Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

استفاده از کاراکترهای خاص برای پررنگ کردن کلمات

فرض کنید در حال کار بر روی نوشتاری هستید که در آن باید کلمات و یا عبارت‌های زیادی را به صورت پررنگ حروف‌چینی کنید. در این حالت، استفاده از دستور \textbf و یا معادل پارسی آن، \متن‌سیاه وقت زیادی را از شما می‌گیرد. چون در هر دو حالت، یا باید زبان صفحه کلید را عوض و یا باید از نیم‌فاصله استفاده کنید.

در فایل پیوست شده، از کاراکتر‌های < و > برای این کار استفاده شده است. به عبارت دیگر، برای پررنگ کردن کلمات یا عبارت‌ها، فقط کافی است که آن‌ها را داخل این دو کاراکتر قرار دهید. بدیهی است که به جای دستور \textbf، می‌توانید از دستورات مشابهی مانند \textit هم استفاده کنید.

کاربرد جالب دیگری که این روش دارد، این است که فرض کنید بعد از پایان کار حروف‌چینی نوشتار خود، از تصمیم قبلی خود مبنی بر پررنگ کردن کلمات، منصرف می‌شوید و تصمیم می‌گیرید به جای پررنگ کردن آن‌ها، آن‌ها را به صورت ایتالیک حروف‌چینی کنید. برای این کار، فقط کافی است که دستور \textbf داخل فایل را به \textit تغییر بدهید. تصور کنید که در کارهای پرحجم، این روش چقدر می‌تواند در وقت، صرفه‌جویی کند.

منبع: +

Attachments:
Download this file (Using_special_characters_for_making_text_bold.pdf)Using_special_characters_for_making_text_bold.pdf[فایل خروجی]17 kB
Download this file (Using_special_characters_for_making_text_bold.tex)Using_special_characters_for_making_text_bold.tex[فایل سورس]0.3 kB
شما اینجا هستید: صفحه اصلی پرونده‌های نمونهٔ زی‌پرشین استفاده از کاراکترهای خاص برای پررنگ کردن کلمات