سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: فعال کردن sidebar و نوار بالایی برای فهرست مطالب و ... در bidiPresentation  (دفعات بازدید: 15726 بار)

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
برای فعال کردن sidebar و نوار بالایی برای فهرست مطالب و ... در bidiPresentation از چه دستوراتی باید استفاده کرد.
این قابلیت وجود دارد؟
من هر چی دستور از اینترنت پیدا کردم جواب نداد.
ممنون میشم جواب بدهید. با تشکر قبلی

آفلاین syaavoosh

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 2
  • ارسال: 16
    • ديدن مشخصات
چه دستوراتی ازاینترنت پیدا کردین؟
برای فعال کردن sidebar و نوار بالایی برای فهرست مطالب و ... در bidiPresentation از چه دستوراتی باید استفاده کرد.
این قابلیت وجود دارد؟

وفا خلیقی

• مهمان
این قابلیت وجود دارد؟
فایل ضمیمه را نگاه کنید و حتماً قبل از استفاده از تک، آن را بصورت عمیق و نه سطحی یاد بگیرید. من فرصت جواب دادن به تک‌تک سؤالات را ندارم و فقط به سؤالاتی می‌توانم جواب بدهم که جوابش برای یک کاربر معمولی دشوار است و این به این معناست که اگر چنین سؤالاتی پرسیده شود، حداقل من جوابی نخواهم داد.

فایل test-brochure.tex را هم حتماً نگاهی بکنید. وظیفهٔ شما به عنوان یک کاربر تلفیق تمام این اطلاعات و مثالها است و اگر قرار بود من هر چیزی را توضیح بدهم، نباید اصلاً وقتم را برای مثال قرار دادن، هدر می‌کردم.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
چه دستوراتی ازاینترنت پیدا کردین؟

دستورات داخل تم‌های مختلف مربوط به بیمر را که چند سطری بودند را میگم.
وقتی جواب نمیدهند به چه دردی میخورند؟؟!!
البته باید این را بگویم که من بلد نیستم از اینها استفاده کنم. چون یک کاربر میتدی هستم و اطلاعاتی در اون سطح ندارم که بیام و اینها را با هم قاطی کنم و یک تم یا بسته خوب درست کنم. کار توسعه دهندگان بسته‌ها هست که این کار را انجام بدهند. در دانشگاه ما هم که ۳۰ تا استاد ریاضی و ۵۰ تا دانشجوی فوق لیسانس و ... هستند می تونم به قطع و یقین بگویم که هیچکدامشان قادر به این کار نیستند، چه برسد به من!!! اما کاش علم و سواد این کارها را داشتم. هم علاقه دارم و هم احساس نیاز می‌کنم. ایشالله که یواش یواش راه بیافتیم
« آخرين ويرايش: ژوئیه 12, 2010, 10:41:37 pm توسط هادی صفی اقدم »

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
فایل ضمیمه را نگاه کنید و حتماً قبل از استفاده از تک، آن را بصورت عمیق و نه سطحی یاد بگیرید. من فرصت جواب دادن به تک‌تک سؤالات را ندارم و فقط به سؤالاتی می‌توانم جواب بدهم که جوابش برای یک کاربر معمولی دشوار است و این به این معناست که اگر چنین سؤالاتی پرسیده شود، حداقل من جوابی نخواهم داد.

فایل test-brochure.tex را هم حتماً نگاهی بکنید. وظیفهٔ شما به عنوان یک کاربر تلفیق تمام این اطلاعات و مثالها است و اگر قرار بود من هر چیزی را توضیح بدهم، نباید اصلاً وقتم را برای مثال قرار دادن، هدر می‌کردم.

ممنون از لطفت وفا جان . میدونم وقت نداری و وظیفه ات نیست که جواب بدهی. از روی لطفی که به گروه داری و به بچه های گروه جواب میدهی. خیلی خیلی ازت تشکر میکنم.

چشم وفا جان. استاد بزرگوارم. مطالعه می‌کنم و ایشالله بتونم یک سایدبار درست کنم. الان ذوق کرده‌ام که با کمکت یک ساید بار خوب درست کنم. خیلی لطف داری و من همیشه سوالات زیادی دارم. شرمنده‌ی وفا جان

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
وفا جان، در مورد فایل test: مربوط به موضوعاتی بود که با کمک راهنمایی های قبلیت تونستم درستش کنم.

