سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: بابا این چه وضعشه  (دفعات بازدید: 3865 بار)

آفلاین h_nuri77

• Jr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 9
  • ارسال: 85
    • ديدن مشخصات
بابا این چه وضعشه
« : نوامبر 16, 2010, 10:44:27 pm »
سلام دوستان
راستش سایت پارسی لاتک بخش انجمن ها خیلی آدم رو سردرگم میکنه برا افراد تازه واردی مثه من کلی گیج کننده و خسته کننده است.اصطلاحات پیچیده باعث سردرگمی همه شده.کاش یه سروسامونی به انجمنها داده بشه و گروه بندی بشه و کارگروه های خودجوشی درست بشه برای تهیه راهنماهایی به طور مستقل برای هر قسمت.مثلا طریقه ی نصب میک تک/زیپرشین/آشنایی با زی پرشن/آشنایی با بسته ها/معرفی درست سایت وفا/معرفی اصطلاحات تخصصی/و... میشه این کار را با یک فراخوان انجام داد.واقعا این انجمن ها برای افراد تازه کار بسیار وقت گیره تو این انجمن ها خیلی از وقت دوستان متخصص هم گرفته میشه برای پاسخگویی به جواب های تکراری بهتره که خیلی از پستها پاک بشه.چون خیلیهاش بی فایده است.بجاش فایلهای راهنمای مستقل گذاشته بشه.امیدوارم موافق باشید
بهتر است منفور باشی به خاطر چیزی که هستی تا محبوب باشی به خاطر چیزی که نیستی

آفلاین محمد چهارسوقی

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 55
  • ارسال: 330
    • ديدن مشخصات
    • سایت شخصی محمد چهارسوقی
پاسخ : بابا این چه وضعشه
« پاسخ #1 : نوامبر 17, 2010, 07:32:25 am »
به نظر من انجمن ها خوب طبقه بندی شده

اینکه موضوعاتی که در آنها باز شده اسم های عجیب قریب داره و یا اینکه نا مرتب هست و در جای خودشون نیستند دیگه بر می گرده به اعضایی که دارند در سایت فعالیت می کنند و دیگه دست شخص خاصی نیست.

به طور مثال شما یکبار دیگر هم همین متن را در قسمت انجمن تازه کاران ارسال کرده اید.

شاید جایش آنجا درست باشد اما در اینجا که در قسمت زی پرشین است اصلا جای مناسبی برای پستی که ارسال کرده اید نیست (من مخصوصا جوابم را در این قسمت نوشتم).

همچنین از روی عنوانی که شما برای پست خود انتخاب کرده‌اید اصلا نمی توان حدس زد که چه چیزی قرار است در متن عنوان شود!

اگر خاطرم باشد و اشتباه نکنم قرار بر این بود که اینجا تالار گفتمانی باشد برای گفتمان  ;D بنابراین طبیعی است که مقداری طبقه بندی ها نامنظم شود چون شخص خاصی ایجاد کننده موضوعات نیست. اما قرار بود به مرور زمان مطالبی که مشخص می شود در جایی مانند ویکی پارسی لاتک به صورت طبقه بندی شده جمع آوری شود. که در اونجا هم باز همه دوستان می توانند مطلب اضافه کنند و شخص خاصی متولی نیست. بنابراین اگر تا به حال این اتفاق نیفتاده به دلیل تنبلی و یا سرشلوغی دوستانی همچون من هست.

ممنون

آفلاین h_nuri77

• Jr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : نوامبر 17, 2010, 03:03:09 pm »
به نظر من انجمن ها خوب طبقه بندی شده

اینکه موضوعاتی که در آنها باز شده اسم های عجیب قریب داره و یا اینکه نا مرتب هست و در جای خودشون نیستند دیگه بر می گرده به اعضایی که دارند در سایت فعالیت می کنند و دیگه دست شخص خاصی نیست.

به طور مثال شما یکبار دیگر هم همین متن را در قسمت انجمن تازه کاران ارسال کرده اید.

شاید جایش آنجا درست باشد اما در اینجا که در قسمت زی پرشین است اصلا جای مناسبی برای پستی که ارسال کرده اید نیست (من مخصوصا جوابم را در این قسمت نوشتم).

