سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: سلام. چرا با آپدیت میک‌تک سیمرغ به بسته ها اضافه نمیشود؟  (دفعات بازدید: 4942 بار)

آفلاین fatemeh1600

• Full Member
  • -دریافت شده: 51
  • ارسال: 167
    • ديدن مشخصات
سلام. چرا با آپدیت میک‌تک سیمرغ به بسته ها اضافه نمیشود.

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
از مولف میک‌تک بپرس. من که نباید از همه چیز و همه کس خبر داشته باشم. به خدا من هیچ نیروی ایزدی در وجودم نیست اینطور که از من انتظار دارید.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
من الان چک کردم و سیمرغ جزو بسته‌های میک‌تک هم هست.
احتمال‌های من:
۱- میک‌تک شما نسخه‌ی قدیمی‌تر از ۲.۹ هست.
۲- درست آپدیت نزدین.

پیشنهاد:
میک‌تک را بذارین کنار.
هدیه:
من هر مشکلی در مهاجرت از میک‌تک به تک‌لایو داشتین، به صورت ریموت اینترنتی (مجانی) توضیح میدم خدمت‌تون.
بعدش شما سطح رضایت یا نارضایت‌تون را از این مهاجرت بیزحمت همین تالار بفرمایین تا همه بدونن خیلی هم راحته و بهتر.

آفلاین fatemeh1600

• Full Member
    • ديدن مشخصات
حق با شما است. سیمرغ جزو بسته‌ها ی میک تک هم هست. من si  را در قسمت package manager سرچ کرده بودم  ولی ظاهرا ترتیب نمایش آنها خیلی هم بر حسب حروف الفبا نبوده. به همین خاطر فکر میکردم این بسته اضافه نشده. به هر حال دلیل استفاده از  میک تک
۱- آپدیت خیلی راحت
۲- نصب خیلی راحت و کم حجم

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
حق با شما است. سیمرغ جزو بسته‌ها ی میک تک هم هست. من si  را در قسمت package manager سرچ کرده بودم  ولی ظاهرا ترتیب نمایش آنها خیلی هم بر حسب حروف الفبا نبوده. به همین خاطر فکر میکردم این بسته اضافه نشده. به هر حال دلیل استفاده از  میک تک
۱- آپدیت خیلی راحت
۲- نصب خیلی راحت و کم حجم
دو دلیل شما اصلا درست نیست.
عیب بزرگش اینه که  «مشکلاتی درست میکنه که نمیتونن حلش کنن و مجبورن منبه میک‌تک ۲.۸ رو کنار بذارن و میک‌تک ۲.۹ رو ایجاد کنن».
یعنی کمبود نیروی فنی در تیم میک‌تک در خطایابی.
دلیل اومدن میک‌تک ۲.۹ به جای میک‌تک ۲.۸ رو توی اینترنت بگردین و ببینین چی بوده تا به حرف من برسین.

در مورد دو مورد ۱ و ۲ شما:
میک‌تک الان ۱.۶ گیابایت حجم داره. ولی تک‌لایو ۲.۳ گیابایت.
پس خیلی تفاوت نداره. کسی که ۱.۶ گیگ رو میتوه دانلود کنه، حتما ۲.۳ گیگ رو میتونه.  اینو هم در نظر بگیرین که چقده تک‌لایو امکانات بیشتری داره.
مثلا زیندی.
مثلا تعداد بالای سایت‌هایی که mirror تک‌لایو هستن.
و سرعت خیلی بالای آپدیتشون با wget یا tlmgr.
انتخاب با خودتونه. ولی من توصیه نمی‌کنم. هر چی مشکل کاربران هست اغلب از کامل نوبدن میک‌تک هست.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات

