سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: عدم دقت در pstricks  (دفعات بازدید: 3287 بار)

آفلاین taha

• Jr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 1
  • ارسال: 55
    • ديدن مشخصات
عدم دقت در pstricks
« : نوامبر 16, 2010, 09:25:48 am »
با سلام
چرا pstricks در کارهاي بزرگ دقت خود را از دست مي‌دهد . آيا بهتر است از tikz در اين موارد استفاده کرد؟

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
پاسخ : عدم دقت در pstricks
« پاسخ #1 : نوامبر 16, 2010, 09:32:52 am »
با سلام
چرا pstricks در کارهاي بزرگ دقت خود را از دست مي‌دهد . آيا بهتر است از tikz در اين موارد استفاده کرد؟
چجوری دقت خود را از دست می‌دهد؟ pstricks از postscript که قوی‌ترین زبان برنامه‌نویسی برای رسم گرافیک است استفاده می‌کند و tikz حتی به گرد پای pstricks هم نمی‌تواند برسد.

آفلاین taha

• Jr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : نوامبر 16, 2010, 09:44:26 am »
اولين مشکلش اين است که اگر طول يا عرض صفحه بيش تر از 80 سانتي متر باشد اشکال رسم شده کمي به هم مي‌ريزند البته خوش‌بختانه اين مشکل را با کم کردن مقياس تا حدي که طول و عرض صفحه کوچکتر از 80 سانتي متر شود مي توان حل کرد و چون تصوير به صورت برداري است کيفيتش کم نمي شود

اما در مورد عدم دقت در کارهاي بزرگ به فايل ضميمه نگاهي بياندازيد من اين فايل را هر بار که کامپايل مي کنم قسمتي از آن حذف مي شود مثل بعضي از کمان‌ها  (در ضمن نمي دانم چرا انقدر کامپايل طول مي کشد کاشکي راهي بود تا زمان کامپايل کمتر شود)

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : نوامبر 16, 2010, 09:55:23 am »
اولين مشکلش اين است که اگر طول يا عرض صفحه بيش تر از 80 سانتي متر باشد اشکال رسم شده کمي به هم مي‌ريزند البته خوش‌بختانه اين مشکل را با کم کردن مقياس تا حدي که طول و عرض صفحه کوچکتر از 80 سانتي متر شود مي توان حل کرد و چون تصوير به صورت برداري است کيفيتش کم نمي شود
این مشکل pstricks نیست بلکه مشکل شماست که نمی‌دونید چجوری از pstricks و محیط pspicture استفاده کنید. فایلی هم که ضمیمه کردید وحشتناکه و نشون می‌ده که اصلاً دانش خوبی از این بسته ندارید.
نقل قول
اما در مورد عدم دقت در کارهاي بزرگ به فايل ضميمه نگاهي بياندازيد من اين فايل را هر بار که کامپايل مي کنم قسمتي از آن حذف مي شود مثل بعضي از کمان‌ها  (در ضمن نمي دانم چرا انقدر کامپايل طول مي کشد کاشکي راهي بود تا زمان کامپايل کمتر شود)
چی حذف می‌شه؟ فایل test.pdf نتیجه‌ای است که من می‌گیریم و خوب چیزی توش حذف نشده بگذریم از اینکه این فایل شما بیش از حد توش کد pstricks طولانی هست. بسته‌هایی هستند که همهٔ اینها را با یکی یا دو دستور انجام می‌دهند و لازم نیست شما وقتتون رو این همه طلف کنید. pstricks فقط postscript می‌فهمه برای همین در xetex هنگام کامپایل تک‌تک این اشکال باید توسط ghosttscript به PDF تبدیل بشوند و برای همین وقت زیادی می‌بره.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : نوامبر 16, 2010, 10:05:19 am »
البته بهتر است سعی کنید اینجور اشکالی که نوشته پارسی در شکل وجود نداره بدون زی‌پرشین و با pst2pdf کامپایل کنید و بعد سند PDF را در سند زی‌پرشین قرار دهید که کار را خیلی آسانتر و سریعتر می‌کند.  دقیقاً همین کاری که من برای فایلهای ضمیمه انجام داده‌ام.

آفلاین taha

• Jr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : نوامبر 16, 2010, 10:26:34 am »
نقل قول
ین مشکل pstricks نیست بلکه مشکل شماست که نمی‌دونید چجوری از pstricks و محیط pspicture استفاده کنید

لطفا در اين مورد بيشتر توضيح دهيد

نقل قول
فایلی هم که ضمیمه کردید وحشتناکه و نشون می‌ده که اصلاً دانش خوبی از این بسته ندارید.