همچنین از روی عنوانی که شما برای پست خود انتخاب کرده‌اید اصلا نمی توان حدس زد که چه چیزی قرار است در متن عنوان شود!

اگر خاطرم باشد و اشتباه نکنم قرار بر این بود که اینجا تالار گفتمانی باشد برای گفتمان  ;D بنابراین طبیعی است که مقداری طبقه بندی ها نامنظم شود چون شخص خاصی ایجاد کننده موضوعات نیست. اما قرار بود به مرور زمان مطالبی که مشخص می شود در جایی مانند ویکی پارسی لاتک به صورت طبقه بندی شده جمع آوری شود. که در اونجا هم باز همه دوستان می توانند مطلب اضافه کنند و شخص خاصی متولی نیست. بنابراین اگر تا به حال این اتفاق نیفتاده به دلیل تنبلی و یا سرشلوغی دوستانی همچون من هست.

ممنون
باتشکر-من عمدا موضوع پست رو اینجور انتخاب کردم تا اوضاع درست بشه-چرا نمیشه انجمنها سرو سامون بگیره-هر سایتی مدیرانش می تونند موضوعات بی خودی (مثه این پست!) رو حذف کنند.میشه فراخوان همکاری داد تا دوستان به طور هدفمند راهنماهایی درست درست کنند هرکس مسپول کاری بشه الان یه کم بهم ریخته است.بعضی پستها اصلا جواب داده نمیشن.بعضی ها تکراری اند-باید قبول کرد که مدیریت ضعیفه-با فراگیر شدن زی پرشین در کشور این انجمن بهم ریخته پاسخگو نیست-خیلی ها نمی دونند سوالاتشون رو تو کدوم بخش باید مطرح کنند.چون هنوز دید درستی از نرم افزارها ندارند.
دوستان لطفا نظر بدید
« آخرين ويرايش: نوامبر 17, 2010, 03:13:07 pm توسط h_nuri77 »

آفلاین محمد چهارسوقی

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 55
  • ارسال: 330
    • ديدن مشخصات
    • سایت شخصی محمد چهارسوقی
« پاسخ #3 : نوامبر 17, 2010, 04:08:37 pm »
موضوع شما موضوع بی خودی نیست!  :) درست هم هست. منتهی به نظر من نظم و ترتیب پست های داخلی که در انجمن‌ها نوشته می شود بیشتر دست خود اعضا است.  اگر خود کسانی که موضوع ایجاد می کنند و یا پست می‌دهند بیشتر دقت کنند از این بهتر خواهد شد. به طور مثال دوستانی که سوال می‌پرسند اگر قبل از پرسیدن وقت بگذارند و جستجو کنند تعداد سوال و جوابهای تکراری بسیار کم خواهد شد.

من یکبار دیگر به دقت پست شما رو مرور کردم. نمیدونم این کار تا چه حد عملی است اما شاید همینطور که گفتید کارها تقسیم شود راحت تر بشود. شاید بد نباشد هر موضوع خاص از انجمن در صفحه اول رو به عهده یکی از دوستان بگذاریم و کار مرتب سازی و حذف پست‌ها تکراری رو انجام بده. چون فکر کنم یک نفر یا دو نفر وقت نکنند کل سایت رو مرتب کنند و من خودم به شخصه چنین انتظاری از هیچ کسی ندارم.

بابت روده درازی و اینکه این نظردهی دارد در قسمت زی‌پرشین ادامه پیدا می کند شرمنده.

