سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: مشکل دندانه‌دار شدن حروف در نمایش pdf با Acrobat Reader  (دفعات بازدید: 11481 بار)

آفلاین ابوالفضل دیانت

• همکاران
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 271
  • ارسال: 812
    • ديدن مشخصات
با سلام
من قبلا این مشکل را گزارش کرده بودم
اما در این پست جدید می خواهم بدانم کسی علت این مشکل را دقیقا می داند؟
مشکل از این جاست که وقتی می خواهیم خروجی پی دی اف با عبارات فارسی را مشاهده کنیم
اگر با نرم افزارهایی مثل Foxit‌و ... نگاه کنیم مشکلی وجود ندارد
اما وقتی با نرم افزارهایی مثل Adobe سری جدید یعنی X‌نگاه کنیم دندانه های بسیار بدقیافه ای در متن ظاهر می شود.
ظاهرا این مشکل مربوط به فونت نمی گردد. چون با همان فونت ها من در word‌هم امتحان کردم مشکلی وجود نداشت
آقای کارن‌پهلو نظرشان این بود که این bug نرم افزار PDF باز کن است. ایشان گفته بودند که پول بدهید و Bug را مرتفع کنید
سوال من این جا است که اولا علت در چیست؟ ثانیا آیا به نحوی می توان از خود Latex این قضیه را درست کرد؟
چون ما که نمی دانیم طرف مقابل از چه نرم افزاری استفاده می کند؟ در ضمن وقتی adobe‌چنین bug بزرگی دارد خیلی محتمل است که نرم افزار های دیگر نیز این bug را داشته باشند
در هر صورت ببخشید طولانی شد ولی به نظر من این الان یک مشکل بسیار بزرگ در Latex‌ است که باید به نحوی آن را درست کرد البته بهتر است که این راه حل مستقل از نرم افزار pdf بازکن باشد
باتشکر

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
با سلام
من قبلا این مشکل را گزارش کرده بودم
اما در این پست جدید می خواهم بدانم کسی علت این مشکل را دقیقا می داند؟
مشکل از این جاست که وقتی می خواهیم خروجی پی دی اف با عبارات فارسی را مشاهده کنیم
اگر با نرم افزارهایی مثل Foxit‌و ... نگاه کنیم مشکلی وجود ندارد
اما وقتی با نرم افزارهایی مثل Adobe سری جدید یعنی X‌نگاه کنیم دندانه های بسیار بدقیافه ای در متن ظاهر می شود.
ظاهرا این مشکل مربوط به فونت نمی گردد. چون با همان فونت ها من در word‌هم امتحان کردم مشکلی وجود نداشت
آقای کارن‌پهلو نظرشان این بود که این bug نرم افزار PDF باز کن است. ایشان گفته بودند که پول بدهید و Bug را مرتفع کنید
سوال من این جا است که اولا علت در چیست؟ ثانیا آیا به نحوی می توان از خود Latex این قضیه را درست کرد؟
چون ما که نمی دانیم طرف مقابل از چه نرم افزاری استفاده می کند؟ در ضمن وقتی adobe‌چنین bug بزرگی دارد خیلی محتمل است که نرم افزار های دیگر نیز این bug را داشته باشند
در هر صورت ببخشید طولانی شد ولی به نظر من این الان یک مشکل بسیار بزرگ در Latex‌ است که باید به نحوی آن را درست کرد البته بهتر است که این راه حل مستقل از نرم افزار pdf بازکن باشد
باتشکر
علت مشکل را دقیقاً نمی‌دانم. اما مشکل بی‌شک از لاتک نیست. اگر خواننده‌های PDFی مانند Preview، evince و foxit و غیره بدون مشکل کار می‌کنند پس باید مشکل از adobe باشد. من تنها خواننده PDFی که می‌شناسم این مشکل را دارد Adobe است. این مشکل تنها با کشیدگی با متن پارسی نیست چون نمونه خط ضخیم‌تر در وسط هم عیناً همین مشکل را دارد.

http://www.parsilatex.com/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=177:1390-08-12-10-51-39&catid=41:1388-06-28-10-27-50&Itemid=74

حرف شما مانند این است که بگوئیم «اگر کسی کمربند ببندد جانش در امان است. حال شخصی از روی نادانی کمربند نمی‌بندد ودر یک حادثه رانندگی جانش را از دست می‌دهد.  حال طبق گفته شما این مشکل بزرگ کمربند بوده است که باعث مردن شخص شده است؟! نه خود شخص که باید کمربندش را می‌بسته اما نبسته.»

وظیفه لاتک این است که سند PDF را طبق مشخصات استاندارد PDF درست کند حال اگر adobe از این مشخصات پیروی نمی‌کند، آیا این مشکل لاتک است؟

آفلاین Jalil

• Full Member
  • -دریافت شده: 114
  • ارسال: 213
    • ديدن مشخصات
اگر در adobe acrobat  تنظیمات زیر را انجام دهید کمی خروجی بهتر می شود

« آخرين ويرايش: آوریل 16, 2012, 01:19:36 pm توسط Jalil »

آفلاین ابوالفضل دیانت

• همکاران
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 271
  • ارسال: 812
    • ديدن مشخصات
با سلام
و تشکر از دوستان
البته آقای کارن‌پهلو مشکل را حل کردند ایشان در ضمن حرف هایشان گفتند این قضیه در حالت استفاده از حالت کشیده اتفاق می افتد
به نظرم بهتر است از حالت پیش فرض (غیرکشیده) استفاده کنیم. من خودم این مطلب را نمی دانستم و از جملات آقای کارن‌پهلو برداشت کردم
و کاملا هم درست بود مشکل حل شد دیگر adobe درست نمایش داد
باتشکر

مشکل مساوی نبودن فاصله بین حروف در قسمت نمایه

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن نمایه‌ساز MakeIndex

پاسخ ها: 10
مشاهده: 6672
آخرين ارسال فوریه 08, 2010, 06:37:04 pm
توسط مهدی امیدعلی
عدم نمایش حروف فارسی در خروجی

نویسنده sara_www65انجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 5
مشاهده: 2556