سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: تفاوت خروجی enumerate در multicols در دو نسخه متفاوت تک‌میکر  (دفعات بازدید: 3427 بار)

آفلاین سید مهدی موسوی

• Full Member
  • -دریافت شده: 57
  • ارسال: 245
    • ديدن مشخصات
    • گروه دانشجویی ابوالوفا بوزجانی
نمی‌دونم جای درستی برای مطرح کردن سوال پیدا کردم یا نه اما مشهود‌ترین مسئله تفاوت خروجی texmaker پرتابل و نسخه 0.6.10 بود البته احتمالا مشکل به بسته‌های موجود بر خواهد گشت اما؟؟؟
حالا ممکن بفرمایید این تفاوت ناشی از چیه و چه طور می‌شه حالت نمایش از راست به چپ رو داشت.
ممنون
همیشه سخت‌ترین کارها آنهایند که ما در یافتن راه‌های ساده برای انجام آنها کوتاهی کرده‌ایم.

آفلاین Nekoomehr

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 44
  • ارسال: 47
    • ديدن مشخصات
گمان نمی​كنم این مشكل از تك​میكر باشد. ظاهراً تفاوت ناشئ از دو توزیع تك متفاوت است.
ممكن است دو نسخه​ای كه شما استفاده می​كنید به دو توزیع تك متفاوت دسترسی داشته باشند. برای بررسی لطفاً در هر دو تك​میكر قسمت
Options ---> Configure Texmaker را باهم مقایسه كنید.

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
نمی‌دونم جای درستی برای مطرح کردن سوال پیدا کردم یا نه اما مشهود‌ترین مسئله تفاوت خروجی texmaker پرتابل و نسخه 0.6.10 بود البته احتمالا مشکل به بسته‌های موجود بر خواهد گشت اما؟؟؟
حالا ممکن بفرمایید این تفاوت ناشی از چیه و چه طور می‌شه حالت نمایش از راست به چپ رو داشت.
ممنون
تک‌میکر دوجهته قبل از کامپایل تمام کارکترهای کنترلی که به متن اضافه کرده است، از آن پاک می‌کند در نتبجه مشکلاتی از این قبیل که تاثیر آن در حروفچینی دیده می‌شود نمی‌تواند مربوط به تک‌میکر باشد.
سوال شما احتمالا به میک‌تک پرتابل مربوط است، که بهتر است سوال را در آنجا بپرسید و در ضمن مشخص نکردید هر خروجی در کدام میک‌تک بدست آمده است.

آفلاین سید مهدی موسوی

• Full Member
    • ديدن مشخصات
تک‌میکر دوجهته قبل از کامپایل تمام کارکترهای کنترلی که به متن اضافه کرده است، از آن پاک می‌کند در نتبجه مشکلاتی از این قبیل که تاثیر آن در حروفچینی دیده می‌شود نمی‌تواند مربوط به تک‌میکر باشد.
سوال شما احتمالا به میک‌تک پرتابل مربوط است، که بهتر است سوال را در آنجا بپرسید و در ضمن مشخص نکردید هر خروجی در کدام میک‌تک بدست آمده است.
اونی‌که از راست به چپ مرتب شده مربوط به نسخه پرتابل و دیگری مربوط به نسخه0.6.10 راست گفتید این طوری اگه نتیجه رو روی سیستم خودتون تست کنید خیلی راحت تر می‌شه تشخیص داد مشکل کجاست اما دلیل مطرح کردن این‌جا بیشتر این بود که نسخه پرتابل خروجی به نظر درستی داشت.
گمان نمی​كنم این مشكل از تك​میكر باشد. ظاهراً تفاوت ناشئ از دو توزیع تك متفاوت است.
ممكن است دو نسخه​ای كه شما استفاده می​كنید به دو توزیع تك متفاوت دسترسی داشته باشند. برای بررسی لطفاً در هر دو تك​میكر قسمت
Options ---> Configure Texmaker را باهم مقایسه كنید.
نمی‌دونم شاید، دلیل خاصی واسه این مطلب به ذهن‌تون می‌یاد؟
اما من فکر می‌کنم این مربوط به این باشه که لاتک روی سیستم بنده قدیمیه و ممکنه که این مطلب مربوط به تنظیمات بسته قدیمی مرتبط با enumerate باشه حالا اگر دوستانی که لاتک‌ رو آپدیت کردن یه تست بکنن و خبر بدن می‌شه مطمئن شد.
ممنون

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
[rightاگر دوستانی که لاتک‌ رو آپدیت کردن یه تست بکنن و خبر بدن می‌شه مطمئن شد.[/right]
ممنون
برای من مثل شکل اولی شد

آفلاین سید مهدی موسوی

• Full Member
    • ديدن مشخصات
برای من مثل شکل اولی شد
ممنون با این توضیح پس باید به فکر آپدیت لاتک باشم.