ممنون

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
« پاسخ #4 : نوامبر 17, 2010, 04:56:09 pm »
سلام دوستان
راستش سایت پارسی لاتک بخش انجمن ها خیلی آدم رو سردرگم میکنه برا افراد تازه واردی مثه من کلی گیج کننده و خسته کننده است.اصطلاحات پیچیده باعث سردرگمی همه شده.کاش یه سروسامونی به انجمنها داده بشه و گروه بندی بشه و کارگروه های خودجوشی درست بشه برای تهیه راهنماهایی به طور مستقل برای هر قسمت.مثلا طریقه ی نصب میک تک/زیپرشین/آشنایی با زی پرشن/آشنایی با بسته ها/معرفی درست سایت وفا/معرفی اصطلاحات تخصصی/و... میشه این کار را با یک فراخوان انجام داد.واقعا این انجمن ها برای افراد تازه کار بسیار وقت گیره تو این انجمن ها خیلی از وقت دوستان متخصص هم گرفته میشه برای پاسخگویی به جواب های تکراری بهتره که خیلی از پستها پاک بشه.چون خیلیهاش بی فایده است.بجاش فایلهای راهنمای مستقل گذاشته بشه.امیدوارم موافق باشید
سلام
همانگونه که آقای چهارسوقی گفتند این تالار بیشتر برای پرسش و پاسخ است. من تاکنون پستهای بسیاری را حذف یا جابجا کرده‌ام ولی وقت خالی زیادی ندارم.
قبلا به دفعات از دوستان تقاضای همکاری داشته‌ایم که فقط برخی از دوستان همکاری داشته‌اند. تاکنون کارهای بسیاری در زمینه تالار و سایت و ویکی انجام شده است. حتی قبلا سایت دیگری داشتیم و بسیاری از مطالب آن با خوابیدن سایت از بین رفت. در فرآیند توسعه زی‌پرشین مثالهای بسیاری در نسخه‌های مختلف توسط دوستان آماده و در طول زمان بروزرسانی گردیده‌اند. ولی برخی از کارها نیز به دلیل مشغله دوستان رها شده‌اند. همچنین روش نصب و بروزرسانی زی‌پرشین به دفعات اصلاح شده است.
مسائل کلی مربوط به سایت در گروه گوگل پارسی‌لاتک مورد بحث قرار می‌گیرد. با توجه به همکاریهای بسیار خوب آقای صفی‌اقدم اخیرا ایشان نیز به این گروه ملحق شده‌اند.
با توجه به نظر شما درخصوص مرتب شدن مطالب تالار، همین الان نوع کاربری دوستانمان آقایان چهارسوقی و صفی‌اقدم را در تالار ارتقاء دادم تا انشاءالله در صورتی که مایل باشند بتوانند در مدیریت تالار کمک کنند.

اگر جنابعالی - یا هر یک از دیگر دوستان - مایل به کمک هستید در مرحله اول پیشنهاد می‌کنم  در تکمیل  و اصلاح مطالب ویکی بکوشید و  دیگران را برای دریافت راهنمایی به آنجا ارجاع دهید.همچنین می‌توانید در ترجمه راهنمای زی‌پرشین پیش‌قدم شوید و یا اگر فایلهای راهنمایی آماده کردید می‌توانید آنرا در سایت آپلود کنید و به من یا یکی دیگر از مدیران اطلاع دهید تا فایل را تایید کنیم. [/]
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : نوامبر 17, 2010, 05:58:31 pm »
سلام
همانگونه که آقای چهارسوقی گفتند این تالار بیشتر برای پرسش و پاسخ است. من تاکنون پستهای بسیاری را حذف یا جابجا کرده‌ام ولی وقت خالی زیادی ندارم.
اگر با ارتقاء عضویت من امکان این که من پستهای اضافی که در حد یک سوال ابتدایی و ... بوده که جوابش در ویکی یا راهنمای زی‌پرشین و بی‌دی هست،  را من حذف می کنم
سعی می کنم این کار را مداوم انجام دهم

مسائل کلی مربوط به سایت در گروه گوگل پارسی‌لاتک مورد بحث قرار می‌گیرد. با توجه به همکاریهای بسیار خوب آقای صفی‌اقدم اخیرا ایشان نیز به این گروه ملحق شده‌اند.
با توجه به نظر شما درخصوص مرتب شدن مطالب تالار، همین الان نوع کاربری دوستانمان آقایان چهارسوقی و صفی‌اقدم را در تالار ارتقاء دادم تا انشاءالله در صورتی که مایل باشند بتوانند در مدیریت تالار کمک کنند.
اولا ممنون بایت این کار. سعی می کنم همکاریم را با سایت تا جایی که از دستم برمیآید بیشتر کنم و مفید باشم
اگر جنابعالی - یا هر یک از دیگر دوستان - مایل به کمک هستید در مرحله اول پیشنهاد می‌کنم  در تکمیل  و اصلاح مطالب ویکی بکوشید و  دیگران را برای دریافت راهنمایی به آنجا ارجاع دهید.همچنین می‌توانید در ترجمه راهنمای زی‌پرشین پیش‌قدم شوید و یا اگر فایلهای راهنمایی آماده کردید می‌توانید آنرا در سایت آپلود کنید و به من یا یکی دیگر از مدیران اطلاع دهید تا فایل را تایید کنیم. [/]

