سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: مشکل نسخه آخر تک‌میکر با خیلی از ویندوزها  (دفعات بازدید: 7681 بار)

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
 واسه استفاده از نسخه بهینه شده تک‌میکر، احتیاجی به Framework هستش یا نه؟ به vcredist_x86 چی؟
دیروز بعد از اتمام سمینارم، تک‌میکر رو به خیلی ها دادم اما همون دیشب، خیلی هاشون باهام تماس گرفتن و گفتن که تک‌میکر باز نمیشه. نمی دونم مشکل از کجاست ???

آفلاین مهدی امیدعلی

• Administrator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 109
  • ارسال: 337
    • ديدن مشخصات
آیا فایل‌های dll مربوطه رو بهشون دادی که در دایرکتوری تک‌میکر کپی کنند؟

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
آیا فایل‌های dll مربوطه رو بهشون دادی که در دایرکتوری تک‌میکر کپی کنند؟
بله، همه رو بهشون دادم، ولی باز می‌گن که اجرا نمیشه.
راستی سید رضی کجاست؟

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
با توجه به اینکه TeXMaker هنوز مشکلاتی دارد، منجمله ظاهر شدن یک پیغام و اجرای یک سند به عنوان سند اصلی - در حالیکه سند دیگری را باز کرده‌ایم - به نظرم بهتر است دوستان جدید را به کار با Notepad++ راهنمایی کنیم. البته می‌توان تک‌میکر را هم معرفی نمود و به آنها تذکر داد که هنوز کامل نشده است.
gedit تحت ویندوز را من امتحان نکرده‌ام. اگر بهتر از نوت‌پد است می‌توان آنرا توصیه نمود.
اگر دوستان مبتدی با زی‌پرشین سابقه کار با لاتک داشته باشند با نوت‌پد مشکلی نخواهند داشت اما اگر تازه‌کار باشند گاهی به یک محیط مخصوص مانند TeXMaker یا WinEdt نیاز خواهند داشت که بتوانند دستورات موردنظر خود را به راحتی پیدا کنند. که این وضعیت برای ویرایشگر فارسی‌تک هم صادق است. ضمن آنکه آن هم مشکلات زیادی دارد. مهمترینش تا زمانی که من استفاده می‌کردم نداشتن Undo بود.
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین OmidMasouri

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 9
    • ديدن مشخصات
باید روی تک‌میکر و تک‌ورکز متمرکز شد. ادیتور‌های چندکاربرده‌ای چون نوت‌پد پلاس پلاس، چیزی مثل آچار فرانسه‌اند و گیج‌کننده‌ترند برای یک کاربر مبتدی. اما این دو ویراش‌گر اختصاصی برای تک و لی‌تک هستند.
به تجربه و بندرت این مشکل اجرا نشدن تک‌میکر گاهی به آنتی‌ویروس سیستم کاربر مربوط است.
چیزی که به سادگی و با کپی کردن چند فایل، قابل اجراست؛ اجرا نشدنش به کاربر برمی‌گردد یا به نرم‌افزار؟

نشدن Undo هم نقص نیست آقای امین‌طوسی!! گاهی غول‌های نرم‌افزاری همچون Primavera هم از بکارگیری این خصیصه به دلائلی صرف‌نظر کرده‌اند .

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
با توجه به اینکه TeXMaker هنوز مشکلاتی دارد، منجمله ظاهر شدن یک پیغام و اجرای یک سند به عنوان سند اصلی - در حالیکه سند دیگری را باز کرده‌ایم - به نظرم بهتر است دوستان جدید را به کار با Notepad++ راهنمایی کنیم.
آقای امین‌طوسی می‌توانید در مورد این دو مشکل و اگر باگ هستند (هر چند فکر نکنم) در مورد روش تولیدشان بیشتر توضیح دهید شاید بتوانم کمکی کنم.
« آخرين ويرايش: اكتبر 14, 2009, 01:15:53 am توسط srazi »

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
واسه استفاده از نسخه بهینه شده تک‌میکر، احتیاجی به Framework هستش یا نه؟ به vcredist_x86 چی؟
دیروز بعد از اتمام سمینارم، تک‌میکر رو به خیلی ها دادم اما همون دیشب، خیلی هاشون باهام تماس گرفتن و گفتن که تک‌میکر باز نمیشه. نمی دونم مشکل از کجاست ???
بله شما به Visual C++ 2008 Redistributable Package x86 نیاز دارید.