آفلاین سید مهدی موسوی

• Full Member
    • ديدن مشخصات
فقط جهت اطلاع:
با آپدیت مشکل حل شد.
از راهنمایی دوستان ممنونم.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
ممنون
این خط توی فایل شما دقیقاً چه کاری رو انجام می‌دهد:
\setlatintextfont[ExternalLocation,BoldFont={lmroman10-bold},BoldItalicFont={lmroman10-bolditalic},ItalicFont={lmroman10-italic}]{lmroman10-regular}

آفلاین سید مهدی موسوی

• Full Member
    • ديدن مشخصات
این خط توی فایل شما دقیقاً چه کاری رو انجام می‌دهد:
setlatintextfont[ExternalLocation,BoldFont={lmroman10-bold},BoldItalicFont={lmroman10-bolditalic},ItalicFont={lmroman10-italic}]{lmroman10-regular}
به نظراین خط تنظیمات فونت لاتین را انجام می‌دهد و وجود آن بابت ضرورتی نبود فقط چون دستورات مقدمه سند را از جای دیگری کپی کردم هویشه به طور پیش‌فرض این چند خط را با هم می‌گذارم.
از تذکرتان ممنون از این به بعد سعی می‌کنم در حد بضاعت فنی از آوردن کدهای اضافه خودداری کنم.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
به نظراین خط تنظیمات فونت لاتین را انجام می‌دهد و وجود آن بابت ضرورتی نبود فقط چون دستورات مقدمه سند را از جای دیگری کپی کردم هویشه به طور پیش‌فرض این چند خط را با هم می‌گذارم.
از تذکرتان ممنون از این به بعد سعی می‌کنم در حد بضاعت فنی از آوردن کدهای اضافه خودداری کنم.
این اصلاً لازم نیست چون زی‌پرشین این کار را خودکار انجام می‌دهد و ایک کد ناقص است.

مشکل نسخه آخر تک‌میکر با ویندوز ویستای ۶۴ بیتی

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن Texmaker

پاسخ ها: 5
مشاهده: 5109
آخرين ارسال اكتبر 19, 2009, 09:31:44 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
درخواست نسخه نصبی تک‌میکر بهینه شده

پاسخ ها: 3
مشاهده: 3404
آخرين ارسال اكتبر 12, 2009, 12:45:39 pm
توسط مهدی امیدعلی
مشکل نسخه آخر تک‌میکر با خیلی از ویندوزها

پاسخ ها: 15
مشاهده: 7849
آخرين ارسال اكتبر 15, 2009, 04:30:48 pm
توسط محمود امین‌طوسی
سؤال: تفاوت TexMakerX 1.9.9 با تک‌میکر دوجهته ۰۴ می ۲۰۱۰

نویسنده d.edalatانجمن Texmaker

پاسخ ها: 1
مشاهده: 2169
آخرين ارسال ژوئن 19, 2010, 04:14:39 am
توسط سیدرضی علوی‌زاده
ایجاد نسخه نصبی تک‌میکر با تنظیمات خاص

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن Texmaker

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1856
آخرين ارسال ژوئن 23, 2011, 09:49:08 am
توسط سیدرضی علوی‌زاده
اتوماتیک اجرای زی‌لاتک و بلافاصله نمایش خروجی با نمایشگر داخلی تک‌میکر با دکمهF1

پاسخ ها: 0
مشاهده: 1482
آخرين ارسال نوامبر 19, 2011, 03:24:39 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
forward search در تک‌میکر نسخه‌ی ۳.۱ با دکمه‌ی F7

پاسخ ها: 0
مشاهده: 956
آخرين ارسال نوامبر 19, 2011, 03:26:33 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
نسخه‌ی همراه درست کردن از SumatraPDF برای استفاده همزمان در وین ادیت و تک‌میکر