حرف خیلی خوبی زدید. البته قبلا هم روی این مطلب تاکید داشته‌اید (ثبت مطالب در ویکی)
اما کوتاهی از ما بوده که وقت نگذاشته‌ایم
سعی می کنم مطالبی را در ویکی قرار دهم.

انگلیسی من خوب نیست. میخام راهنمای زی‌پرشین را ترجمه کنم. برای این که موازی کاری نشه، من یک صفحه در ویکی اضافه خواهم کرد و لینکش را اینجا میگذارم که هر کسی هر قسمتی را ترجمه کرد اونجا قرار دهیم و از ترجمه یک بخش از راهنما توسط چند نفر جصرفه جویی بشه و موازی کاری در ترجمه‌ی راهنمای زی‌پرشین پیش نیاید.

به نظر خوب هست که اعضای تالار بفرمایند که چند ساعت در هفته می توانند وقت برای تالار بگذارند و  آقای امین طوسی که مدیر تالار هستند، برای اون افراد کارهای از پیش مشخص شده بدهند تا انجام شود. مثلا به من بگویند این هفته فلان مطلب را در ویکی تایپ کن یا فلان قسمت راهنمای زیپرشین را ترجمه کن یا فلان انجمن را هرس کن. نظرتون چیه؟
من اولین نفری هستم که اعلام می کنم حاضرم کارهای مشخص شده‌ی از طرف مدیر تالار را انجام دهم.
اعضا بیزحمت علاقمندی خود را اعلام کنند
« آخرين ويرايش: نوامبر 17, 2010, 06:12:30 pm توسط هادی صفی اقدم »

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
« پاسخ #6 : نوامبر 17, 2010, 07:01:42 pm »
سلام دوستان
چرا گیج‌کننده‌س؟ چرا خسته‌کننده‌س؟ به نظر شما، تقسیم بندیی که الان داریم، گویا نیست؟
تقسیم بندی از این واضح‌تر می‌خواین؟ به نظر من، هر کی هر سوالی داره، دقیقاً جاش مشخصه
که کجا باید پرسیده بشه. اما در مورد نصب:
میک‌تک که یه نرم‌افزاره مثه بقیه نرم‌افزارها؛ با next زدن متوالی، خودش نصب میشه. زی‌پرشین هم توی نسخه complete میک‌تک هستش و بنابراین نیازی به نصب اون نیست. در مورد بسته‌ها هم اونقدر بسته وجود داره که اگه بخوای برای هر کدوم یه خط هم راهنما بنویسی، خودش یه کتاب میشه.
مشکل شما و بسیاری از دوستان اینه که خیال می‌کنن که زی‌پرشین یه چیز عجیب و غریبی هستش. در صورتی که اگه شما قبلا با فارسی‌تک یا لاتک کار کرده باشین، زی‌پرشین رو خیلی راحت می‌شه یاد بگیرین.
مشکل اساسی‌تر اینه که ۹۹٪ سوالایی که دوستان می‌پرسن، اصلاً ربطی به زی‌پرشین نداره؛ بلکه
مربوط به لاتک می‌شه. مثلا خیلی‌ها تا حالا به خودم ایمیل می‌زنن که فلانی چطوری توی زی‌پرشین، عکس توی متنمون بذاریم ???؟ جواب این سوال رو به انگلیسی و با یه سرچ ساده توی گوگل، می‌شه پیدا کرد.
در ضمن، من هم با کنترل بیشتر روی مطالب ارسال شده توسط کاربران، موافقم؛ اگه یه کاربری،
سوالش رو به طور غلط، مطرح کرد، باید یه تنبیهی براش در نظر گرفته بشه تا دیگه پست غلط، ارسال نکنه. مثلا می‌شه بابت هر پست غلط، ۱-۲ روز از ارسال پست، محروم بشه. بعضی‌ها مثلاً اینجوری پست ارسال می‌کنن:
سلام
خروجی من درست از آب درنمی‌آد. چیکار کنم؟
ممنون

به نظر من، این جور پست‌ها رو سریعاً باید حذف کرد.
در مورد راهنما هم، اولاً چون مدام احتیاج به آپدیت داره، به نظر من، کار جالبی از آب درنمی‌آد. دوماً
چون مثل مطالب موجود روی تالار، قابل سرچ کردن نیست، زیاد کاربردی نخواهد داشت.

