سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نظرسنجی

از تک‌لایو همراه برای تایپ چه متنی استفاده می‌کنید؟

زی‌پرشین
4 (36.4%)
لاتین
0 (0%)
هر دو مورد
7 (63.6%)

مجموع آرای اعضا: 11

نویسنده موضوع: تک‌لایو همراه (بدون نیاز به نصب-با امکان اجرای زی‌پرشین و ...) - TeXLive Portable  (دفعات بازدید: 16086 بار)

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
من تک‌لایو همراه را ایجاد و آپلود کردم که دوستان روی falsh خود کپی کنند و در محل دانشگاه یا محل کار یا مسافرت و ... که امکان نصب تک‌لایو روی سیستم‌هاشون نیست استفاده کنند.
اما متاسفانه دیدم که خیلی‌ها به صورت روزمره استفاده می‌کنند. و حتی به جای نصب تک‌لایو روی کامپیوتر، از تک‌لایو همراه روی کامپیوتر استفاده می‌کنند.
چون تک‌لایو همراه بعضی امکانات تک‌لایو نصب شده را نداره، (مثلا ایجاد واژه‌نامه و ایندکس و ...)، اینجوری القاء میشد که این عیب تک‌لایو همراه و به طبع اون عیب زی‌پرشین و ... است.
مجبور هستم تک‌لایو همراه را از تالار حذف کنم.
دوستان اگر نیاز داشتند:
۱- روش درست کردنش را در پست «راهنمای ساختن تک‌لایو همراه» توضیح داده‌ام.
۲- به صورت پستی می‌توانند بگیرند. به پست «ارسال پستی نرم‌افزارهای مرتبط با لاتک» مراجعه کنید.

تک‌لایو همراه آماده و خدمت‌تون تقدیم میشه.

*به دلیل مشکلات مختلفی که میک‌تک داره، (مشکلاتی که کاربران گزارش کرده‌اند و تایید شده است. مثل ظاهر نشدن شماره‌‌های محیط شمارش و شماره مراجع و ... ) تصمیم گرفتم که به جای میک‌تک همراه، تک‌لایو همراه درست کنم. اسم زی‌پرشین همراه را هم به «تک‌لایو» همراه تغییر دادم.

* تک‌لایو همراه کوچک شامل تک‌لایو کوچک (بعضی از بسته‌ها)، بسته زی‌پرشین، تک‌میکر و تک‌ورکس (همه بدون نیاز به نصب) هست.

* تک‌لایو همراه کامل شامل تک‌لایو (همه بسته‌ها- بدون پوشه راهنمای بسته‌ها یعنی doc)، بسته زی‌پرشین، تک‌میکر و تک‌ورکس (همه بدون نیاز به نصب) هست،

TeXMaker و TeXWorks دو جهته که دوست زحمت‌کش‌مان آقای سیّد رضی علوی‌زاده تهیه کرده‌اند را هم اضافه کردم.

مشکل تک‌لایو همراه: عدم ایجاد نمایه و ... . باید در این مورد از تک‌لایو نصب‌شده استفاده کنید.

در پست «راهنمای ساختن تک‌لایو همراه» راهنمای ایجاد تک‌لایو همراه را نوشتم.

راهنمای آپدیت تک‌لایو همراه:
۱- فایل texlive_manager را اجرا کنید.
 در ویندوز برای رسیدم به TeXLive Manager باید بروید:
(start > All Programs > Texlive?‌?‌?‌?> TexLive manager)
۲- برای آپدیت همه بسته‌های نصب شده روی دکمه update all installed کلیک کنید.
۳- برای آپدیت یک بسته خاص، اول پیداش کنید و سپس Update بزنید.

راهنمای اضافه کردن بسته جدید:
۱- اینترنت وصل باشید.
۲- texlive_manager را اجرا کنید.
۳- از منوی tlmgr گزینه‌ی Load default net repository را بزنید و صبر کنید تا در پایین پنجره completed  بزنه و لیست بسته‌های تک‌لایو در کادر وسط پنجره ظاهر بشه
۴- زیر کادر Match سه تا گزینه را تیک بزنید و در کادرش اسم بسته مورد نظر مثلا persian-bib را تایپ کنید.
بعد از ظاهر شدن اسم بسته تیک‌ش بزنید.
۵- روی دکمه install کلیک کنید.

نکته: در صورتی که اینترنت دسترسی ندارید یا بسته مورد نظر حجمش بالاست و قابل دانلود توسط اینترنت بخاطر سرعت کم نیست باید به جای شماره ۲ مراحل زیر را انجام دهید
۱- از منوی tlmgr گزینه‌ی Load other repositoty را بزنید.
۲- Choose Directory را بزنید.
۳- مسیر دی‌وی‌دی تک‌لایو را بدهید و ok کنید. (پوشه‌ای که حاوی فایل install-tl هست را باید انتخاب و ok کنید.)

