سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: پرسش‌های غیر لاتکی  (دفعات بازدید: 2494 بار)

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
  • -دریافت شده: 474
  • ارسال: 1,779
    • ديدن مشخصات
پرسش‌های غیر لاتکی
« : ژانویه 13, 2013, 12:23:12 am »
با سلام خدمت دوستان عزیز

چنانچه کسی سوال غیرلیتک داشت باید کجا مطرح کنه؟
مثلا اگر کسی بخواد بدونه قیمت چاپ کتاب چقدر هست، یا اینکه مثلاً هزینه تایپ چقدر میشه، یا اینکه آیا کسی هست کمکش کنه واسش کاری را انجام بده
یا اینکه نحوه نگارش یک کلمه به طور درست چگونه است، یا اینکه دستور نگارش برای یک فرمت خاص چیست و الی آخر.
البته منظورم سوالهایی که مربوط به کارهای تحریر، نگارش و چیزهای مرتبط است (مثلا نه اینکه امروز قیمت دلار چند شده  8) )
به نظرم بد نیست که یک سرفصل جدید تحت عنوان سوالهای غیرلیتکی به سایت اضافه بشه.

آفلاین حسن ذاکری

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 379
  • ارسال: 667
    • ديدن مشخصات
پاسخ : پرسش‌های غیر لاتکی
« پاسخ #1 : ژانویه 13, 2013, 01:22:35 am »
سلام
به نظر من توی همین عمومی (عمومی اولی!) میشه یه چیزایی گذاست؛ در صورت لزوم می‌تونیم یه زیر انجمن دیگه بهش اضاف کنیم
لطفاً صفحه قوانین تالار را مطالعه فرمایید، بخصوص اگر اولین ارسال‌هایتان را انجام می‌دهید.
به سوالی که مطابق با قوانین پرسیده نشود، جوابی داده نخواهد شد.

در صورتی که به تازگی عضو تالار شده‌اید، در صفحه معرفی اعضای جدید برای شما ایجاد شده است.

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
  • -دریافت شده: 474
  • ارسال: 1,779
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : ژانویه 13, 2013, 01:51:56 pm »
به نظر من اگر یک تاپیک جداباشه بهتر میشه. حالا نظر دوستان را هم باید پرسید.

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
« پاسخ #3 : ژانویه 14, 2013, 12:58:55 am »
مثلا اگر کسی بخواد بدونه قیمت چاپ کتاب چقدر هست،
جواب این جور سوال‌ها، به نوسانات قیمت ارز و در نتیجه قیمت کاغذ بستگی داره. پس این جور سوال‌ها، تاریخ مصرف دارن و ممکنه جواب به این سوال در یک هفته پیش، به درد الان نخوره. بنابراین من با طرح این تیپ سوال‌ها موافق نیستم.
نقل قول
یا اینکه مثلاً هزینه تایپ چقدر میشه، یا اینکه آیا کسی هست کمکش کنه واسش کاری را انجام بده
شاید در آینده یه قسمتی در سایت با نام فروشگاه راه‌اندازی بشه و این امکان به وجود بیاد که این جور کارها که جنبه تبلیغاتی دارن، اونجا مطرح بشن.
نقل قول
یا اینکه نحوه نگارش یک کلمه به طور درست چگونه است، یا اینکه دستور نگارش برای یک فرمت خاص چیست و الی آخر.
کاملاً با این قسمت موافقم و حتی باید بگم که لازمه. درسته که توی اینترنت می‌شه سایت‌ها و راهنماهایی رو واسه این کار پیدا کرد، اما متاسفانه با تحقیق نسبتاً جامعی که قبلاً روشون کردم، متوجه شدم که این راهنماها و سایت‌ها هیچ‌گونه مبنای علمی ندارن و خیلی از حرفاشون غلط هستش. تاسف‌بارتر اینکه حتی یک کتاب درسی  هم در این زمینه وجود داره که خیلی از اصول رو رعایت نکرده. تاسف‌بارترتر اینکه شیوه‌نامه تالیف کتاب بعضی از دانشگاه‌های مادر ایران هم پر از اصول غلط حروف‌چینی و صفحه‌آرایی هستش.
نقل قول
به نظرم بد نیست که یک سرفصل جدید تحت عنوان سوالهای غیرلیتکی به سایت اضافه بشه.
به سایت یا تالار یا ویکی؟

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
« پاسخ #4 : ژانویه 17, 2013, 01:03:46 pm »
لطفاً دوستان دیگه هم نظرشون رو درباره صحبت‌ها بالا بگن.