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
« پاسخ #7 : نوامبر 17, 2010, 07:21:58 pm »
میخام راهنمای زی‌پرشین را ترجمه کنم.
به نظر من، ترجمه کردن، اصلاً کار درستی نیست. به چند دلیل:
۱- کاربرهارو به سمت تنبلی سوق می‌ده. یعنی بعد از اینکه برای هر نسخه زی‌پرشین، یه
راهنمای جدید بیاد، کاربر منتظره که یه نفر، راهنما رو ترجمه کنه تا اون بشینه و بخوندش و
بنابراین به خودش، زحمت انگلیسی خوندن رو نمی‌ده. هر کی طاووس خواهد، باید جور هندوستان
کشد. خدا می‌دونه تا حالا چند بار دوستام و یا هم‌دانشکده‌ایهام، سوال‌های خیلی ساده‌ای ازم پرسیدن که جوابش با یه سرچ خیلی خیلی ساده به انگلیسی، توی گوگل بدست میاد.
۲- بعد از هر ورژن جدید، دوباره باید اون ورژن، ترجمه بشه که این خودش، انرژی و وقت زیادی رو می‌گیره.
دانشجوهای ما تا کی می‌خوان از انگلیسی بترسن؟ دانشجویی که هنوز نمی‌تونه یه مطلب ساده
رو به انگلیسی بخونه، یا سرچ کنه، چطور باید انتظار داشته باشیم که در آینده، محقق خوبی از آب
در بیاد؟

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : نوامبر 17, 2010, 11:18:18 pm »
۱- کاربرهارو به سمت تنبلی سوق می‌ده.
وحید جان؟؟؟ چند درصد کاربران یا به عبارتی دانشجویان فوق لیسانس که دانشگاه تبریز و ... از تو سوال لاتک و زی‌پرشین می‌پرسند، تنبل نیستند؟؟؟
واقعیتش چند درصد؟ به نظر من بالای ۹۵ درصد تنبل هستند و حوصله جستجو دنبال یک مطلب در گوگل را ندارند.
ما هم با این کاربران طرف حساب هستیم و باید جوابگو باشیم و نباید آرمانی به موضوع نگاه کنیم و بگیم تنبل نباشید و ....

یعنی بعد از اینکه برای هر نسخه زی‌پرشین، یه
راهنمای جدید بیاد، کاربر منتظره که یه نفر، راهنما رو ترجمه کنه تا اون بشینه و بخوندش و
بنابراین به خودش، زحمت انگلیسی خوندن رو نمی‌ده. هر کی طاووس خواهد، باید جور هندوستان کشد.
من به جرأت میتونم بگویم که هیچ کدام از دانشجویان فوق لیسانس دانشگاه ما اصلا روی راهنمای انگلیسی زی‌پرشین را ندیده اند. مگر کسانی که من به اونها گفته باشم.
پس اصلا کاربران راهنما را نگاه نمی کنند!!! چه برسد که سر لاتین یا فارسی بودنش بحث کنیم.

ضمنا این موضوع که راهنمای زی‌پرشین مدام عوض شود اصلا جالب نیست.
 به نظر من باید مطالب جدید بهش اضافه شود نه اینکه عوض شود. به نظرم الان به یک نسخه ی با ثبات رسیده ایم. (با زحمات زیاد وفای عزیز. واقعا خسته نباشه) اما قبلا دستورات \roman و \latin و ... بودند و عوض شدند و آخرش همه حذف شدند.

