سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: عدم نمایش متن لاتین  (دفعات بازدید: 2066 بار)

آفلاین student

• Jr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 5
  • ارسال: 58
    • ديدن مشخصات
عدم نمایش متن لاتین
« : مارس 28, 2014, 01:34:32 am »
وقتی از فونت XB Zar استفاده می کنم خروجی بدون مشکل نشون داده میشه اما باید متن رو با فونت B Lotus تایپ کنم و مشکلم اینه که وقتی فونت فارسی رو به لوتوس تغییر میدم بعد از اجرا با اخطار

** WARNING ** Invalid CMap mapping entry. (ignored) ** WARNING ** Invalid CMap mapping entry. (ignored)

مواجه میشم و تمام قسمتهای لاتین متن به صورت مربع نشون داده میشه. مثلا اسامی که در پاورقی لاتین تایپ شده بود یا شماره های یونانی که با (i) و (ii) نشون داده میشه دیگه رویت نمیشن و به جای تمام حروفشون فقط مربع می بینم! چطور می تونم این مشکل رو رفع کنم؟

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
پاسخ : عدم نمایش متن لاتین
« پاسخ #1 : مارس 28, 2014, 01:39:59 am »
وقتی از فونت XB Zar استفاده می کنم خروجی بدون مشکل نشون داده میشه اما باید متن رو با فونت B Lotus تایپ کنم و مشکلم اینه که وقتی فونت فارسی رو به لوتوس تغییر میدم بعد از اجرا با اخطار

** WARNING ** Invalid CMap mapping entry. (ignored) ** WARNING ** Invalid CMap mapping entry. (ignored)

مواجه میشم و تمام قسمتهای لاتین متن به صورت مربع نشون داده میشه. مثلا اسامی که در پاورقی لاتین تایپ شده بود یا شماره های یونانی که با (i) و (ii) نشون داده میشه دیگه رویت نمیشن و به جای تمام حروفشون فقط مربع می بینم! چطور می تونم این مشکل رو رفع کنم؟
بخاطر اینه که این فونت کاراکترهای لاتین رو نداره.
یا باید فونت رو عوض کنین.
یا از فونت‌های اصلاح‌شده یا مشابه ظاهری این فونت استفاده کنین. موضوع‌های اوّل موجود در انجمن فونت رو ببینین.

آفلاین student

• Jr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : مارس 28, 2014, 02:04:07 am »
یا از فونت‌های اصلاح‌شده یا مشابه ظاهری این فونت استفاده کنین. موضوع‌های اوّل موجود در انجمن فونت رو ببینین.
ممنونم آقای صفی اقدم البته من واقعا نمی دونم چه فونتی مشابه لوتوس هست. مسلما اگه انتخاب خودم بود فونتهای دیگه رو ترجیح می دادم اما بیشتر از قبل ممنونتون میشم اگه راهنماییم کنین که چه فونتی میشه جایگزین لوتوس کرد طوری که امیدوار باشم مسوول محترم متوجه تفاوتشون نشه؟ متاسفانه نتونستم در مطالب ابتدای بخش قلم و حروف تالار جواب سوالم رو پیدا کنم. یک جایی اشاره کرده بودن XB Niloofar  شباهت زیادی به لوتوس داره می خواستم ببینم گزینه بهتری هم هست یا نه؟
« آخرين ويرايش: مارس 28, 2014, 02:08:38 am توسط student »

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : مارس 28, 2014, 02:10:10 am »
خواهش می‌کنم.
نظر شخصی من اینه که دلیلی نیست از این فونت‌های لوتوس و... که زمانی بخاطر نوبد فونت پارسی در ۲۰ سال پیش حدوداً باب شدن و رواج پیدا کردن و الان بخاطر این باز استفاده کنیم. خیلی فونت‌های بهتری هستن. فونت هم سلیقه شخصی هست. هم جنبهٔ علمی زیبایی‌شناسی و ... که من ندارم. ولی در حد زیبایی‌شناسی چشمی از این فونت‌ها خوشم نیومد. امّا اصلاح‌شده‌هاشون بهترن.
http://www.parsilatex.com/forum/SMF/index.php?topic=5879.0
http://www.parsilatex.com/forum/SMF/index.php?topic=5615.0
persian-hm رو تالار جستجو بزنین، میان.
من نمی‌دونم کدومش شبیه لوتوس هست. چون استفاده نکرده‌ام. احتمالاً دوستان دیگهٔ تالار بتونن راهنمایی بیشتری و بهتری کنن. من در این حد اطلاع دارم.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : مارس 28, 2014, 02:11:37 am »
یک جایی اشاره کرده بودن XB Niloofar  شباهت زیادی به لوتوس داره می خواستم ببینم گزینه بهتری هم هست یا نه؟
من بعد جواب دادن با پست بالا متوجه شدم شما پست خودتون رو ویرایش کردین و مطلبی اضافه کردین. مجبور شدم پست دیگری بزنم.
من اطلاعی ندارم متاسفانه.

