سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: استایل کتابچه مقالات  (دفعات بازدید: 3873 بار)

آفلاین پروین نقی زاده

• Full Member
  • -دریافت شده: 17
  • ارسال: 152
    • ديدن مشخصات
استایل کتابچه مقالات
« : سپتامبر 17, 2014, 04:15:26 pm »
سلام دوستان
یه سوالی داشتم
آیا امکان طراحی استایلی وجود داره که یه چیزی تو مایه‌های کتاب باشه ولی متنش حاوی مقالات باشه (به جای فصل)
طراحی صفحاتش هم میخوام طوری باشه که صفحه شروع مقاله اولش ژورنال چاپ شده و ... بیاد بعد موضوع و بعد نویسنده‌ها و ...
دقیقا صفحاتش می‌خوام مثل صفحات یک مقاله باشه
در واقع منظور کلی من اینکه که آیا میشه استایلی طراحی کرد که در اون استایل بشه یه سری مقاله رو جمع کرد و فهرست داشته باشه و صفحات مقالات مثل صفحات کتاب شماره بخوره و ...؟
ممنون می‌شم راهنمایی کنید و اگر چنین استایلی دارید بهم بدید.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
پاسخ : استایل کتابچه مقالات
« پاسخ #1 : سپتامبر 17, 2014, 04:53:44 pm »
اگر سوالت در حد جواب بله یا خیر هست، جواب سوالت بله هست امکانش هست. من همچین استایلی ندارم. فقط می‌دونم که آقای ترابی این کار رو برای کنفرانس مهندسی مکانیک کردند. یادم میاد آقای سید احمد موسوی هم این کار رو برای کنفرانس ریاضی رفسنجان کردند. همچنین یادم میاد آقای امین‌طوسی این کار رو برای سمینار جبر سبزوار انجام دادند. اما من هیچ اطلاعی از جزئیات کار این افراد ندارم و نمی‌دونم دقیقاً چی کار کردند.

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
  • -دریافت شده: 474
  • ارسال: 1,779
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : سپتامبر 17, 2014, 06:27:04 pm »
با سلام
من برای کنفرانس مهندسی مکانیک و همچنین هیدروژن و پیل سوختی چنین چیزی تهیه کردم. اما برای خلاصه مقالات.
یعنی مقالات کامل را صفحه‌بندی نکردیم. اگر به درد شما می‌خورد برایتان ارسال کنم.

فکر کنم فرمت‌های بهتری وجود داشته باشد که برای کار شما مناسب‌تر هست.  بهتر است جستجوی بیشتری انجام دهید.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
« پاسخ #3 : سپتامبر 17, 2014, 06:54:34 pm »
سلام
من برای سمینار جبر سبزوار چند برنامه به زبان پرل نوشته بودم که اطلاعات مقالات را از فایل تک آنها در می‌آورد و کتابچه شامل فهرست مقالات، زمان ارائه، ایندکس نویسندگان و ... تولید می‌شد. البته با دیگر همکارانمان در سمینار هماهنگ بودم که در نامگذاری فایلها قوانینی را رعایت کنند که از آنها استفاده می‌کردم. چون حالتهای استثنا زیاد داشتیم،‌ کدی که نوشته بودم شسته رفته نبود که بدون حضور خودم کار کند و آنرا در اختیار دیگران قرار دهم.

اگر این موضوع را ملاحظه فرمایید نمونه کارهای دوستان که از بسته‌های pdfpages , combine  را ملاحظه خواهید کرد. لطفا اگر استفاده کردید، نتیجه کار را جهت اطلاع دیگران در تالار درج فرمایید.
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین پروین نقی زاده

• Full Member
  • -دریافت شده: 17
  • ارسال: 152
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : سپتامبر 17, 2014, 09:15:46 pm »
می‌دونید کاری که می‌خوام انجام بدم چیه؟! شما یه ژورنال خاصی رو در نظر بگیرید هر ژورنالی استایل مخصوص به خودش رو برای مقاله‌هایی که به اون ژورنال فرستاده می‌شه رو داره.
الان فرض کنید چندین مقاله توسط این ژورنال جمع شده میخوان این مقاله‌ها رو به عنوان یک مجله‌ای کتابچه‌ای چاپ کنن.
نحوه چیدمان مطالب مقالات دقیقاً باید مثل همون استایلی باشه که تک تک مقالات در اون نوشته شده.
یک کاری که می‌شه کرد اینه که بیایم مقالات رو تک تک در نظر بگیریم و شماره صفحاتش رو دستی تعریف کنیم از چند باشه و به این ترتیب چند تا پی‌دی اف به دست میاد و میشه اونارو به عنوان یک کتاب چاپ کرد.
ولی من می‌گم اگه بشه کاری کرد که برای این کار فقط با یک فایل سر و کار داشته باشیم عالی میشه. دیگه اینجوری لازم نیست برای هر مقاله یه فایل جدا باشه، یا شماره صفحات دستی تنظیم شه. یا چکیده فارسی مقالات در یک فایل جدا نوشته بشه و ...
من از لینکی که آقای امین‌ طوسی معرفی کردند فایل test رو دانلود کردم یکی از مقالات که قراره همراه فایل اصلی باشه  یکی از مقالات مدنظر خودم قرار دادم نتیجه مطلوبی حاصل میشه اما خب دستورات مربوط ب تنظیم صفحات مقاله در همون فایل مقاله اول است و الان فایل مقاله دوم رو نمی‌دونم چطوری بیارم.
در واقع باید یک کلاس برای این کتابچه تعریف بشه با دستورات استایل مقاله‌هامون اما نیاز به کمک دارم تا این کار رو بکنم. چون رک بگم خودم زیاد وارد نیستم.
این چیزی هم که مدنظرم هست می‌خوام برای چاپ مقالات دانشگاهمون مورد استفاده قرار بدم.
اگر دوستان یاری کنند چنین کاری انجام بشه عالی میشه.

آفلاین سید احمد موسوی

• همکاران
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 255
  • ارسال: 595
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : سپتامبر 18, 2014, 12:49:05 am »
اگر دوستان یاری کنند چنین کاری انجام بشه عالی میشه.
این کار را میشه انجام داد و قبلا انجام شده.
من قبلا این کار را برای یک کارگاه جبر خطی عددی و یک جشنواره ریاضیات انجام دادم. اما این کار به استایل مقالات بستگی داره.
رفع مشکلات کلاس نوشته شده هم بسیار وقت گیر است.
با یک جستجوی کوچک توی گوگل می‌تونید بسیاری از این کلاس‌ها را ببینید. ولی معمولا نویسندگان، اینگونه کلاس‌ها را در اختیار عموم قرار نمی‌دهند و درحقیقت این کار یک کار تجاری است.

شیوه های مختلف مقالات برای ژورنال های مختلف

نویسنده پویاانجمن سبک نوشتار

پاسخ ها: 3
مشاهده: 2327
آخرين ارسال اكتبر 25, 2009, 04:43:05 pm
توسط محمود امین‌طوسی
مناسب‌ترین بسته برای رسم اشکال مختلف در مقالات

نویسنده amirjadidiانجمن گرافیک، جدول و شکل

پاسخ ها: 2
مشاهده: 3935
آخرين ارسال مه 23, 2010, 05:32:57 pm
توسط محمود امین‌طوسی