جوابش با یه سرچ خیلی خیلی ساده به انگلیسی، توی گوگل بدست میاد.
وقتی تالار را باز کرده ایم دیگر کسی نمیره از گوگل بپرسه. مگر اینکه بعد این هر کسی سوال ساده زی‌پرشین پرسید، در جوابش بگوییم برو از گوگل بپرس!!!
هر کسی نخواست میتونه جواب ندهد.
به نظر من یک سایت مرجع فارسی برای لاتک باید داشته باشیم. حالا اگر نداریم از ضعف و عقب ماندگی ما ایرانی ها و به عبارتی پارسی زبان ها هست که در اینترنت مقاله نمی گذارند. پس مشکل را میشه با ایجاد یک ویکی یا راهنمای جامع زی‌پرشین یا لاتک حل کرد و همه سوالات مبتدی و ساده را به آن ارجاع داد و کسی حق جوابدهی به این جور سوالات را نداشته باشد و فقط بتونه به اون راهنما ارجاع بده.

دانشجوهای ما تا کی می‌خوان از انگلیسی بترسن؟ دانشجویی که هنوز نمی‌تونه یه مطلب ساده رو به انگلیسی بخونه، یا سرچ کنه، چطور باید انتظار داشته باشیم که در آینده، محقق خوبی از آب در بیاد؟
باز هم آرمانی نگاه کردید و صحبت کردید. مثل این است که میگوییند چرا در کلاس مثلا همه نمره ۲۰ نمی گیرند!!! خب یکی ۲۰ میشه و یکی ۱۹ و یکی ۱۰. بدبختی ما این هست که ۹۵ درصد دانشجویان فوق لیسانس زیر ده هستند. (زبان انگلیسی و قدرت سرچ مطالب در گوگل به زبان انگلیسی)
یک سوال وحید جان: شما چند سال پیش که اصلا لاتک بلد نبودی و میخاستی شکل در متون لاتک بذاری از کجا یاد گرفتی؟ از گوگل؟ یا از کسی پرسیدی؟
من مطمئنم که از جزوه یا کسی پرسیده‌ای.
من الان یک کاربر مبتدی زی‌پرشین که همین امروز کار با زی‌پرشین را شروع کرده‌ام، می خواهم دنبال دستور قرار دادن عکس در لاتک بگردم. چی باید جستجو کنم؟؟؟
insert picture in latex
insert pic in latex
insert bitmap in latex
واقعا من نمیتونم با سرچ در گوگل به جواب سوالم برسم. همه دانجویان ارسدی هم که من باهاشون بودم و این سوال اضافه کردن عکس را از من پرسیدند و گفتم از گوگل پیدا کنید، جلو چشم من این جملات بالا را جستجو کردند و مشابهش. اما به نتیجه ای نرسیدند و آخرش من جواب دادم. بعد مدتی کلا سرچ در گوگل را بهشون پیشنهاد ندادم.

پس آرمانی نگاه نکنیم و وقتی در مورد کاربران صحبت می کنیم خودمان را تا حد فهم آنها از لاتک باید پایین بیاوریم و در جایگاه اونها قرار بدهیم.

امیدوارم با کمکت وحید جان و بقیه دوستان به یک دسته جمعی خوبی در این موضوع برسیم.

یادم میاد اون روزهایی که من تازه با زی‌پرشین آشنا شده بودم و پشت سر هم سوالهای لاتکی می پرسیدم. از نصب زی‌پرشین (که حدود ۳ ماه طول کشید تا نصبش کنم) تا نصب تک‌میکر و تنظیمش. اون سوالهای زیاد من باعث رنجش وفا جان و دکتر امیدعلی و ... میشد و بعد مدتی به این نتیجه رسیدند که تالار راه بیاندازند تا از شر سوالهای کماربرانی مبتدی مثل من راحت شوند و ایمیل های زیاد براشون ارسال نشه.
حالا که تالار باز شده، دنبال اینیم که دوباره کاربران مبتدی را جوابگو نباشیم.
چون سختی نصب زی‌پرشین را چشیده بودم، همیهش دنبال دفاع از کاربران مبتدی بودم و هستم. اما بعضی از کاربران تالار که در لاتک حرفه ای هستند، (با عرض معذرت از بعضی بزرگان) حوصله جوابگویی به سوالات را ندارند که هیچ، یک جواب بی ربط هم به اون کابر می دهند و این موقع هست که سیل ایمیل های خصوصی به من سرازیر میشه که فلانی با من بد برخورد کرد و دیگه روم نمیشه سوال بپرسم و بیزحمت جواب من را بدهید.
حالا من باید دونه دونه با پیغام خصوصی و ایمیل جوابشون را بدهم.
در حالی که همین روند میتونست در تالار باشه و بقیه هم استفاده کنند و احتمالا به علت علم کم من از لاتک، جواب نادقیق به اون کاربران ندهم. ایشالله که درست میشه ;) ;)
« آخرين ويرايش: نوامبر 17, 2010, 11:25:24 pm توسط هادی صفی اقدم »