آفلاین student

• Jr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : مارس 28, 2014, 02:25:25 am »
لطف کردین. سلیقه من هم یقینا این فونت ها نیست اما طرفم یه کارمند بسیار قانونمدار می باشه که فقط شیوه نامه رو ملاک قرار میده. اون دستور العمل رو هم  کسانی تدوین کردن که اصولا از وجود زیپرشین اطلاع ندارن... . باز هم متشکرم

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : مارس 28, 2014, 02:27:21 am »
لطف کردین. سلیقه من هم یقینا این فونت ها نیست اما طرفم یه کارمند بسیار قانونمدار می باشه که فقط شیوه نامه رو ملاک قرار میده. اون دستور العمل رو هم  کسانی تدوین کردن که اصولا از وجود زیپرشین اطلاع ندارن... . باز هم متشکرم
براحتی می‌تونین با روشن کردن معایب اون فونت‌های قدیمی، ایشون و هر کسی رو متوجه موضوع کنین. :)

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
  • -دریافت شده: 474
  • ارسال: 1,779
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #7 : مارس 28, 2014, 08:17:06 am »
در پست دیگر هم اشاره کردم. فونتهای Lotus  و Niloofar (که نام فارسی گل لوتوس هست) بسیار به هم شبیه هستند و کسی نمی‌تواند فرق آنها را تشخیص دهد. درضمن بهتر است به جای XB Niloofar  از اصلاح شده آنها یعنی HM_XNiloofar استفاده کنید.

در مورد قانون مداری کارمند هم عرض کنم که کاشکی همه قانونمدار بودند. اگرچه طرف ممکنه که خودش هم به مشکلات فونت ملتفت باشه اما
حق داره که به خاطر یکسان بودن مدارک شرکتشون از همون فونت قبلی استفاده کنه. اصولا یکسان بودن فونت در کل مدارک یک شرکت یک نکته مثبتی است که باید رعایت بشه حتی اگر بهترین فونت انتخاب نشده باشه.
« آخرين ويرايش: مارس 28, 2014, 08:20:10 pm توسط فرشاد ترابی »

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : مارس 28, 2014, 10:08:52 am »
در مورد قانون مداری کارمند هم عرض کنم که کاشکی همه قانونمدار بودند. اگرچه طرف ممکنه که خودش هم به مشکلات فونت ملتفت باشه اما
حق داره که به خاطر یکسان بودن مدارک شرکتشون از همون فونت قبلی استفاده کنه. اصولا یکسان بودن فونت در کل مدارک یک شرکت یک نکته مثبتی است که باید رعایت بشه حتی اگر بهترین فونت انتخاب نشده باشه.
جسارتاً این‌طوری باید از خط میخی استفاده کنیم؟  ;)
من جایی نشده که توجیهشون کنم و نظرشون عوض نشه و از فونت قبلی استفاده کنن.
همیشه در هر زیمنه‌ای باید رو به جلو بود به نظر من حقیر.
« آخرين ويرايش: مارس 28, 2014, 08:21:36 pm توسط فرشاد ترابی »

تغیر نمایش پانوشت در حالت فارسی و لاتین

نویسنده پویاانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 4
مشاهده: 3565
آخرين ارسال نوامبر 21, 2010, 07:30:47 pm
توسط vafa
عدم نمایش اعداد لاتین در جدول

نویسنده asadiانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 2
مشاهده: 2501
آخرين ارسال مه 10, 2011, 03:35:49 am