سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: خواهش عاجزانه (لطفاً تحت هیچ عنوانی از biditexmaker استفاده نکنید)  (دفعات بازدید: 8407 بار)

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
لطفاً تحت هیچ عنوانی از biditexmaker استفاده نکنید یا حداقل برای فایلهایی که در این تالار یا در github برای گزارش مشکلات بسته‌ها درست می‌کنید استفاده نکنید. این ویرایشگر بیش از حد باگ داره و برای من بسیار مشکل‌سازه چون یک دفعه یک مشکل رو می‌بینم که دو ساعت وقت صرف می‌کنم برای debug کردن مشکل اما آخر سر متوجه می‌شم که مشکل از biditexmaker هست. یک مثال می‌زنم. در نسخه 12.7 بسته زی‌پرشین فایل glossaries-xepersian.def با توجه به تغییر در نسخه جدید بسته glossaries بروز شده. امروز خواستم مثال آقای دیانت رو دوباره امتحان کنم، ببینم مشکلی وجود داره یا نه. مثال ایشون رو می‌تونید از پست اول لینک زیر دریافت کنید:

http://www.parsilatex.com/forum/SMF/index.php?topic=4454.0

فایل رو با texshop باز کردم و xelatex را روش اجرا کردم اما با کمال تعجب دیدم که یک صفحه خالی قبل از فهرست مطالب تولید میشه. بعد از دوساعت کلنجار رفتن، آخر فایل رو با emacs باز کردم و دیدم بله یک کاراکتر قبل از \pagenumbering{tartibi} وجود داره. تصویر ضمیمه را بینید.

بنابراین خواهش می‌کنم تحت هیچ عنوانی از biditexmaker استفاده نکنید و در اسناد تک خودتون از اینجور کاراکترها وارد نکنید.

آفلاین ابوالفضل دیانت

• همکاران
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 271
  • ارسال: 812
    • ديدن مشخصات
با سلام و تشکر از لطف شما و زحماتی که می کشید
من این فایل را با texstudio زدم. اما نکته جالب این که الان که با هر چی باز می کنم، مثل texstudio و texmaker و kwrite
هیچ کدام این علامت [ را ندارند، اما آن یک صفحه خالی را می‌گذارند. به نظر می‌رسد که مشکل یاد شده را همه این ویرایشگرهای فوق داشته باشند.
باتشکر
« آخرين ويرايش: آوریل 27, 2013, 01:05:14 pm توسط ابوالفضل دیانت »

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
من این فایل را با texstudio زدم.
اینطور که من شنیده‌ام texstudio هم باگ زیاد دارد.
نقل قول
اما نکته جالب این که الان که با هر چی باز می کنم، مثل texstudio و texmaker و kwrite
هیچ کدام این علامت [ را ندارند، اما آن یک صفحه خالی را می‌گذارند.
این یک کاراکتر نامرئی است و هر ورایشگری آن را نمایش نمی‌دهد. برای نمایش آن باید از ویرایشگرهای خاصی با چشم مسلح مانند emacs استفاده نمود. شما اگر همان فایل را با texworks باز کنید، آن خط را کامت کنید و پائینش دوباره همان خط را تایپ کنید، مشکلی وجود نخواهد داشت.
نقل قول
به نظر می‌رسد که مشکل یاد شده را همه این ویرایشگرهای فوق داشته باشند.
باتشکر
اینکه این کاراکتر را همه نشان نمی‌دهند مشکل ویرایشگر نیست اما اینکه یک ویرایشگر این کاراکتر را وارد کند مشکل است بنابراین در اینجا تنها مشکل از texstudio است.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
لطفاً تحت هیچ عنوانی از biditexmaker استفاده نکنید یا حداقل برای فایلهایی که در این تالار یا در github برای گزارش مشکلات بسته‌ها درست می‌کنید استفاده نکنید.
...
بنابراین خواهش می‌کنم تحت هیچ عنوانی از biditexmaker استفاده نکنید و در اسناد تک خودتون از اینجور کاراکترها وارد نکنید.
ضمن احترام به تلاشهای آقای علوی‌زاده، من با فرمایش جناب آقای کارن‌پهلو موافقم.
بیشتر کاربران زی‌پرشین در ویندوز کار می‌کنند. در اوایل، ادیتور مناسبی که بتوانند در آن فارسی تایپ کنند و اجرای راحتی هم داشته باشند وجود نداشت و تک‌میکر آقای علوی‌زاده کمک زیادی کرد، اما از زمانی که TeXWorks همراه با تک‌لایو ارائه می‌شود و تا حدود زیادی از فارس‌نویسی پشتیبانی می‌کند، نیاز زیادی به استفاده از bidiTeXMaker احساس نمی‌شود (البته با این فرض که کاربر دستورات اصلی لاتک را بلد است و نیازی به استفاده از ابزار آن ندارد).
در راهنماهایی که من آماده کرده‌ام، نصب تک‌میکر را برای کاربران الزامی ندانسته‌ام، به عنوان یک ویرایشگر از آن نام برده‌ام و از کاربران خواسته‌ام که حتماً راهنمای کاربری آنرا مطالعه کنند.
من با TeXWorks کار می‌کنم، هر زمان که یک دانشجو برای رفع اشکال پیش من می‌آید با تک‌میکر می‌آید، من آنرا می‌بندم و با TeXWorks باز می‌کنم.

