سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: Wonderful Encoding  (دفعات بازدید: 1780 بار)

آفلاین kei2e

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 1
  • ارسال: 17
    • ديدن مشخصات
Wonderful Encoding
« : اوت 08, 2010, 01:03:01 am »
یک فایل رو پیوست کردم .. اگر کسی تونست بگیره و کامپایلش کنه .. نتیجه خارق‌العاده است !!.. توی Texmaker من به جای حروف علامت سؤال ظاهر می‌شه و وقتی توی word کپی پیست می‌کنم، حروف چینی نمایش داده می‌شن .. ولی نمی‌دونم چرا وقتی که کامپایل می‌کنی،‌نتیجه مجموعه‌ی بسیار جالبی از اعداده .. در ضمن به نظر می‌رسه که به XePersian ارتباط داشته باشه، چون وقتی که بسته رو اضافه نمی‌کنم، در خروجی چیزی مشاهده نمی‌شه ..

کسی می‌تونه من رو راهنمایی کنه که جریان از چه قراره؟

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
پاسخ : Wonderful Encoding
« پاسخ #1 : اوت 08, 2010, 01:06:20 am »
فایل شما خراب شده است. یا ویروس یا موقع ذخیره کردن با کدینگ اشتباهی ذخیره کرده‌اید.
من هر چی دنبال تعمر این جور فایل های رای بچه های داشگاهمون گشتم پیدا نکردم. دانشگاه ما بخاطر  آپدیت نبودن آنتی ویروس و ویروسی بودن سیستم اینجوری میشه.
اگر ویروس کش خوب میخواهید سری به rayaneh22.blogspot.com  بزنید

آفلاین kei2e

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : اوت 08, 2010, 01:20:46 am »
فایل شما خراب شده است. یا ویروس یا موقع ذخیره کردن با کدینگ اشتباهی ذخیره کرده‌اید.
من هر چی دنبال تعمر این جور فایل های رای بچه های داشگاهمون گشتم پیدا نکردم. دانشگاه ما بخاطر  آپدیت نبودن آنتی ویروس و ویروسی بودن سیستم اینجوری میشه.
اگر ویروس کش خوب میخواهید سری به rayaneh22.blogspot.com  بزنید

یعنی این فایلی که فرستادم رو شما نتونستید باز کنید ؟..
من همین الآن دوباره دانلودش کردم و مشکلی وجود نداشت به نظرم

یا اینکه ارقام به خاطر ویروسی بودن اینجوری نشون داده می‌شن ؟.. راستش نمی‌دونم، من این عبارت رو از توی یک مقاله کپی و پیست کردم .. به هر حال برام مهم نیست که چرا ارقام اینجوری نشون داده می‌شن .. مهم اینه که خروجی چرا اینجوریه ؟!.. به خروجی بعد از کامپایل کردن فایل با دقت نگاه کنید .. اعداد روی یک خط نیستند، و سایزشون هم با هم فرق داره .. من قبلاً دیده بودم که توی بعضی کتاب‌ها - به ویژه موقع درجِ تاریخ برای مراجع - اینجوری اعداد رو می‌نویسن، به نظرم برای اینکه هم زیباتره و هم خوندنش راحت‌تر ..

یک بار دیگه به خروجی یه نگاهی بندازید ..

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : اوت 08, 2010, 01:26:10 am »
اینها کدهای عددی - یونکدی هستند . الکی نیستند

وفا خلیقی

• مهمان
« پاسخ #4 : اوت 08, 2010, 03:04:04 am »
یک فایل رو پیوست کردم .. اگر کسی تونست بگیره و کامپایلش کنه .. نتیجه خارق‌العاده است !!.. توی Texmaker من به جای حروف علامت سؤال ظاهر می‌شه و وقتی توی word کپی پیست می‌کنم، حروف چینی نمایش داده می‌شن .. ولی نمی‌دونم چرا وقتی که کامپایل می‌کنی،‌نتیجه مجموعه‌ی بسیار جالبی از اعداده .. در ضمن به نظر می‌رسه که به XePersian ارتباط داشته باشه، چون وقتی که بسته رو اضافه نمی‌کنم، در خروجی چیزی مشاهده نمی‌شه ..