فایل دومت را خیلی رویش کار کردم و کامل خوندمش ولی متاسفانه نتونستم جواب بگیرم. مطالب داخل فایل را پاک کردم و با دستوراتش کار کدم. خیلی چیزها هم یاد گرفتم ولی نتومستم جواب گیرم. با خوندن فایل پی.دی.اف اولش دستم بازتر شد و چیزهای جدیدی یاد گرفتم و ازش خوشم اومد ولی نتونستم sidebar درست کنم. البته درست کردم ولی مطالبش توی هم میرفت و ....
اگر امکانش هست خودت راهنمایی کن.
من در حدی نیستم که بتونم یک سایدبار درست کنم.
الان احساس می کنم که استفاده از کلاس book یا article چقدر ساده است.
اما برای اسلاید سازی باید مجبور باشیم که خودمان بشینیم و جزییات کار را مثل سایدار را طراحی کنیم. نظر من هست البته، به نظرم کاربری در حد من نباید این کار را انجام بدهد. یعنی تواناییش را ندارم. مثلا برای تایپ کتاب یا مقاله یک فایل نمونه زیپرشین که در بسته زیپرشین بود را گیر آوردیم و شروع به کار کردیم.
وفا جان، به نظر من یا من اطلاعاتم از لاتک کم هست یا انتظار شما از کاربران استفاده کننده از زیپرشین زیاد هست. امیدوارم که اولی صادق باشد.
من با این وضع از استفاده ازکلاس bidipredentation دارم منصرف میشم و با ناخوش آیندی باید به سوی powerpoint ی که چند ماه است ازش فاصله گرفته ام و اصلا باهاش کار نمی کردم برگزدم.
بیزحمت راهنماییم کنید تا بتونم کارهایم را با bidipresentation ادامه دهم. من به لاتک علاقمند شده ام و نمیخام عقبگرد کنم. با تشکر فراوان وفا جان
« آخرين ويرايش: ژوئیه 13, 2010, 04:24:09 pm توسط هادی صفی اقدم »

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
وفا جان، من امروز دانشگاه هر چی توی اینترنت گشتم در مورد اضافه کردن sidebar به bidipresentation نتونستم مطلبی پیدا کنم. بیزحمت راهنمایی کنید. با تشکر فراوان قبلی

وفا خلیقی

• مهمان
وفا جان، من امروز دانشگاه هر چی توی اینترنت گشتم در مورد اضافه کردن sidebar به bidipresentation نتونستم مطلبی پیدا کنم. بیزحمت راهنمایی کنید. با تشکر فراوان قبلی
متأسفم چون من فعلاً به دلیل وضع جسمانی‌ام زیاد نمی‌توانم با رایانه‌ام کار کنم و مدام باید توی تخت‌خواب باشم بنابراین فکر نمی‌کنم در وضعیت فعلی بتوانم کمکی کنم. تنها پیشنهادم این است که تک‌لایو ۲۰۱۰ را نصب کنی و از لواتک برای تهیه اسلاید با beamer استفاده کنی.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
متأسفم چون من فعلاً به دلیل وضع جسمانی‌ام زیاد نمی‌توانم با رایانه‌ام کار کنم و مدام باید توی تخت‌خواب باشم بنابراین فکر نمی‌کنم در وضعیت فعلی بتوانم کمکی کنم. تنها پیشنهادم این است که تک‌لایو ۲۰۱۰ را نصب کنی و از لواتک برای تهیه اسلاید با beamer استفاده کنی.