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #9 : نوامبر 17, 2010, 11:35:03 pm »
اگه یه کاربری،
سوالش رو به طور غلط، مطرح کرد، باید یه تنبیهی براش در نظر گرفته بشه تا دیگه پست غلط، ارسال نکنه. مثلا می‌شه بابت هر پست غلط، ۱-۲ روز از ارسال پست، محروم بشه. بعضی‌ها مثلاً اینجوری پست ارسال می‌کنن:
سلام
خروجی من درست از آب درنمی‌آد. چیکار کنم؟
ممنون

به نظر من، این جور پست‌ها رو سریعاً باید حذف کرد.
در مورد راهنما هم، اولاً چون مدام احتیاج به آپدیت داره، به نظر من، کار جالبی از آب درنمی‌آد. دوماً
چون مثل مطالب موجود روی تالار، قابل سرچ کردن نیست، زیاد کاربردی نخواهد داشت.
راه حل این کار این است که موقع ثبت نام اعضا، یک قرارداد باز بشه و کاربر در اون شرایط ارسال پست در تالار را ببینه. اما من فکر نکنم کاربری این صفحه را بخونه و فقط تایید می کنه و رد میشه.

این جوری اگر برخورد کنیم، کاربر مورد نظر میره و یک کاربری جدید درست میکنه و پست های غیر اخلاقی و ... پست میکنه و بیشتر سایت را به هم میریزه. من از بچه های دانشگاه دیده ام که این کار را کرده بودند.

به نظر من باید یک پست پشت سرش زده بشه و نوشته بشه «فایل تک و log» خود را ضمیمه کنید.
یا اصلا جواب ندهیم.
من باشم جواب میدهم و راهنماییش می کنم. کسی دوست نداشت جواب ندهد.
البته این روش من است و اگر روال تالار هر چه باشه من هم مطیع هستم. ببینیم نظر مدیران تالار چی هست وحید جان

« آخرين ويرايش: نوامبر 18, 2010, 10:39:50 am توسط هادی صفی اقدم »

آفلاین h_nuri77

• Jr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #10 : نوامبر 18, 2010, 10:08:19 am »
راه حل این کار این است که موقع ثبت نام العضا، یک قرارداد باز بشه و کاربر در اون شرایط ارسال پست در تالار را ببینه. اما من فکر نکنم کاربری این صفحه را بخونه و فقط تایید می کنه و رد میشه.

این جوری اگر برخورد کنیم، کاربر مورد نظر میره و یک کاربری جدید درست میکنه و پست های غیر اخلاقی و ... پست میکنه و بیشتر سایت را به هم میریزه. من از بچه های دانشگاه دیده ام که این کار را کرده بودند.