لینک داونلود وابستگی
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=9b2da534-3e03-4391-8a4d-074b9f2bc1bf&displaylang=en

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
آقای امین‌طوسی می‌توانید در مورد این دو مشکل و اگر باگ هستند (هر چند فکر نکنم) در مورد روش تولیدشان بیشتر توضیح دهید شاید بتوانم کمکی کنم.
آقا سید رضی سلام.
  • قبلاً مثالی در مورد ظاهر شدن پیغام asdasd به گروه فرستاده بودم. به گمانم هنوز فرصت نکرده‌اید که آنرا اصلاح کنید. لطفاً این مبحث را ببینید.
  • من الان در چند سند که بیشتر از ۴۸ خط بودند تست کردم و اگر از بالا به پایین حرکت کنیم در خط ۴۷ یا ۴۸ با همان پیغام خطا مواجه می‌شویم. یک نمونه به پیوست است.
  • گاهی به نظرم هیچ تغییری در فایل داده نشده است ولی سؤال می‌کند که تغییرات ذخیره شوند یا نه؟
  • در مورد کامپایل شدن یک فایل باز دیگر به جز سند فعال، ‌مطمئن هستم که این مشکل برایم پیش آمده است ولی الان مثال ندارم. اگر مجدداُ این مشکل بوجود آمد اطلاع خواهم داد. ضمناً در آن حالت هیچ یک از دو سند به عنوان «سند اصلی» مشخص نشده بودند.
مخصوصاً این مورد آخری می‌تواند برای کاربران تازه‌کار خیلی گیج کننده باشد.
آیا دوستان دیگر با این مشکلات مواجه نشده‌اند؟
از زحمات شما تشکر می‌کنم.

آفلاین مهدی امیدعلی

• Administrator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
محمود: این مشکل برطرف شده است. نسخهٔ اصلاح شده را از وبلاگ سیدرضی یا از صفحهٔ فایل‌های گروه فارسی‌لاتک گوگل دریافت کنید.
آخرین نسخهٔ تک‌میکر اصلاح‌شده

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
در مورد کامپایل شدن یک فایل باز دیگر به جز سند فعال، ‌مطمئن هستم که این مشکل برایم پیش آمده است ولی الان مثال ندارم. اگر مجدداُ این مشکل بوجود آمد اطلاع خواهم داد. ضمناً در آن حالت هیچ یک از دو سند به عنوان «سند اصلی» مشخص نشده بودند.
منم این مشکل رو دارم (از آخرین ورژن بهینه شده هم استفاده می‌کنم)

آفلاین مهدی امیدعلی

• Administrator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
آقا سید رضی سلام.
  • قبلاً مثالی در مورد ظاهر شدن پیغام asdasd به گروه فرستاده بودم. به گمانم هنوز فرصت نکرده‌اید که آنرا اصلاح کنید. لطفاً این مبحث را ببینید.
  • من الان در چند سند که بیشتر از ۴۸ خط بودند تست کردم و اگر از بالا به پایین حرکت کنیم در خط ۴۷ یا ۴۸ با همان پیغام خطا مواجه می‌شویم. یک نمونه به پیوست است.
  • گاهی به نظرم هیچ تغییری در فایل داده نشده است ولی سؤال می‌کند که تغییرات ذخیره شوند یا نه؟
  • در مورد کامپایل شدن یک فایل باز دیگر به جز سند فعال، ‌مطمئن هستم که این مشکل برایم پیش آمده است ولی الان مثال ندارم. اگر مجدداُ این مشکل بوجود آمد اطلاع خواهم داد. ضمناً در آن حالت هیچ یک از دو سند به عنوان «سند اصلی» مشخص نشده بودند.
از زحمات شما تشکر می‌کنم.
من با فایل شما هیچ مشکلی ندارم. نسخه‌ای رو که من از روی سورس کامپایل کردم و آدرس اون رو دادم امتحان کنید  و نتیجه رو اعلام کنید.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
سلام.
آقا مهدی و آقا سیدرضی خیلی ممنون. در مورد ظاهر شدن پیام asasd مشکل از بروز نبودن تک‌میکر من بوده است. این مشکل برطرف شد.
آقا سیدرضی تقریباً از همان ابتدایی که شما در سایت ثبت‌نام کرده بودید، ناشر شده و اجازه نشر مطالب را دارید. چرا مطالب و فایلهای مربوط به تک‌میکر را در سایت قرار نمی‌دهید؟
اگر مشکلی هست با من یا آقا وحید درمیان بگذارید.