لینک دانلود تک‌لایو همراه کامل: بنا به دلایلی که در اول این پست آمده، حذف شد.

** برای کاربرانی که قادر به دانلود حجم بالای تک‌لایو نیستند، تک‌لایو آپدیت شده به صورت پستی قابل ارسال هست. در این مورد به مطلب «ارسال پستی نرم‌افزارهای مرتبط با لاتک (تکلایو-میکتک-زیپرشین-تک-پارسی-فارسی‌تک و …)» رجوع کنید.

[/color][/size]
کلمات کلیدی: زی‌پرشین زیپرشین زیئرشین زیپرشین همراه  بدون نیاز به نصب پرتابل زي‌پرشين زيپرشين نياز xepersian portable
« آخرين ويرايش: آوریل 14, 2013, 11:02:32 pm توسط هادی صفی‌اقدم »

آفلاین nazanin

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 3
  • ارسال: 25
    • ديدن مشخصات
سلام
تصمیم گرفتم تک لایو ر و امتحان کنم و پایان نامه ام رو با تک لایو همراه کوچک باز کردم ولی به
‎\usepackage
های مانند
stmaryrd ایراد می گیره
سئوال اینه که چه جوری باید مشکل رو حل کنم و آیا می تونم
package
هایی که در میک تک همراه دارم رو در اینجا کپی کنم و اگه جواب مثبت است در کدام پوشه کپی کنم
مرسی

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
سلام
تصمیم گرفتم تک لایو ر و امتحان کنم و پایان نامه ام رو با تک لایو همراه کوچک باز کردم ولی به
‎\usepackage
های مانند
stmaryrd ایراد می گیره
سئوال اینه که چه جوری باید مشکل رو حل کنم و آیا می تونم
package
هایی که در میک تک همراه دارم رو در اینجا کپی کنم و اگه جواب مثبت است در کدام پوشه کپی کنم
مرسی
-۱ تک‌لایو همراه یا میک‌تک همراه برای نوشتن پایان‌نامه خوب نیست بهتر است گونه کامل تک‌لایو را نصب کنید.
۲- من نمی‌دونم مشکل چیه و شما هم اطلاعات خوبی نمی‌دهید.
۳- بله می‌تونید سبک‌های میک‌تک را به تک‌لایو منتقل کنید یا آنها را در پوشه جاری (یعنی همانجایی که پرونده تک هست) یا شاخه texmf منتقل کنید. هر چند این هم توصیه نمی‌شود بهتر است تک‌لایو کامل را نصب کنید تا مجبور نباشید این سبک و آن سبک را جدا جدا نصب کنید.

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• مدیر تالار
  • Sr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
سلام،
میشود مشابه این مجموعه‌ی همراه (نسخه‌ی کاملش) را برای لینوکس (دبیان) هم قرار دهید لطفاً. از همین فایلها میشود در لینوکس هم بهره گرفت (بجز با استفاده از برنامه‌ی واین)؟
با تشکر
سلام
بصورت همراه برای لینوکسهای مختلف نمیشه چون در لینوکس وابستگی ها مختلف و زیادند اما شاید همراه به این معنی که قبل از اولین اجرا وابستگی ها رو نصب کنه و سپس اجرا بشه! قابل انجام باشه!!

من لینوکس خیلی خیلی کم کار کردم. میشه گفت بلد نیستم!.
من چه کاری باید انجام بدهم تا شما هم بتونید ازش استفاده کنید؟
فایل‌های bat قابل خواندن در لینوکس هستند؟
path system را چه جوری در لینوکس میشه داخل یک batch فایل وارد و استفاده کرد؟
bat و batch فایل تو لینوکس نداریم اونجا بهش میگن shell script!
برای اضافه کردن به PATH میشه دستوری شبیه این را اجرا کرد:
export PATH=/my/app/path:$PATH

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
خیلی ممنون سید جان
ولی متاسفانه با این اطلاعاتی که دادی، باز من نمی‌تونم کاری برای دوستان لینوکسی بکنم. چون واقعا اطلاعاتم صفر هست.

من روش پرتابل کردن در ویندوز را میگم، ایشالله با کمک دوستان نسخه لینوکسی (اگه بشه) اماده بشه.
الف- تک‌لایو را نصب کنید.(موقع نصب دقت کنید که تیک نصب راهنماها را بردارید که حجمش در حدود ۱.۲ گیگ کاهش پیدا می‌کنه)

ب- مثل تک‌لایو همراه برای ویندوز، کپی کنید توی پوشه TeXlive موجود در تک‌لایو همراه.