آفلاین fatemeh1600

• Full Member
    • ديدن مشخصات
سلام.
نمیدانیم ادامه بحث در این پست جایز هست یا نه. منظظور من همون میک‌تک ۲.۹ بود. من خودم جند سال از تک‌لایو استفاده می‌کردم.
منظور من از کم حجم این بود که میشه  از اول موقع نصب گزینه نصب basic رو انتخاب کرد تا از نصب سیل زیادی از بسته ها که ممکن است هیچوقت به کار نیاید جلوگیری نمود.
 با این روش شما فقط حدود ۱۵۰ مگابایت را نصب می‌کنید که فکر کنم با ۲.۳ گیگا بایت تفاوت زیادی داشته باشد. بعدا هم براحتی آب خوردن بسته هایی را که نیاز داری و نصب نشده و تعداد چنین بسته ها هم کمتر از ۵۰ بسته است را به آن اضافه می‌کنی. در صورتی که اضافه نمودن بسته در تک لایو خیلی وقت گیر تر از میک تک است. در تک لایو هم گزینه هایی برای عدم نصب کامل هست ولی من خودم چهار حالت از آنها را امتحان کردم ولی بعدا هنگام اجرا آنقدر به مشکل برخوردم  که نتوانستم از هیچ کدام استفاده کنم.. الان هر دوی تک لایو و میک تک را در کامپیوتر روی دو هارد جدا گانه نصب کردم  ولی تا الان که حدود ۳ ساله که از میک تک استفاده می‌کنم هیچ کاری (از قبیل نمایه و ... )نبوده که مجبور بشم بخاطر آن منحصرا از تک لایو استفاده کنم. مشاهده شده که خیلیها در بسیاری از پستها موقع پاسخ براحتی میگن «بیخیال میک تک شو . میک تک را حذف کن و ...» . قبلا این نکته متذکر شدم. اگر کسی با میک تک یا تک لایو راحت تر کار میکنه دلیل نمیشه که اون یکی را نفی کنه. بهتر اگه قراره کسی را راهنمایی کنیم، مشکلات معایب و محاسن هردو را توضیح بدیم و انتخاب را به عهده خود شخص بگذاریم.

تکرار میکنم موارد مثبت میک تک که اشاره کردم تجربه شخصی بنده است و ممکن است در تک لایو هم روشهای ساده تری برای  این نوع استفاده م نصب وجود داشته باشه که بنده از آن بی اطلاعم.
در پایان از زحمات تمام عزیزانی که (جناب کارن‌پهلو. دامن افشان. ترابی. صفی اقدم و....) در راهنمایی کاربران متحمل میشوند تشکر میکنم.

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
سلام.
نمیدانیم ادامه بحث در این پست جایز هست یا نه. منظظور من همون میک‌تک ۲.۹ بود. من خودم جند سال از تک‌لایو استفاده می‌کردم.
منظور من از کم حجم این بود که میشه  از اول موقع نصب گزینه نصب basic رو انتخاب کرد تا از نصب سیل زیادی از بسته ها که ممکن است هیچوقت به کار نیاید جلوگیری نمود.
 با این روش شما فقط حدود ۱۵۰ مگابایت را نصب می‌کنید که فکر کنم با ۲.۳ گیگا بایت تفاوت زیادی داشته باشد. بعدا هم براحتی آب خوردن بسته هایی را که نیاز داری و نصب نشده و تعداد چنین بسته ها هم کمتر از ۵۰ بسته است را به آن اضافه می‌کنی. در صورتی که اضافه نمودن بسته در تک لایو خیلی وقت گیر تر از میک تک است. در تک لایو هم گزینه هایی برای عدم نصب کامل هست ولی من خودم چهار حالت از آنها را امتحان کردم ولی بعدا هنگام اجرا آنقدر به مشکل برخوردم  که نتوانستم از هیچ کدام استفاده کنم.. الان هر دوی تک لایو و میک تک را در کامپیوتر روی دو هارد جدا گانه نصب کردم  ولی تا الان که حدود ۳ ساله که از میک تک استفاده می‌کنم هیچ کاری (از قبیل نمایه و ... )نبوده که مجبور بشم بخاطر آن منحصرا از تک لایو استفاده کنم. مشاهده شده که خیلیها در بسیاری از پستها موقع پاسخ براحتی میگن «بیخیال میک تک شو . میک تک را حذف کن و ...» . قبلا این نکته متذکر شدم. اگر کسی با میک تک یا تک لایو راحت تر کار میکنه دلیل نمیشه که اون یکی را نفی کنه. بهتر اگه قراره کسی را راهنمایی کنیم، مشکلات معایب و محاسن هردو را توضیح بدیم و انتخاب را به عهده خود شخص بگذاریم.

تکرار میکنم موارد مثبت میک تک که اشاره کردم تجربه شخصی بنده است و ممکن است در تک لایو هم روشهای ساده تری برای  این نوع استفاده م نصب وجود داشته باشه که بنده از آن بی اطلاعم.
در پایان از زحمات تمام عزیزانی که (جناب کارن‌پهلو. دامن افشان. ترابی. صفی اقدم و....) در راهنمایی کاربران متحمل میشوند تشکر میکنم.

شما تا حالا براحتی با میک‌تک کار کردی؟ خوب من یک سوال دارم. علت سوال زیر چه بود:

http://www.parsilatex.com/forum/SMF/index.php?topic=4586.msg24315#msg24315

یا به عبارتی دیگر اگر من به شما نمی‌گفتم مشکل از کجاست و چه دستوراتی را باید قرار بدهید، از کجا مشکل را حل می‌کردید.