این پست آقای کارن‌پهلو همیشه در دید کاربران نیست. می‌توانیم آنرا در قوانین تالار قرار دهیم، ولی نمی‌توانیم مانع از ارسال توسط کاربران شویم. بیشتر کاربران از آن استفاده می‌کنند. راهی هم برای تشخیص اینکه مشخص شود متن با چه ویرایشگری نوشته شده است وجود ندارد.

اگر دوستان راهکاری به نظرشان می‌رسد لطفا بیان کنند.
راهکارهای فعلی می‌تواند موارد زیر باشد:
  • درج موضوع در قوانین تالار
  • حذف بی‌دی‌تک‌میکر از مرکز دانلود سایت
  • حذف بی‌دی‌تک‌میکر از دی‌وی‌دی‌های ارسالی

امیدوارم آقای علوی‌زاده نیز این پست را ببینند و اگر نظری دارند بیان فرمایند.

دلیل ویرایش: اصلاح یک جمله
« آخرين ويرايش: آوریل 27, 2013, 06:49:50 pm توسط محمود امین‌طوسی »
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین ابوالفضل دیانت

• همکاران
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 271
  • ارسال: 812
    • ديدن مشخصات
با سلام
من به شخصه خودم با نرم افزارهای texworks، texmaker، biditexmaker، kile، gedit
برای نوشتن Latex استفاده کردم.
اما هنوز خلا جدی یک editor مناسب با پشتیبانی از زبان فارسی احساس می‌شود.
حتی texworks هنوز به طور کامل برای فارسی نوشتن به نظر من آماده نیست.
به نظر من بهتر است برای توسعه یک editor مناسب و نوین با پشتیبانی کامل از زبان فارسی یک گروه از دوستان در پارسی لاتک تحت نظر آقای علوی‌زاده تشکیل شود.
باتشکر

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
جهت اطلاع
ادیتور بی‌دی‌تک‌میکر یک گزینه در کلیک راستش هست با نام: Remove Unicode Character Controls
فعلا میتونه برای حل این مشکل استفاده بشه تا مشکل‌های گفته شده در بالا برطرف بشه.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
ادیتور بی‌دی‌تک‌میکر یک گزینه در کلیک راستش هست با نام: Remove Unicode Character Controls
فعلا میتونه برای حل این مشکل استفاده بشه تا مشکل‌های گفته شده در بالا برطرف بشه.
آقا هادی این نکته را می‌دانم، مشکل این است که عموما فردی که مثالی با بی‌دی‌تک‌میکر آماده می‌کند، راهنمایش را مطالعه نمی‌کند. آنرا مطالعه هم بکند، قبل از ارسال مثال، کاراکترهای  کنترلی‌اش را حذف نمی‌کند.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
با سلام
من به شخصه خودم با نرم افزارهای texworks، texmaker، biditexmaker، kile، gedit
برای نوشتن Latex استفاده کردم.
اما هنوز خلا جدی یک editor مناسب با پشتیبانی از زبان فارسی احساس می‌شود.
حتی texworks هنوز به طور کامل برای فارسی نوشتن به نظر من آماده نیست.
به نظر من بهتر است برای توسعه یک editor مناسب و نوین با پشتیبانی کامل از زبان فارسی یک گروه از دوستان در پارسی لاتک تحت نظر آقای علوی‌زاده تشکیل شود.
باتشکر
texworks برای نوشتن پارسی خیلی هم راحته اما برای توسعه ویرایشگر چند مشکل وجود دارد:

۱) اینکه آدمهای بی‌تجربه روش کار نکنند. ممکنه من یک برنامه‌نویس بسیار خوب باشم و بیشتر ار ۱۰ زبان برنامه‌نویسی رو مسط باشم اما روی موضوع ویرایشگر و راست و چپ نوشتن تخصص ندارم و کارم در ابتدا همش آزمون و خطا خواهد بود و باگهای زیادی را درست خواهم کرد پس بهتره کاری این کار رو کنه که توش تخصص داره.

۲) چه کسی این روزها حاضره بی جیره و مواجب این کار رو کنه؟ هیچکس. من هم که دارم روی bidi یا xepersian این همه وقت می‌گذارم به خاطر اینه که فردوسی برای من همیشه پدر و استادم بوده و من همیشه فردوسی رو سرمشق زندگیم قرار دادم. اینکه این همه وقت برای اینکارها می‌گذارم فقط و فقط بخاطر ارادتی هست که به فردوسی دارم.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
ضمن احترام به تلاشهای آقای علوی‌زاده، من با فرمایش جناب آقای کارن‌پهلو موافقم.
بیشتر کاربران زی‌پرشین در ویندوز کار می‌کنند. در اوایل، ادیتور مناسبی که بتوانند در آن فارسی تایپ کنند و اجرای راحتی هم داشته باشند وجود نداشت و تک‌میکر آقای علوی‌زاده کمک زیادی کرد، اما از زمانی که TeXWorks همراه با تک‌لایو ارائه می‌شود و تا حدود زیادی از فارس‌نویسی پشتیبانی می‌کند، نیاز زیادی به استفاده از bidiTeXMaker احساس نمی‌شود (البته با این فرض که کاربر دستورات اصلی لاتک را بلد است و نیازی به استفاده از ابزار آن ندارد).
در راهنماهایی که من آماده کرده‌ام، نصب تک‌میکر را برای کاربران الزامی ندانسته‌ام، به عنوان یک ویرایشگر از آن نام برده‌ام و از کاربران خواسته‌ام که حتماً راهنمای کاربری آنرا مطالعه کنند.
من با TeXWorks کار می‌کنم، هر زمان که یک دانشجو برای رفع اشکال پیش من می‌آید با تک‌میکر می‌آید، من آنرا می‌بندم و با TeXWorks باز می‌کنم.

این پست آقای کارن‌پهلو همیشه در دید کاربران نیست. می‌توانیم آنرا در قوانین تالار قرار دهیم، ولی نمی‌توانیم مانع از ارسال توسط کاربران شویم. بیشتر کاربران از آن استفاده می‌کنند. راهی هم برای تشخیص اینکه مشخص شود متن با چه ویرایشگری نوشته شده است وجود ندارد.

اگر دوستان راهکاری به نظرشان می‌رسد لطفا بیان کنند.
راهکارهای فعلی می‌تواند موارد زیر باشد:

امیدوارم آقای علوی‌زاده نیز این پست را ببینند و اگر نظری دارند بیان فرمایند.

دلیل ویرایش: اصلاح یک جمله
من هم با حرفهای شما موافقم و باید استفاده از texworks به عنوان ویرایشگر پیش‌فرض برای همه جا بیفته. بنابراین من هم موافقم که:

گذشته از اون الان چیزی بیشتر از یکی دو سال هست که آقای علوی‌زاده کاری روی biditexmaker انجام ندادند.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
جهت اطلاع
این موضوع مشکلی را حل نمی‌کند.

آفلاین dadsetani

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 2
    • ديدن مشخصات
سلام
متاسفم که شما این حرف رو می زنید!
آخه مگر ویرایشگر متن رو کامپایل می‌کنه؟!
...