آفلاین aris852963

• Sr. Member
  • -دریافت شده: 70
  • ارسال: 251
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : ژانویه 17, 2013, 02:18:21 pm »
من نظرم اینه که در مورد اسامی و نحوه چیدمان انجمن ها بایستی یک تجدید نظر بشه.
به عنوان مثال انجمن تازه کاران بسیار شلوغ شده و تقریبا هر کاربر تازه کاری که میخواد سوال کنه تو اونجا سوالشو مطرح میکنه. در حالی که ممکنه سوال یا مشکلی توسط یک کاربر تازه کار مطرح بشه که بسیاری از کاربران حرفه ای نیز به آن برخورد نکرده باشند.
همچنین انجمنی برای سوالات در مورد همین سایت یا گروه پارسی لاتک هم نیازمنده که خود من و همچنین دکتر ترابی در این مورد نمونه هایی پرسیده ایم که در انجمن عمومی هست و شاید جاش اونجا جالب نباشه.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : ژانویه 17, 2013, 09:18:23 pm »
به نظرم زیر انجمنی برای این کار اضافه کنیم، اگر دیدم خوب نیست، حذفشش میکنیم.
اما درش صحبت قیمت تایپ و ... نشه. چون همه میان قیمت میدن! میشه تبلیغات!

آفلاین student

• Jr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 5
  • ارسال: 58
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #7 : ژانویه 30, 2013, 03:31:52 am »
من ذینفع نیستم(یعنی هیچ وقت کار تایپ برای دیگران نکردم) اما به نظرم خوبه که یه قسمت باشه برای تبلیغات! چه اشکال داره؟ تایپیستها در صورت تمایل قیمت و آدرس و ... رو مشخص کنن که اگر کسی نیازمند استفاده از خدمات تایپ شد راحت تر بتونه اطلاعات به دست بیاره و به ویژه امکان مقایسه هم داشته باشه. برای این تبلیغات هم طبیعتا باید یه مبلغی ازشون دریافت کرد. به طور دقیق تر پیشنهاد می گردد یک فرم مشخص برای کسانی که تمایل به تبلیغ در سایت دارن تهیه بشه که دقیقا چه اطلاعاتی رو می تونن و باید وارد کنند و آگهی ها هم به صورت زمان دار در سایت قرار داده بشه...برای فصلهایی که نیاز دانشجوها به تایپ بیشتره و فصل دفاع محسوب میشه هم قیمت آگهی ها متفاوت باشه. راستش این که چرا تا حالا این کار انجام نشده از قدیم برای من سوال بوده!
« آخرين ويرايش: ژانویه 30, 2013, 03:36:34 am توسط student »