کسی می‌تونه من رو راهنمایی کنه که جریان از چه قراره؟
چه جالبه. بعد اونوقت ربطش رو به زی‌پرشین میشه توضیح بدهید؟ لطفاً علکی حرف نزن. من این فایل را باز کردم و هیچ مشکلی نداشت و کامپایلش هم کردم و pdf هم مشکلی نداشت. مشکل از texmaker است.

آفلاین kei2e

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : اوت 08, 2010, 04:57:20 am »
چه جالبه. بعد اونوقت ربطش رو به زی‌پرشین میشه توضیح بدهید؟ لطفاً علکی حرف نزن. من این فایل را باز کردم و هیچ مشکلی نداشت و کامپایلش هم کردم و pdf هم مشکلی نداشت. مشکل از texmaker است.

شما هیچ کجای حرف‌های بنده می‌بینید که گفته باشم مشکلی وجود داره ؟!!! من جایی گفته‌ام که این فایل‌ها مشکلی دارن ؟؟!! خروجی PDF ای که شما فرستاده‌اید با خروجی من تفاوتی داره ؟؟!!

من می‌خواستم ببینم کسی می‌دونه چجوری میشه ارقام انگلیسی رو اینجوری در آورد !!؟ می‌خواستم ببینم کسی می‌دونه چرا XePersian خروجی به این خوبی میده ولی وقتی بسته رو الصاق نمی‌کنیم هیچ خروجی‌ای نمی‌گیریم ؟!!

وفا خلیقی

• مهمان
« پاسخ #6 : اوت 08, 2010, 07:20:59 am »
شما هیچ کجای حرف‌های بنده می‌بینید که گفته باشم مشکلی وجود داره ؟!!! من جایی گفته‌ام که این فایل‌ها مشکلی دارن ؟؟!! خروجی PDF ای که شما فرستاده‌اید با خروجی من تفاوتی داره ؟؟!!

من می‌خواستم ببینم کسی می‌دونه چجوری میشه ارقام انگلیسی رو اینجوری در آورد !!؟ می‌خواستم ببینم کسی می‌دونه چرا XePersian خروجی به این خوبی میده ولی وقتی بسته رو الصاق نمی‌کنیم هیچ خروجی‌ای نمی‌گیریم ؟!!
شما مگه نگفتید که به جای حرف، علامت سؤال می‌گیرید؟ من که خروجی pdf شما را ندیدم که بدونم تفاوتی نداره یا داره، شما گفتید به جای حروف، علامت سؤال می‌گیرید.

اگر از بسته زی‌پرشین استفاده می‌کنید گزینه Numbers=OldStyle در دستور setlatintextfont اعاداد را به این صورت در می‌آورد.

جواب سؤال آخر: به این خاطر که زی‌پرشین ینیکد است و copy و paste در آن تا جای مقدور درست کار خواهد کرد.

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• مدیر تالار
  • Sr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
« پاسخ #7 : اوت 08, 2010, 01:02:08 pm »
اینکه کاراکترها به درستی دیده نمی‌شود ربطی به texmaker ندارد به فونت مورد استفاده برمی‌گردد، فکر کنم تمام فونت‌های Adobe این کاراکترها رو داشته باشند.
و اما در مورد این کاراکترهایی که دیده نمی‌شوند در واقع اعداد oldstyle هستند و در رنج F730 تا F739 کاراکترهای یونیکد واقعند.
بعنوان مثال اون دستور رو می‌تونید بصورت زیر دوباره نویسی کنید:
\lr{\char"F731\char"F738\char"F736\char"F737--\char"F731\char"F739\char"F736\char"F730}

مشکل با encoding‌در وین ادیت

نویسنده msabetانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 1
مشاهده: 942
آخرين ارسال ژوئیه 26, 2012, 08:26:24 am
توسط هادی صفی‌اقدم