علت ویرایش: بی‌احترامی به کاربران و خراب کردن جو تالار
« آخرين ويرايش: مه 24, 2013, 09:38:23 pm توسط فرشاد ترابی »

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
سلام
...
سلام
من قصد دفاع از دکتر کارن‌پهلو یا ویرایشگر بی‌دی تکمیکر را ندارم.
با اینکه قصد جواب دادن در تالار را فعلا نداشتم، ولی نتونستم در مقابل این بی‌احترامی شما سکوت کنم.
...

علت ویرایش: آرمش بخشیدن به تالار  8)
« آخرين ويرايش: مه 24, 2013, 09:39:43 pm توسط فرشاد ترابی »

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
سلام
...

علت ویرایش: بی‌احترامی به کاربران و خراب کردن جو تالار
من نمی‌دونم شما چی گفتی (چون الان پست ویرایش شده را می‌بینم) یا برای چی پست شما ویرایش شده اما حتی اگر به من بدترین ناسزا را گفته باشی، به شما حق می‌دهم. به شما حق می‌دهم که حرفهای من و شرایط من رو درک نکنی. به خاطر کوچکترین ناراحتی که حرفهای من در این پست برای شما و سایرین ایجاد کرده، عذرخواهی می‌کنم.

در جواب سوال شما که آیا ویرایشگر متن رو کامپایل می‌کنه، شما درست فکر می‌کنید که ویرایشگر متن را کامپایل نمی‌کند اما اگر ویرایشگری چیزی را به متن اضافه کند، کامپایل با مشکل مواجه می‌شود. و این چیزی است که در اینجا مورد بحث است.
« آخرين ويرايش: مه 25, 2013, 01:09:08 am توسط وفا خلیقی »

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
من نمی‌دونم شما چی گفتی (چون الان پست ویرایش شده را می‌بینم) یا برای چی پست شما ویرایش شده اما حتی اگر به من بدترین ناسزا را گفته باشی، به شما حق می‌دهم. به شما حق می‌دهم که حرفهای من و شرایط من رو درک نکنی. به خاطر کوچکترین ناراحتی که حرفهای من در این پست برای شما و سایرین ایجاد کرده، عذرخواهی می‌کنم.
ایشون بنا به بی‌اطلاعی فکر میکنن که این موردی که بی‌دی‌تک‌میکر کاراکترهایی به متن اضافه میکنه، که از طرف شما مطرح شد، درست نبوده  و واقعیت نداره.
و این مشکل از طرف زی‌پرشین است.
یعنی ایشون فکر میکنن بخاطر عیب و ایراد زی‌پرشین این مشکل برای شما در ویرایشگر بی‌دی‌تک‌میکر ایجاد شده و در بقیه‌ی ویرایشگرها ایجاد نمیشه.
امیدورام همه در مورد حرفی که میزنن حداقل یک علم کوچکی داشته باشن و با یقین حرف بزنن و الکی نیان و بد و بیراه بگن.

آفلاین dadsetani

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 2
    • ديدن مشخصات
با سلام خدمت جناب کارن‌پهلو
نمی‌دونم چرا شما باید ناراحت شده باشید! به هر حال بنده به هیچ شخصی توهین نکردم، فقط از هزاران باگی که زی‌پرشین داره ناراحتم، غالباً هم به طور موازی از تکس‌ورک هم استفاده می‌کنم، اما تا حالا ندیدم که فرقی داشته باشه، حتی متن لاگ خروجی هم غالباً یکیه.
سؤال: بعد از به روزرسانی زی‌پرشین دیگه نمی‌تونم اونو اجرا کنم، البته با متن بدون فرمول اجرا می‌شه، اما یه متن خالی که فقط چیزی مثل $a$ در اون باشه اجرا نمی‌شه، چرا؟ اگه باگ از نسخه‌ی جدید زی‌پرشین هست آیا میشه نسخه‌های قبلی اونو پیدا کرد، من خیلی گشتم نبود.
با تشکر.
« آخرين ويرايش: مه 25, 2013, 12:30:01 pm توسط dadsetani »

رسم شکل های مربوط به سیستمهای دینامیکی با استفاده از نرم‌افزارهای ریاضی

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن گرافیک، جدول و شکل

پاسخ ها: 10
مشاهده: 10494
آخرين ارسال نوامبر 30, 2012, 10:42:51 am
توسط Jalil
مشکل با استفاده از lr\ در section\ در beamer

نویسنده محمود امین‌طوسیانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 7
مشاهده: 5157