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : ژانویه 30, 2013, 05:57:01 am »
من ذینفع نیستم(یعنی هیچ وقت کار تایپ برای دیگران نکردم) اما به نظرم خوبه که یه قسمت باشه برای تبلیغات! چه اشکال داره؟ تایپیستها در صورت تمایل قیمت و آدرس و ... رو مشخص کنن که اگر کسی نیازمند استفاده از خدمات تایپ شد راحت تر بتونه اطلاعات به دست بیاره و به ویژه امکان مقایسه هم داشته باشه. برای این تبلیغات هم طبیعتا باید یه مبلغی ازشون دریافت کرد. به طور دقیق تر پیشنهاد می گردد یک فرم مشخص برای کسانی که تمایل به تبلیغ در سایت دارن تهیه بشه که دقیقا چه اطلاعاتی رو می تونن و باید وارد کنند و آگهی ها هم به صورت زمان دار در سایت قرار داده بشه...برای فصلهایی که نیاز دانشجوها به تایپ بیشتره و فصل دفاع محسوب میشه هم قیمت آگهی ها متفاوت باشه. راستش این که چرا تا حالا این کار انجام نشده از قدیم برای من سوال بوده!
قبلا توی گروه، قسمت مدیریتی بین مدیران گروه و تالار خیلی در این مورد صحبت شده و نتیجه‌ی جمع این بوده که تبلیغ گذاشته نشه.
من به شدت مخالفم. ممکنه مطلبی که میخام بگم، باعث بشه این دید ایجاد بشه که من میخام بگم شغلم چیه و تبلیغ بشه. ولی بین کلمات * میذارم که در موتورهای جستجو نیاد.
من تا*یپی*ستم. ولی در بین تایپیس‌تهایی که در اینترنت آگهی‌شون هست (لاتکی ها را میگم) بین ۱۵۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان برای هر صفحه قیمت هست.
تازه میبینم ۱۸ خطی و فونت ۱۴ را با حاشیه‌ی زیاد مثلا با قیمت بالای ۲۵۰۰ میزنن. یعنی دزدی. قیمت اتحادیه صنف تایپیست‌ها این نیست.
خیلی هم دیدم که مبتدیانه و بد تایپ میکنن.
حتی بعضی‌ها را ددیم که بخاطر ۵۰ تومن پول، گوشی خاموش میکنن. چون اینترنتی هست و دسترسی بهشون نیست.
چون کسانی خیلی بهم زنگ میزنن که به من زنگ زدن و قیمت گرفتن و چون من ۱۸۰۰ گفتم، بردن دادن کسی ۱۵۰۰ انجام داده. بعدش موقع غلط‌گیری، غلط‌ها را درست نکردن و یا گوشی را خاموش کردن یا جواب تماس مشتری را ندادن و مشتری باعث شده تایپ را دوباره به من بده.
پس اینهمه نارضایتی از تایپیس‌تهای اینترنتی هست. و اگر تبلیغ توی سایت گذاشته بشه، دیدی منفی به گروه پارسی‌لاتک و ... ایجاد میشه.
حتی اگر زیرش نوشته بشه که مسوولیتی در قبال کیفیت تایپ تبلیغ‌کننده‌ها نداریم.
پس من مخالفم.
برای تعیین قیمت تایپ می‌تونین توی گوگل یک جستجو بزنین«تای*پیست لاتک و زی‌پرشین و فارسیتک و تک پارسی تا شماره‌شون بیاد و زنگ بزنین و بپرسین.»

پاسخ قبل از پرسش

نویسنده سید مهدی موسویانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 2
مشاهده: 1338
آخرين ارسال سپتامبر 09, 2010, 02:07:19 am
توسط سید مهدی موسوی
پرسش درباره ی رسم نمودارمثلثی

نویسنده راضیه قربانیانجمن گرافیک، جدول و شکل

مشاهده: 1418
آخرين ارسال دسامبر 09, 2011, 02:05:49 pm
توسط امیرحسین شرفی
پاکسازی محتواهای اینترنتی از تخلف‌های لاتکی

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن عمومی

پاسخ ها: 0
مشاهده: 1198
آخرين ارسال دسامبر 28, 2012, 05:20:21 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
سوالات و مشکلات غیر لاتکی

نویسنده حمیدرضاانجمن عمومی

پاسخ ها: 3
مشاهده: 1318
آخرين ارسال مه 18, 2013, 10:31:20 am
توسط حمیدرضا
پرسش در باره‌ی نسخه‌(ها)ی جدید تک‌ورکس (۱)

نویسنده a.gانجمن Texworks

مشاهده: 2752
آخرين ارسال ژوئن 06, 2013, 05:54:08 pm
توسط a.g
پرسش در باره‌ی نسخه‌(ها)ی جدید تک‌ورکس (۲)

نویسنده a.gانجمن Texworks

مشاهده: 2755
آخرين ارسال ژوئن 06, 2013, 05:55:35 pm
توسط a.g
سایت پرسش و پاسخ درباره تک

نویسنده vafaانجمن تازه‌ها

مشاهده: 1648
آخرين ارسال آوریل 14, 2014, 12:50:16 am
توسط هادی صفی‌اقدم
ایحاد سایت پرسش و پاسخ برای سوالات مربوط به تک، لاتک، زی‌پرشین، لولی‌پاپ و غیره