لاتک LATEX > طراحی صفحه

راهنمایی در " راهنمای ایجاد وا‌ژه نامه "

(1/2) > >>

bahare60:
با سلام.
در راهنمای ایجاد واژه نامه یک قسمت نوشته :
شما می‌توانید به عنوان مثال واژه‌ها و اختصارات را در یک فایل جدا تعریف کنید و سپس در قبل از begin{document} آن را وارد کنید. برای مثال فرض کنید که در فایل mygloss.tex واژه‌ها تعریف شده است، اکنون کافی است که:

--- کد: ---\documentclass{report}
......................
......................
\input{mygloss}
\begin{document}

--- End code ---

این فایل تکس به چه صورت باید باشه؟ فایل ضمیمه منو لطفا نگاه کنید. چون وقتی به این شکل هست کل مطلب پایان نامه حذف میشه.

HJB:
سلام،

ببخشید، ولی فکر کنم فقط و فقط باید شامل همون واژگان باشه؛ به عنوان مثال، تو فایل شما، فقط خطوط ۱۲۷ تا ۱۳۱.

بقیه نیازی نیست و در واقع این تنظیماتی که این‌جا آوردید، تو فایل اصلی‌تون هست.

bahare60:
یعنی فرمانهای قبل از واژگان رو در فایل پایان نامه ام بیارم و دراینجا واٰژگان رو فقط جدا بنویسم؟

HJB:
سلام،

فکر کنم بله.
من از روش مشابهی با آن‌چه آقای دیانت در ویکی توضیح دادند، استفاده می‌کنم و در فایل mygloss، فقط خود واژه‌ها رو میارم. به نظرم این‌جا هم باید همین‌طور باشه.
البته می‌تونید تنظیماتی که فقط مربوط به واژه‌نامه میشه، رو هم در ابتدای این فایل بیارید که فایل اصلی‌تون خلوت‌تر شه، ولی دقت کنید که بدون دستورات اصلی، شبیه documentclass یا begin{document}.  فقط دستورات اولیه واژه‌نامه.

ببخشید که جسارت می‌کنم، فقط این رو هم اشاره کنم که دستور input، تمام محتوایات داخل فایل ورودی‌اش رو عینا کپی می‌کنه جایی که دستور Input رو نوشتید. کار دیگه‌ای انجام نمی‌ده. در واقع به این درد می‌خوره که فایل اصلی‌تون خلوت‌تر شه. در نتیجه،  نیازی نیست که چیزی رو دو بار تعریف کنید. یا داخل فایل اصلی، یا داخل mygloss.

bahare60:
این کارو کردم
فرمانهای تکراری چند خط اول که توی فایل پایان نامه نامه بود رو پاک کردم  ولی باز مثل اول فقط یک صفحه دارم که فقط نوشته واژه نامه فارسی به انگلیسی :-\

کنترل

[0] صندوق پستی

[#] صفحه بعدی

Go to full version