کجاش وحشتناک است؟

نقل قول
این فایل شما بیش از حد توش کد pstricks طولانی هست بسته‌هایی هستند که همهٔ اینها را با یکی یا دو دستور انجام می‌دهند و لازم نیست شما وقتتون رو این همه طلف کنید

دوست من اين کدها به صورت اتوماتيک با ورودي هاي متنوع کابر ساخته مي شود و تمام شکل‌ها و رنگها و ليبل‌هاي مختلف به صورت پويا توليد مي شود و اين ويژگي کدهاي اتوماتيک است.

نقل قول
چی حذف می‌شه؟ فایل test.pdf نتیجه‌ای است که من می‌گیریم و خوب چیزی توش حذف نشده

بله همه چيز درست است من هم تعجب کردم فايل pdf خودم را ضميمه کردم

نقل قول
لبته بهتر است سعی کنید اینجور اشکالی که نوشته پارسی در شکل وجود نداره بدون زی‌پرشین و با pst2pdf کامپایل کنید و بعد سند PDF را در سند زی‌پرشین قرار دهید که کار را خیلی آسانتر و سریعتر می‌کند.  دقیقاً همین کاری که من برای فایلهای ضمیمه انجام داده‌ام.

با تشکر از راهنمايي تان اما در اين شکل ليبل هاي فارسي وجود دارد و در کد ضميمه شده جاي آن هست اما خالي است و من مجبورم با xelatex کامپايل کنم

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : نوامبر 16, 2010, 10:41:24 am »
لطفا در اين مورد بيشتر توضيح دهيد

کجاش وحشتناک است؟

دوست من اين کدها به صورت اتوماتيک با ورودي هاي متنوع کابر ساخته مي شود و تمام شکل‌ها و رنگها و ليبل‌هاي مختلف به صورت پويا توليد مي شود و اين ويژگي کدهاي اتوماتيک است.
جواب هر سه سؤالت در همین نکته است که شما خودت این کد را نمی‌نویسی و چیزی ازش نمی‌فهمی.من وقتش را ندارم که هر کی یک فایل فرستاد تک‌تک فایلهاش رو نگاه کنم و بهش بگم اینجاش و اونجاش اشکال داره.  شاید ورد اینجوری که شما فکر می‌کنی کار کنه اما مسلماً در مورد تک درست نیست.کجاش وحشتناکه؟ حتماً شوخی می‌کنی که نمی‌تونی ببینی کجاش وحشتناکه.
نقل قول
با تشکر از راهنمايي تان اما در اين شکل ليبل هاي فارسي وجود دارد و در کد ضميمه شده جاي آن هست اما خالي است و من مجبورم با xelatex کامپايل کنم
این هم دو راه‌حل دارد مشابه راه‌حلی که گفتم:
۱- اینکه از بسته «عربی» در فایل fig1.tex استفاده کنید و آن را با همان pst2pdf  کامپایل کنید
۲- از بسته preview, xepersian در فایل fig1.tex استفاده کنید و آن را با زیلاتک کامپایل کنید

آفلاین taha

• Jr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #7 : نوامبر 16, 2010, 10:52:54 am »
من نميدانم چرا شما انقدر اصرار داريد به ديگران بگوييد: نفهم

من هم از شما انتظار نداشته ام که خط به خط بگيد چه مشکلاتي وجود دارد و همين که سر نخ را مي دهيد ممنون هستم.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : نوامبر 16, 2010, 11:12:53 am »
من نميدانم چرا شما انقدر اصرار داريد به ديگران بگوييد: نفهم
من همچین حرفی به شما و یا دیگری نزدم. تنها گفتم که چیزی را که می‌نویسید یا استفاده می‌کنید باید بفهمید تا بتوانید نتیجه خوبی بدست بیاورید. اگر شما چیزی را بنویسید و ندانید که چگونه کار می‌کند، به استفاده نادرست ادامه می‌دهید. حرفی را که من به شما و یا افراد دیگر زده‌ام به این خاطر بوده است که کد را کپی می‌کنید ولی آن را نمی‌فهمید در حالی که هدف ما این نیست که کپی‌برداری کنیم بلکه می‌خواهیم بفهمیم و خودمان خلاق باشیم به جای اینکه کد محمد و سکینه را کپی کنیم.

PSTricks

نویسنده آرش فهیمانجمن گرافیک، جدول و شکل

پاسخ ها: 14
مشاهده: 9136
آخرين ارسال مارس 05, 2011, 05:07:14 pm
توسط vafa
مقایسهٔ Pstricks و PGF&TikZ و Asymptote

نویسنده محمود امین‌طوسیانجمن گرافیک، جدول و شکل

پاسخ ها: 2
مشاهده: 8846
آخرين ارسال ژوئن 30, 2012, 10:56:47 pm
توسط ابوالفضل دیانت