی Bi-Directional که اگر فعال باشد بعد از تایپ «\» زبان سیستم بصورت خودکار به انگلیسی تغییر می‌کند و بعد از اینکه دستور
 لاتک به انتها رسید (با زدن کلیدهایی مانند Space, Tab, Enter, $ , %) زبان سیستم به حالت قبل برمی‌گردد.
نکته: اگر در تایپ «$» که زبان سیستم را بصورت خودکار عوض می‌کند یک «$» تایپ شد را پاک کنید الگوریتم تغییر زبان سیستم دچار اشکال می‌شود که سعی می‌کنم این اشکال را تا چند روز دیگر رفع کنم.
لینک:
http://rghost.net/902729
ممنون
سید جان، دست گلت درد نکنه.

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
پاسخ : رفع باگ‌های تک‌میکر 28JAN
« پاسخ #26 : فوریه 01, 2010, 01:46:48 am »
سید جان یه مشکلی وجود داره:
یه کلمه فارسی اول خط تایپ کن و بعدش از یه دستوری  که نیاز به آکولاد داره مثل cite\ استفاده کن.
متوجه می شی که آکولادها به طور ناخواسته جابجا می شن. عکس ضمیمه رو ببین.
البته این حالت چه با فعال بودن و چه با فعال نبودن گزینه \ اتفاق می افته. تازه وقتی که اون گزینه رو غیرفعال می کنی و می خوای دستوری رو که نیاز به آکولاد داره مثل cite رو تایپ کنی، می بینی که کلمه cite به حرف ماقبلش (حتی در صورت زدن چند تا فاصله) می چسبه.
ممنون بابت زحماتت.

آخرین نسخهٔ تک‌میکر دوجهته کجاست؟

نویسنده امیرمسعودانجمن Texmaker

پاسخ ها: 2
مشاهده: 3643
آخرين ارسال اكتبر 10, 2009, 02:00:36 pm
توسط امیرمسعود
مشکل نسخه آخر تک‌میکر با ویندوز ویستای ۶۴ بیتی

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن Texmaker

پاسخ ها: 5
مشاهده: 5115
آخرين ارسال اكتبر 19, 2009, 09:31:44 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
درخواست نسخه نصبی تک‌میکر بهینه شده

پاسخ ها: 3
مشاهده: 3407
آخرين ارسال اكتبر 12, 2009, 12:45:39 pm
توسط مهدی امیدعلی
مشکل نسخه آخر تک‌میکر با خیلی از ویندوزها

پاسخ ها: 15
مشاهده: 7854
آخرين ارسال اكتبر 15, 2009, 04:30:48 pm
توسط محمود امین‌طوسی
آشنایی با دو امکان جالب در ویرایشگر تک‌میکر

پاسخ ها: 10
مشاهده: 6972
آخرين ارسال ژوئیه 10, 2011, 02:52:24 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
تک‌میکر جدید

نویسنده سیدرضی علوی‌زادهانجمن Texmaker

پاسخ ها: 29
مشاهده: 11708
آخرين ارسال دسامبر 05, 2009, 01:17:28 pm
توسط سیدرضی علوی‌زاده
چگونه می‏توان در تک‏میکر نیم‏فاصله را تایپ نمود؟

نویسنده mohsen.khaxarانجمن Texmaker

پاسخ ها: 3
مشاهده: 10386
آخرين ارسال نوامبر 08, 2009, 11:26:24 pm
توسط محمود امین‌طوسی
لطفا لینوکسی‌ها روی تک‌میکر تست کنند

نویسنده سیدرضی علوی‌زادهانجمن Texmaker

پاسخ ها: 9
مشاهده: 3071
آخرين ارسال نوامبر 30, 2009, 11:32:22 pm
توسط سیدرضی علوی‌زاده