من خودم از تک‌لایو استفاده می‌کنم و هر بسته‌ای که بنویسم خودم اول آن را تحت تک‌لایو آزمایش می‌کنم بنابراین اگر شما از میک‌تک استفاده کنید، خوتون، خودتون رو در مشکل قرار می‌دهید. حالا انتخاب با شماست از این به بعد نباید انتظار کمک از طرف من داشته باشید چون به قول خودتون شما با میک‌تک هیچ مشکلی ندارید.

آفلاین fatemeh1600

• Full Member
    • ديدن مشخصات
حضور سرو گرامی جناب دکتر کارن‌پهلو عزیز.
 قطعا زور‌آزمایی با جناب‌عالی  محکوم  به شکست است و بنده هم هیچگاه جسارت به انجام این کار را به خود نمیدهم.
من فقط تجربه شخصی خودم را عرض کردم و منظورم این است که میک‌تک آنقدرها هم که اسمش بد در رفته  معیوب نیست.
این نظرات خودش زمینه‌ای برای تصمیم گیری بهتر کاربران می‌گردد. آیا
 همین  پاسخی که شما زحمت آن را کشیده‌اید:

شما تا حالا براحتی با میک‌تک کار کردی؟ خوب من یک سوال دارم. علت سوال زیر چه بود:

http://www.parsilatex.com/forum/SMF/index.php?topic=4586.msg24315#msg24315
باعث نمی‌شود تا با مراجعه به آن یک از معایب میک‌تک (البته این مشکل دیگر وجود ندارد)  برای کاربران مشخص شود و در خصوص استفاده از آن بهتر تصمیم بگیرند.
به هر حال من همواره قدردان زحمات جنابعالی بوده‌ام. امیدوارم بی‌تجربگی بنده باعث رنجش خاطر شما نگردد و همچنان بتوانم از کمکها و راهنماییهای شما استفاده کنم.
« آخرين ويرايش: اكتبر 23, 2013, 11:02:36 am توسط fatemeh1600 »

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
سلام.

سلام
«نسخهٔ basic»
من در ارتباط با دانشجوها زیاد هستم. در مورد استفاده از میک‌تک basic منظورمه. نزدیک ۶۰ درصد مشکل‌ها بخاطر استفاده نکردن از نسخهٔ کامل میک‌تک هست.

اینکه نصب بسته در میک‌تک ساده‌تر هست، قبول دارم. ولی:
* مورد install on the fly میک‌تک خوبه. ولی وقتی قراره نسخهٔ کامل نصب بشه، دیگه نیازی بهش نیست.
* من چند بار دیدم که بسته‌ای رو نصب کرده‌ام و بعد نصب خطا داده. یعنی نتونسته تشخیص بده که بعد نصب اون بسته باید
۱- بستهد دیگر مورد نیازی رو هم نصب کنه.
۲- فونت‌ها رو رفرش کنه.
این مورد خیلی در مورد مشتری‌های من پیش اومده. و حتی برای خودم قبلاً.
نتیجه: پس راحتی نصب بسته‌هاش به درد ما نمیخوره و مشکل داره. توی تالار هم چند بار زیاد گزارش دادن.

شما چطوری نمایه پارسی با میک‌تک درست می‌کنین؟

با تشکر از شما

آفلاین fatemeh1600

• Full Member
    • ديدن مشخصات
البته شاید چون من زیاد با میک‌تک ور رفتم نصب بسته ها برای من راحت شده.
درخصوص نمایه من فقط نرم افزار زیندی را نصب می‌کنم و quik build را  xelatex --shell-escape -interaction=nonstopmode -synctex=-1 %.tex
تغییر می‌دهم. همین

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
بله بخاطر استفادهٔ شما ساده‌تر هست ولی مشکل‌هایی که گفتم موقع نصب بسته‌های جدید خطا میده و باید از اول نسخهٔ کامل نصب بشه رو ایراد داره.
پس با میک‌تک نمایه نمیسازین و با زیندی هست که جزو میک‌تک نیست. :)

مشکل قدیمی ماندن بسته‌ بعد از آپدیت کردن تک لایو

نویسنده ابوالفضل دیانتانجمن تکلایو TeXLive

پاسخ ها: 5
مشاهده: 5977
آخرين ارسال اوت 15, 2014, 04:42:46 pm
توسط ابوالفضل دیانت
اضافه کردن بسته به میک تک

نویسنده F.Gانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 5
مشاهده: 5406
آخرين ارسال مه 23, 2012, 10:19:14 pm
توسط هادی صفی‌اقدم