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
مشکل «سند اصلی»
« پاسخ #12 : اكتبر 14, 2009, 10:36:09 pm »
در مورد کامپایل شدن یک فایل باز دیگر به جز سند فعال، ‌مطمئن هستم که این مشکل برایم پیش آمده است ولی الان مثال ندارم. اگر مجدداُ این مشکل بوجود آمد اطلاع خواهم داد. ضمناً در آن حالت هیچ یک از دو سند به عنوان «سند اصلی» مشخص نشده بودند.
در پچ بجز در تابع مربوط به forward search در هیچ جا به  «سند اصلی» کاری نداریم. من فکر کنم مشکل شما مربوط به مطلبی باشد که در زیر مطرح می‌کنم:
یادم است یک زمانی دستور اشتباهی برای inverse search در ویکی بود که من درستش کردم و البته الان آن صفحه را ندیدم ولی اشتباهی مشابه در این عکس تکرار شده است:
http://fa.parsilatex.wikia.com/wiki/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87:Sumatra2.JPG
توجه کنید که اگر این دستور اشتباه را بکار بسته باشید هر زمان که از inverse search استفاده می‌کنید «سند اصلی» عوض می‌شود.
دستور اشتباه: ‪"c:/program files/texmaker/texmaker.exe" -master %f -line %l‎

دستور درست: ‪"c:/program files/texmaker/texmaker.exe"  "%f" -line %l‎
توجه کنید  ‎-master باعث می‌شود که فایل بارگذاری شده بعنوان  «سند اصلی» در نظر گرفته شود.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
آقا سید رضی سلام
بله درست حدس زدید. در تنظیم سوماترای من master وجود داشت. تصویر ویکی را نیز عوض کردم. فقط f% را بدون کوتیشین گذاشتم.
آقا وحید
جستجوی وارون من به درستی کار می‌کند ولی مطابق گفته شده، تک‌میکر به صورت خودکار پنجره فعال نمی‌شود و باید به صورت دستی به آن سوییچ نمود.

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
ولی مطابق گفته شده، تک‌میکر به صورت خودکار پنجره فعال نمی‌شود و باید به صورت دستی به آن سوییچ نمود.
بله درست است زمانی که پچ به ورژن رسمی اضافه شده است این قسمت را توسعه دهنده تک‌میکر کامنت گذاشته است که من توجه نکرده بودم، تا چند روز دیگر آپدیت را خواهم فرستاد.

فقط f% را بدون کوتیشین گذاشتم.
احتمالا  ‎%f بدون کوتیشن با فایلهایی که در اسم خود فضای خالی دارند مشکل ایجاد کند.

مشکل نسخه آخر تک‌میکر با ویندوز ویستای ۶۴ بیتی

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن Texmaker

پاسخ ها: 5
مشاهده: 4989
آخرين ارسال اكتبر 19, 2009, 09:31:44 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
درخواست نسخه نصبی تک‌میکر بهینه شده

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن Texmaker

پاسخ ها: 3
مشاهده: 3298
آخرين ارسال اكتبر 12, 2009, 12:45:39 pm
توسط مهدی امیدعلی
ساخت برابر فارسی برای دستورهای تک و مشکل استفاده از نسخه‌ی همراه میک‌تک

نویسنده a.gانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 3
مشاهده: 2145
آخرين ارسال دسامبر 26, 2009, 07:26:36 am
توسط vafa
مشکل در راه‌اندازی میک‌تک همراه (portable miktex) برای کار با تک‌میکر (texmaker)

نویسنده امیرمسعودانجمن میک‌تک MikTeX

پاسخ ها: 22
مشاهده: 9855
آخرين ارسال مارس 16, 2010, 08:24:18 am
توسط علی روستا
مشکل با tikz در نسخه‌های اخیر

نویسنده محمود امین‌طوسیانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1322
آخرين ارسال مه 26, 2010, 05:32:47 am
توسط vafa
مشکل با نسخه جدید bidi