سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: عدم تغییر زبان در تک‌میکر با زدن سریع alt+shift  (دفعات بازدید: 18114 بار)

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
پست مربوط به این مطلب را که یکی از دوستان قبلاً گزارش کرده بودند را نتونستم پیدا کنم و مجبور شدم در پست جدید بزنم

وقتی پنجره‌ی TexMaker باز هست و از دکمه‌های Alt+Shift برای تغییر زبان استفاده می‌کنیم، اگر فاصله زمانی بین زدن دو دکمه Alt و Shift خیلی کم باشد، تغییر زمان انجام نمی‌شود.
این بازه زمانی نیاز به خیلی عمل سریع ندارد و نیاز ندارد خیلی سریع بخواهید این کار را انجام دهید تا بتونید تست کنید. من که به صورت معمول می‌زنم باز انجام نمی‌شود

ویندوزم Xp هست و کیبورد استاندارد موجود در مرکز دانلود را نصب کرده‌ام و فقط زبان‌های انگلیسی و فارسی را دارم

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
پست مربوط به این مطلب را که یکی از دوستان قبلاً گزارش کرده بودند را نتونستم پیدا کنم و مجبور شدم در پست جدید بزنم

وقتی پنجره‌ی TexMaker باز هست و از دکمه‌های Alt+Shift برای تغییر زبان استفاده می‌کنیم، اگر فاصله زمانی بین زدن دو دکمه Alt و Shift خیلی کم باشد، تغییر زمان انجام نمی‌شود.
این بازه زمانی نیاز به خیلی عمل سریع ندارد و نیاز ندارد خیلی سریع بخواهید این کار را انجام دهید تا بتونید تست کنید. من که به صورت معمول می‌زنم باز انجام نمی‌شود

ویندوزم Xp هست و کیبورد استاندارد موجود در مرکز دانلود را نصب کرده‌ام و فقط زبان‌های انگلیسی و فارسی را دارم
دقت کنید که خیلی سریع نباید شروع به تایپ کنید!
با غیر فعال کردن گزینه BiDi Support دوباره تست کنید،
روی Notepad ویندوز هم تست کنید.

آفلاین negin1990

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 7
  • ارسال: 47
    • ديدن مشخصات
البته من از windows 7 استفاده می کنم اما شاید توی طح کاربرد داشته باشه وقتی که کی بورد persian experimental standard رو استفاده می کنم تا بتونم نیم فاصله بدم با زدن alt+shift زبانم عوض نمیشه و alt سمت چپ کیبورد رو استفاده می کنم و اینطوری جواب می ده اما نمی دونم چرا !

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
البته من از windows 7 استفاده می کنم اما شاید توی طح کاربرد داشته باشه وقتی که کی بورد persian experimental standard رو استفاده می کنم تا بتونم نیم فاصله بدم با زدن alt+shift زبانم عوض نمیشه و alt سمت چپ کیبورد رو استفاده می کنم و اینطوری جواب می ده اما نمی دونم چرا !
در مورد مشکلتون در کیبورد استاندارد تا اونجا که میدونم Alt سمت راست در واقع Alt Gr است و عملکرذهای اضافی به همراه دارد، به همین دلیل است که احتمالا مثل Alt معمولی عمل نمی‌کند و زبان را عوض نمی‌کند.
در ضمن اگر به تاریخ پستی که براش پاسخ نوشتید دقت کنید می‌بینید آخرین پاسخ مربوط به 10 ماه پیش هست!

تغییر خودبخود زبان

نویسنده tkakaieانجمن عمومی

پاسخ ها: 3
مشاهده: 1784
آخرين ارسال اوت 20, 2011, 03:02:25 pm
توسط امیرحسین شرفی
تغییر زبان بعد از بک‌اسلش

نویسنده fatemeh1600انجمن Texmaker

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1394
آخرين ارسال ژانویه 24, 2013, 06:28:10 pm
توسط وحید دامن‌افشان
تغییر خودکار زبان نوشتار

نویسنده بیگدلیانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 4
مشاهده: 3983
آخرين ارسال ژوئیه 29, 2013, 02:59:18 pm
توسط سید احمد موسوی
مشکل تغییر زبان با زدن \

نویسنده mosamolavy1353انجمن Texmaker

مشاهده: 1364
آخرين ارسال فوریه 05, 2014, 01:35:34 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
منتقل شده: مشکل تغییر زبان

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن حروف‌چینی مستندات

پاسخ ها: 0
مشاهده: 1474
آخرين ارسال فوریه 05, 2014, 01:36:37 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
در TexStudio برای تغییر زبان موقع زدن $ یا بک‌اسلش راهی هست؟

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن Texmaker

مشاهده: 2965
آخرين ارسال ژوئیه 04, 2014, 12:29:46 pm
توسط ابوالفضل دیانت
درخواست راهنمایی اضافه کردن تعویض زبان با زدن $ و \ و tag بیشتر به تک‌میکر رسمی

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن Texmaker

پاسخ ها: 5
مشاهده: 4136
آخرين ارسال ژوئیه 11, 2014, 02:27:56 pm
توسط ابوالفضل دیانت
تغییر قلم عناوین فصل‌ها و بخش‌ها