ایشالله که زود خوب بشی وفا جان

آفلاین Nekoomehr

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 44
  • ارسال: 47
    • ديدن مشخصات
این هم یك اسلاید با سایدبار خدمت دوستان پرتلاش.
البته خیلی ساده ساختمش. اندازه صفحه را هم كمی بزرگ​تر كردم. خودتون می​تونید یه كمی به رنگ و لعابش رسیدگی كنید.
اگر وقت كردم حتما تبدیلش می​كنم به یك فایل sty كه راحت بشه با bidipresentation استفادش كرد.
با تشكر فراوان از راهنمایی جناب وفا

وفا خلیقی

• مهمان
این هم یك اسلاید با سایدبار خدمت دوستان پرتلاش.
البته خیلی ساده ساختمش. اندازه صفحه را هم كمی بزرگ​تر كردم. خودتون می​تونید یه كمی به رنگ و لعابش رسیدگی كنید.
اگر وقت كردم حتما تبدیلش می​كنم به یك فایل sty كه راحت بشه با bidipresentation استفادش كرد.
با تشكر فراوان از راهنمایی جناب وفا
بسیار عالی است اما قبل از اینکه آن را بصورت style درآورید بهتر است مشکلات زیر را درست کنید:

۱- indentation محیط list مانند enumerate و itemize و description را خراب کرده‌اید. اینها به سمت نادرستی (بیرون صفحه سمت راست) indent  شده‌اند.
۲- دستور \LTRfootnote که زیرنویس را در سمت چپ قرار می‌دهد را خراب کرده‌اید و دیگر زیرنویس در سمت چپ با این دستور قرار نمی‌گیرد بلکه زیرنویسی که با این دستور درست شده است، جهتش هم راست به چپ شده است.

۳- عبارات روی sidebar مفهوم چندانی ندارند.

۴- محل قرارگیری شماره معادلات را خراب کردهآید. شماره معادلات باید بصورت معمول در سمت راست معادله ظاهر شوند مگر اینکه شما دستور یا گزینه‌ای وارد کنید تا آنها در سمت چپ معادله قرار بگیرند.

۵- عنوان یک اسلاید را هم خراب کرده‌اید. عنوان یک اسلاید باید بصورت معمول در سمت راست قرار بگیرد ولی در اسلاید شما اینطور نیست.
« آخرين ويرايش: ژوئیه 18, 2010, 09:01:59 am توسط وفا خلیقی »

آفلاین Nekoomehr

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
این​ها كه گفتید درست است:
۱- indentation محیط list مانند enumerate و itemize و description را خراب کرده‌اید. اینها به سمت نادرستی (بیرون صفحه سمت راست) indent  شده‌اند.
۲- دستور \LTRfootnote که زیرنویس را در سمت چپ قرار می‌دهد را خراب کرده‌اید و دیگر زیرنویس در سمت چپ با این دستور قرار نمی‌گیرد بلکه زیرنویسی که با این دستور درست شده است، جهتش هم راست به چپ شده است.
۴- محل قرارگیری شماره معادلات را خراب کرده​اید. شماره معادلات باید بصورت معمول در سمت راست معادله ظاهر شوند مگر اینکه شما دستور یا گزینه‌ای وارد کنید تا آنها در سمت چپ معادله قرار بگیرند.
۵- عنوان یک اسلاید را هم خراب کرده‌اید. عنوان یک اسلاید باید بصورت معمول در سمت راست قرار بگیرد ولی در اسلاید شما اینطور نیست.
امّا مشكل از كار من نیست. مشكل از این است كه هنگامی كه بسته​ی graphicx را به هر نحو فرامی​خوانیم، مواردی كه گفتید خراب می​شوند. احتمالاً یك ناسازگاری میان آن و bidipresentation وجود دارد. در این فایل جدید خود سایدبار را رنگی كردم تا استفاده از عكس پس​زمینه لازم نباشد. امّا قدرت ایجاد زیبایی بدون graphicx بسیار كم می​شود. مثلاً به سادگی نمی​توان یك لوگو بالای سایدبار اضافه كرد، كه جایش خالیست.

امّا این كه گفتید
۳- عبارات روی sidebar مفهوم چندانی ندارند.
خوب من در فایل قسمت محتویّات سایدبار را مشخّص كردم كه هركس خودش هرجور بخواهد (با عنوان بخش​ها یا با شماره​ی بخش​ها) آن را پر كند.