به نظر من باید یک پست پشت سرش زده بشه و نوشته بشه «فایل تک و log» خود را ضمیمه کنید.
یا اصلا جواب ندهیم.
من باشم جواب میدهم و راهنماییش می کنم. کسی دوست نداشت جواب ندهد.
البته این روش من است و اگر روال تالار هر چه باشه من هم مطیع هستم. ببینیم نظر مدیران تالار چی هست وحید جان
من با نظر آقا هادی موافقم-برای جا انداختن زی پرشین باید وقت صرف کرد-همونطور که گفته شد خیلی ها  میک تک و زی پرشین و تک میکر رو از هم تشخیص نمیدن برا همین سوالاتشون رو هرجایی مطرح میکنند و سردر گم میشن-درست کردن راهنمای فارسی غیر قابل اجتنابه-من خودم برای رسم نمودارهایی توی پایان نامه ام کلی وقت صرف کردم با سرچ در گوگل تونستم به جوابم برسم.اما الان برای فراگیر شدن و جا انداختن
زی پرشین باید تلاش کرد.انسان کلا مسیر پیشرفتش برای راحت زندگی کردنه این تنبلی نیست خیلی از دوستان ریاضی محض زیاد با اصطلاحت کامپیوتری و با سرچ در اینترنت آشنا نیستند برا همین سردرگم میشن-این کار تهیه و ترجمه راهنما بعدها نتیجه خواهد داد.افرادی که میان و سوالاشون رو مطرح میکنند انتظار دارن به جواب دزستی برسند به هرحال همه که علامه نیستند هرکسی از یه جایی شروع کرده من توی بعضی از پست ها دیدم که بعضی ها قبلا سوالهای ابتدایی پرسیدن اما حالا همون افراد متخصص شدند وجواب بقیه رو میدن باید اینقدر متخصص بوجود بیاد تا وقت آقا وفا و آقای طوسی-هادی جان و ... سایر دوستان برا پاسخگویی گرفته نشه تا به کارهای مهم تر برسند.
متشکرم

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #11 : نوامبر 18, 2010, 10:38:27 am »
خیلی از دوستان ریاضی محض زیاد با اصطلاحت کامپیوتری و با سرچ در اینترنت آشنا نیستند

ریاضی محض که چه عرض کنم، همه رشته ها اینجوری هستند

یک مطلب دیگر  را واضحتر بگویم. فرض کنیم  الان من اصلا نمیدونم چه جوری باید شکل به متنم اضافه کنم.
در گوگل جستجو میزنم. مثلا جستجو میزنم:
insert picture in latex
 یک سری مطالبی را گوگل میاره. حالا مشکل از اینجا شروع میشه
۱-  گفته است که  \usepackage{graphicx}  باید استفاده شود. حالا کاربر میماند که کجا بنویسه. خودم خیلی دیده‌ام که میارن و کنار دستور اضافه کردن عکس میذارن و خیلی جاهای دیگه
۲- صحبت از فرمتهای eps  و pdf‌و png کرده که اولی را اصلا نمیدونند چی هست. دومی را نمیتونند درست کنند. سومی هم نمیدونند چه جوری باید درست کنند. یعنی به این فرمتها در بیارند
۳-حجم مطالبی که گوگل آورده زیاد هست و کسی برای حل یک مشکل کوچک اضافه کردن عکس، نمیاد ۴ تا ۱۰ صفحه انگلیسی بخونه
۴-لزوم گسترش اطلاعات و علم به صورت زبان فارسی در اینترنت هست و نباید وابسته به زبان انگلیسی شویم.
یادتون رفته که زمانی، زبان دربارهای ایران عربی بود. حالا می خواهیم زبان رسمی کشور را انگلیسی کنیم تا همه راحت شوند و به اصطلاح تنبلی معنی نداشته باشد؟!

داشتن فهرست مطالب، داشتن فهرست عکس‌ها، داشتن فهرست جداول، داشتن نمایه، داشتن لغتنامه، داشتن صفحه‌ی جلد و .... همه از مشکلات کاربران هست.
کسانی که می‌گویند هر کسی نتواند به زبان انگلیسی در اینترنت جستجو کند از تنبلی هست، حرف درستی نیست. کسی به انگلیسی در اینترنت جستجو می کند که زبان انگلیسیش خوب باشد و مشکل ما در ایران این است که آموزش زبان انگلیسی در ایران با روند درستی انجام نمیشه و کتابهای انگلیسی ما پر از کتابهای گرامر بیخود هست.

پس مشکل اصلی  ما در ضعیف بودن زبان انگلیسی نیست و مشکل در فهم مطالبی است که گوگل میاره (حتی اگر طرف انگلیسی زبان باشه هم نمیفهمه با اون دستورات چیکار باید بکنه) و ضرورت درست شدن یک راهنمای استفاده از زی‌پرشین که از الف و ب و ... را همه را گفته وجود دارد. امیدوارم با تکمیا مطالب ویکی به این امر مهم دست بیابیم

منتقل شده: بابا این چه وضعشه

نویسنده محمود امین‌طوسیانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 0
مشاهده: 1125
آخرين ارسال نوامبر 18, 2010, 11:00:13 am
توسط محمود امین‌طوسی