پ-تک‌میکر مخصوص لینوکس را هم در پوشه TeXMaker بریزید. (همون پوشه‌ای که من داخل تک‌لایو همراه گذاشتم)

ت- اون batch فایل‌هایی که من برای ویندوز نوشتم را ببرید توی لینوکس. مثل همین دستوری که سید رضی عزیز گفتند

باز من هم وقت کردم، تست می‌کنم و مطلب جمع می‌کنم تا ببینیم با کمک هم به نتیجه می‌رسیم. امیدوارم برسیم

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
امروز به تاریخ ۱۳۹۰/۱۰/۱۴ تک‌لایو همراه کامل آپدیت شد و آپلود شد و آماده‌ی دانلود هست.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
تک‌لایو همراه کوچک حذف شد و بعد از این فقط تک‌لایو همراه کامل آپدیت و در خدمت‌تون قرار خواهد گرفت.
از دلایل مهم حذفش:
۱- سردرگمی کاربران در اضافه کردن پکیج‌ها
۲- حجم تک‌لایو همراهی که مثال‌های داخل سایت و تالار را انجام بدهد را به شدت افزایش پیدا کرد.
۳- و ...
« آخرين ويرايش: ژانویه 05, 2012, 08:16:00 am توسط هادی صفی‌اقدم »

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
من تک‌لایو همراه را ایجاد و آپلود کردم که دوستان روی falsh خود کپی کنند و در محل دانشگاه یا محل کار یا مسافرت و ... که امکان نصب تک‌لایو روی سیستم‌هاشون نیست استفاده کنند.
اما متاسفانه دیدم که خیلی‌ها به صورت روزمره استفاده می‌کنند. و حتی به جای نصب تک‌لایو روی کامپیوتر، از تک‌لایو همراه روی کامپیوتر استفاده می‌کنند.
چون تک‌لایو همراه بعضی امکانات تک‌لایو نصب شده را نداره، (مثلا ایجاد واژه‌نامه و ایندکس و ...)، اینجوری القاء میشد که این عیب تک‌لایو همراه و به طبع اون عیب زی‌پرشین و ... است.
مجبور هستم تک‌لایو همراه را از تالار حذف کنم.
دوستان اگر نیاز داشتند:
۱- روش درست کردنش را در پست «راهنمای ساختن تک‌لایو همراه» توضیح داده‌ام.
۲- به صورت پستی می‌توانند بگیرند. به پست «ارسال پستی نرم‌افزارهای مرتبط با لاتک» مراجعه کنید.

میک تک پرتابل (بدون نیاز به نصب) Portable MikTeX 2.8 با امکان اجرای زی‌پرشین

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن میک‌تک MikTeX

پاسخ ها: 88
مشاهده: 42191
آخرين ارسال مه 10, 2011, 04:36:08 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
انتخاب اسم «میک‌تک و ویرایشگر پرتابل (بدون نیاز به نصب) با امکان اجرای زی‌پرشین»

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن عمومی

پاسخ ها: 11
مشاهده: 5928
آخرين ارسال نوامبر 24, 2010, 09:09:50 am
توسط محمد چهارسوقی
استفاده از زی‌پرشین بدون نیاز به نصب (کپی کنار فایل لاتک)

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 3
مشاهده: 3151
آخرين ارسال اكتبر 04, 2010, 11:33:20 am
توسط وحید دامن‌افشان
ساختن اسلاید با تک‌لایو همراه امکان داره؟

نویسنده maryam_shadabانجمن اسلاید Beamer

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1833
آخرين ارسال ژانویه 20, 2012, 09:57:45 am
توسط هادی صفی‌اقدم
نصب و به روز رسانی زی پرشین در linux بعد از نصب تک لایو

نویسنده محمد چهارسوقیانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 14
مشاهده: 6752
آخرين ارسال اوت 25, 2012, 08:49:28 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
اجرای لاتک بدون تولید خروجی

نویسنده محمود امین‌طوسیانجمن عمومی

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1835
آخرين ارسال ژانویه 13, 2010, 09:59:38 pm
توسط مهدی امیدعلی
(خبر خوش) امکان آپلود فایل زی‌پرشین به سایت و تولید pdf به صورت محدود فراهم شد.

نویسنده محمود امین‌طوسیانجمن تازه‌ها

پاسخ ها: 13
مشاهده: 7657
آخرين ارسال مه 02, 2010, 02:28:04 pm
توسط محمود امین‌طوسی
مشکل در راه‌اندازی میک‌تک همراه (portable miktex) برای کار با تک‌میکر (texmaker)

نویسنده امیرمسعودانجمن میک‌تک MikTeX

پاسخ ها: 22
مشاهده: 9868
آخرين ارسال مارس 16, 2010, 08:24:18 am
توسط علی روستا