امّا یك سؤال پایه​ی لاتك:
چگونه می​توان آن​چه در \title{} یا \author{} ذخیره شده، یا عنوان section فعلی را دریافت؟

وفا خلیقی

• مهمان
این​ها كه گفتید درست است:امّا مشكل از كار من نیست. مشكل از این است كه هنگامی كه بسته​ی graphicx را به هر نحو فرامی​خوانیم، مواردی كه گفتید خراب می​شوند. احتمالاً یك ناسازگاری میان آن و bidipresentation وجود دارد. در این فایل جدید خود سایدبار را رنگی كردم تا استفاده از عكس پس​زمینه لازم نباشد. امّا قدرت ایجاد زیبایی بدون graphicx بسیار كم می​شود. مثلاً به سادگی نمی​توان یك لوگو بالای سایدبار اضافه كرد، كه جایش خالیست.

امّا این كه گفتیدخوب من در فایل قسمت محتویّات سایدبار را مشخّص كردم كه هركس خودش هرجور بخواهد (با عنوان بخش​ها یا با شماره​ی بخش​ها) آن را پر كند.

امّا یك سؤال پایه​ی لاتك:
چگونه می​توان آن​چه در \title{} یا \author{} ذخیره شده، یا عنوان section فعلی را دریافت؟
۱- مشکل اصلاً ربطی به graphicx ندارد همانطور که در فایل ضمیمه من مشخص است.

۲- \@title محتویات \title، \@author محتویات \author و \l@section مربوط به \section می‌باشد.

وفا خلیقی

• مهمان
مشکل بین دو بسته graphicx و flowfram وجود دارد. خود این بسته‌ها مشکل‌ساز نیستند بلکه این بسته bidi است که با تغییراتی در این دو بسته باعث مشکا می‌شود. مشکل را پیدا می‌کنم و بسته bidi را به روز خواهم کرد.

آفلاین Nekoomehr

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
خودم هم همین حالا متوجّه این مسأله شدم.
با تشكّر فراوان از توجّه و زحمات شما جناب وفا.

مشکل با وارد کردن فهرست مطالب در sidebar

نویسنده ابوالفضل دیانتانجمن اسلاید Beamer

پاسخ ها: 0
مشاهده: 1382
آخرين ارسال مه 04, 2013, 11:05:58 pm
توسط ابوالفضل دیانت
حذف کلمه «اول» از «فهرست مطالب» یا اضافه کردن کلمه «بخش» به قبل آن

نویسنده پویاانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 5
مشاهده: 2596
آخرين ارسال نوامبر 02, 2010, 11:18:13 am
توسط vafa
BidiPresentation + sidebar + background -- بی‌دی پرزنتیشن+نوار کناری+ پس‌زمینه

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن اسلاید Beamer

پاسخ ها: 34
مشاهده: 22971
آخرين ارسال دسامبر 29, 2013, 11:38:46 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
وارد کردن کلمه های عنوان و صفحه در فهرست مطالب

نویسنده مسهر باقریانجمن حروف‌چینی مستندات

پاسخ ها: 11
مشاهده: 4620
آخرين ارسال اوت 26, 2012, 12:54:07 am
توسط enem62
دو سوال در مورد سفارشی کردن «فهرست مطالب»

نویسنده پیام شیواانجمن حروف‌چینی مستندات

پاسخ ها: 8
مشاهده: 4039
آخرين ارسال نوامبر 17, 2011, 09:47:30 am
توسط vafa
سفارشی کردن شماره گذاری فصل ها و بخش ها هم در فهرست مطالب و هم در متن اصلی

نویسنده fatemeh akhtariانجمن عمومی

پاسخ ها: 11
مشاهده: 54758
آخرين ارسال دسامبر 26, 2011, 08:47:00 am
توسط fatemeh akhtari
وسط چین کردن عنوان فصل‌ها، فهرست مطالب، عنوان پیوست‌ها و ...

نویسنده enem62انجمن طراحی صفحه

پاسخ ها: 3
مشاهده: 2553
آخرين ارسال اوت 05, 2012, 07:12:30 pm
توسط حسن ذاکری
اضافه کردن کلمه "فصل" قبل از شماره هر فصل در فهرست مطالب

نویسنده enem62انجمن سبک نوشتار

پاسخ ها: 15
مشاهده: 6605
آخرين ارسال اوت 21, 2014, 09:15:06 pm
توسط ghazal